VSX 916 - czy zmienić na inny

Readko

New member
Witam
Posiadam następujący zestaw: VSX 916 + JBL ( ES 25 C + E80 + ES 30 +E150P)
Po 3 latach odsłuchu zdecydowanie potwierdzam, ze ten AV nie nadaje się do tych kolumn - za słaby no i rzeczywiście gra środkiem.
W związku z tym, że bardziej skłaniam się do odsłuchu stereo w przyszłości na pewno zakupię do tego odpowiedni sprzęt (ze względu na finanse jest to bardzo odległy okres).
Natomiast na chwilę obecną mam pytanie. Czy zmiana AV na inny model jest w stanie lepiej napędzić taki zestaw kolumn (aby można było z nich wydobyć pełny dźwięk nie koniecznie przy głośnym odsłuchu) oraz aby odsłuch stereo przybliżyć do prawdziwego zestawu stereo. Jeżeli tak to proszę o informację jaki to by musiał być AV (wstępnie przewiduję kwotę około 3000)
Pozdrawiam
 

wlodek1001

New member
spróbuj od kabli do kolumn, u mnie wiele lat temu wymiana ze /zwykłych/ po 3 zł/m na van de hul CS 122 dała spektakularną zmianę dźwieku/
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witam
Posiadam następujący zestaw: VSX 916 + JBL ( ES 25 C + E80 + ES 30 +E150P)
Po 3 latach odsłuchu zdecydowanie potwierdzam, ze ten AV nie nadaje się do tych kolumn - za słaby no i rzeczywiście gra środkiem.
W związku z tym, że bardziej skłaniam się do odsłuchu stereo w przyszłości na pewno zakupię do tego odpowiedni sprzęt (ze względu na finanse jest to bardzo odległy okres).
Natomiast na chwilę obecną mam pytanie. Czy zmiana AV na inny model jest w stanie lepiej napędzić taki zestaw kolumn (aby można było z nich wydobyć pełny dźwięk nie koniecznie przy głośnym odsłuchu) oraz aby odsłuch stereo przybliżyć do prawdziwego zestawu stereo. Jeżeli tak to proszę o informację jaki to by musiał być AV (wstępnie przewiduję kwotę około 3000)
Pozdrawiam

Readko - proponuję amplituner stereo Yamaha RS 700 i do tego kolumny Tonsil Maestro II 180 (w tym zestawie nie będzie ci brakować nawet basu, ale oczywiście jest możliwość podpięcia suba) i będziesz MEGA ZADOWOLONY - Zestaw, który proponuję to właśnie kwota ~3000 zł.
 

dimo

New member
Mam podobne przemyślenia jak autor wątku i podobny budżet. Zestaw to ampli Pioneer VSX-819 i głośniki Monitor Audio M6 + MCenter + Jamo Sub300 + Jamo E350. W kinie gra zadowalająco ale stereo jest kiepskie. Myślę nad wymianą ampli na HK, wstępnie rozważałem AVR360 ale spotkałem opinie że AVR460 jest znacząco lepszy, zwłaszcza w stereo. Różnica w cenie jest znaczna więc proszę o radę czy warto to rozważać.
 

Readko

New member
A co z tymi trzaskami w HK 460, o których piszę się na forum to tylko pojedyncze przypadki, czy raczej problemy w tym modelu?
 

tom0987

New member
ja powiem tak posiadam avr 255 i same z nim problemy ,na forum piszą o avr 460 że też są problemy z trzaskaniem ,harman dobry sprzęt ale strasznie nie dopracowany a cos tam pyka a coś tam wiatrak głośno chodzi a jeden głośnik gra ciszej od drugiego w trybie dolbyvirtual ,osobiście nie kupiłbym tego szajsu drugi raz ,porównuje do yamaha od znajomego model 7xxxxcoś tam zero problemów i w dodatku siwetnie gra lepiej wyposażona i mniej kosztowała ale to tylko moje zdanie
 

Readko

New member
Więc warto się zastanowić nad wymianą bo pionek w bi-ampie jest w stanie uciągnąć kolumny przednie (nie ma problemu z zabezpieczeniem przed przegrzaniem AV, gdzie bez bi-ampu czasami na imprezach się wyłączył) a tak gra bez problemu. Tym bardziej, że trochę dołożyć i za cenę HK 460 można już pomyśleć np o wzmacniaczu stereo - a to już jednak inna bajka co do odsłuchu.
 
Do góry