VSX 817 a VSX 916?

WieszKto

New member
Na wstepnie pragne serdecznie sie przywitać.

Jestem posiadaczem Pioneer DV 393 który podłączam wyjściem component z telewizorem. Aktualnie zastanawiam się nad amplitunerem do mojego zestawu. Ponieważ mam Pioneera chciałbym by była to ta sama marka. Wpadły mi w oko modele VSX 817 i VSX 916. Który z nich warto wybrać do pokoju 20m2 i tak by dało się to podłączyć z tym co już mam + 5 głośników i subbufer. Różnica między modelami wynosi około 300 PLN (817 tańszy). Chciałbym zarówno oglądać filmy jak i słuchać muzyki całym zestawem co doradzicie?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

WieszKto

New member
Za Twoją namową kupiłem Pioneer VSX 916. Mam do tego podpięte głośniki Jamo 5.1 . Subwoofer jest aktywny SB200 i ma tzw przycisk AUTO (SB włącza się gdy jest potrzebny). Na pioneerze zrobiłem quck setup i ładnie przy basach SB sam się załączał. Następnie za pomocą mikrofonu zrobiłem autostrojenie MCACC i od tej pory jest kicha. 5 głośników gra wspaniale - lepiej niż poprzednio jednak SB się wogóle nie załącza mimo że autostrojenie go wykryło. Jak włącze go ręcznie na ON to wcale nie wydaje dźwięku. Jednak gdy włoże płytę DVD ze ścieżką 5,1 Auto działa jak dawniej SB sam się załącza i wrażenia odsłuchowe są super. Gdzie tkwi problem?? Czemu ze zwykłych płyt CD nie chce załączyć się SB???

Z góry dzięki za pomoc
 

KKuba

New member
Bez reklam
Jak zrobiłeś kalibrację i masz w jej efekcie głośniki ustawione na Large to domyślną opcją jest odcięcie subwoofera na kanałach frontowych (pisze to zresztą w instrukcji). Musisz wejść w reciver setup i ustawić przy opcajch SBW na opcje Plus. Ogólnie to odradzam - pogarsza to jakość muzyki, chyba, że masz b. słaby bas na frontach. Doradzam zresztą ręczne przejrzenie equalizera bo MCACC często ustawia bzdury i warto to poprawić ręcznie. W tym celu skopiuj ustawienia na Custom 1 lub 2, wyeksportuj rodzinę do sąsiadów, weź ulubioną płytę i do roboty na wybranym Custom. Każdy kanał się ustawia oddzielnie - oczywiscie pary powinny mieć to samo ustawienie. 15 minut, a efekty potrafią być zdumiewajace... Porównaj sobie ustawienia z kalibracji i Custom :)
 
Ostatnia edycja:

WieszKto

New member
Dzięki za zainteresowanie.

Pokój mam 20m2 więc wybrałem opcje medium gdy robiłem quick setup. Chyba że jak robię MCACC kasuje mi to ustawienie i wstawia Large. Przyznam się że nie sprawdzałem ustawień po kalibracji.

Chętnie zrobie to ręcznie tak jak polecasz gdybyś tylko mógł dać jakieś wskazówki jak to zrobić - nie mam doświadczenia w strojenu kina domowego.

Czy jest możliwy powrót do wcześniejszych ustawień z Quick Setup gdy zrobiłem ju ż MCACC?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Po Quick Setup masz nic nie ustawione na equalizerze. Jak chesz to możesz sobie ustawić wskaźniki equalizera na flat, ale zakładam, że nie o to Ci chodzi. Ten amplituner oferuje możliwość ustawienia dwóch własnych ustawień kalibracji, w szczególności equalizera. W tym celu po kalibracji akustycznej skopiuj sobie ustawienia domyślne na Custom 1 (lub 2). Aby to zrobić wchodzisz w menu i wybierasz EQ Copy z opcji Manual MCACC (na wyświetlaczu M.MCACC) i skopiuj ustawienia. Teraz mozesz rozpocząć zabawę. Wybierasz M.MCACC i C1 ADJ a potem A.CH.ADJ (to nakłada equalizer na wszystkie kanały), kolumnę i pojawia Ci się 5 zakresowy equalzier. Uwaga! Wzmacniacz zacznie wydawać do głośne dźwięki kontrolne - ostrzeż najpierw rodzinę, żeby nie rozbili jakiś talerzy. :) Strzałkami ustawiasz częstotliwości, generalnie kluczowe są fronty (oczywiscie ustawiasz je tak samo) i głośnik centralny. 99% ludzi lubi mieć tzw. buźkę (uśmiech) na korektorze - podbijasz skrajne częstotliwosci, a środek zostawiasz. Ale to już zależy od Twojego ucha i kolumn. Raczej nie podbijaj wiecej niż 2,5db bo na lespzych kolumnach pojawiają się wyraźne zniekształcenia harmoniczne. Po zakończeniu opuść menu, puść jakieś CD i porównaj z ustawienaimi automatycznymi - przełacza się korekcję MCACC guzikiem ACUST. EQ na pilocie. Jak jesteś zadowolony to gratulacje, a nie to do poprawki. Tak średnio za 3 próbą masz dźwięk, który Ci pasuje i za 2 dni go korygujesz... :) Ale w 100% przypadków wychodzi to lepiej automatyczna kalibracja. Ucho ludzkie nie maszyna... :) Uff, ale się upisałem... Mam nadzieje, że pomogłem...
 
Ostatnia edycja:

WieszKto

New member
Oczywiście że pomogłeś. Jak tylko wyśle rodzinke do kina sam ustawie kino tak jak mówiłeś mam nadzieje że moje ucho usłyszy to co powinno :)

Jednej rzeczy nie wiem - która opcja uaktywnia częściej subwoofer bo głupio by stał i nie grał wcale...

Dzięki serdeczne.
 

WieszKto

New member
Zaraz bo czegoś nie rozumiem. Jak kupujesz amplituner jest na ustawieniach fabrycznych to ma włączoną opcje PLUS w subwoofer?

Mówisz że nie polecasz załączania + czyli wcale nie używasz subwoofera jak słuchasz muzyki???

U mnie subwoofer włącza się tylko jak mam jakiś film na DVD ze ścieżką 5.1 ale np jak wczoraj oglądałęm film w TV to auto sourrand nie wykryło 5.1 tylko zwyłe stereo...

Chciałbym wrócić do ustawień fabrycznych - takich jak ma amplituner zaraz po kupnie czy to wogóle jest możliwe???

Proszę o pomoc bo się pogubiłem :(
 

KKuba

New member
Bez reklam
Miałeś z jakiś powodów fronty ustawione na wartość inną niż Large (może fabrycznie tak było - tego nie pamiętam). Przy ustawieniu w setupie głośników frontowych na Large odcnina Ci subwoofer. W takim ustawieniu subwoofer jest uzywany WYŁACZNIE to dodadawaniu basów do kanałów tylnich. W Stereo wogóle nie działa. Amplituner zakłada po prostu, że fronty pociągną basy. Po to jest właśnie opcja plus w setupie - jak Ci się nie podoba, włączasz ją i ponownie uruchamia Ci subwoofer. Tak - nie używam subwoofera do muzyki. Używam monitorów i to zupełnie wystarcza - subwoofer wręcz przeszkadza w słuchaniu. Możesz zresetować cały wzmacniacz - masz to w instrukcji - ale po co??? Wyłącz euqalizer - zrób quick setup kolumn i maasz to samo.
 

WieszKto

New member
Dzięki wielkie za rady. Rzeczywiście przy zabawie manualnej można wyśróbować ustawienia. Zaczynam się zastanawiać po co wogóle kupowałem subbufer jak głośniki przednie pięknie ciągną basy.
 

arturnafciarz

New member
Przeczytałem całość dyskusji i nasuwa mi się jedno pytanie: czy częstotliwość graniczna (100, 150, 200 Hz) ustawiona jest na sztywno tzn. czy na "normalne" głośniki kierowane są wyższe czestotliwości bez względu na ustawienia SB? Czy przy wyłączonym SB idą na kolumny niskie częstotliwości np. 50 Hz?
 

WieszKto

New member
Szczerze - nie mam pojęcia. Szukałem również tej opcji Subwoofer PLUS ale nie wiem gdzie to jest mimo ze przekopalem cale menu manual MCACC. Jak robie jeszcze raz quick setup subwoofer wlacza sie ponownie czesciej ale MCACC swieci sie nadal czyli jakby te ustawienia mam zapamietane a zmienione fronty large na small.
 

arturnafciarz

New member
Podpowiem Ci jak znaleźć subwoofer plus. Podłączasz ampli do TV, naciskasz na pilocie receiver, potem setup. Pojawia sie na ekranie System setup. Wchodzisz (enter) na Manual SP setup, potem a) speaker setting a następnie w ostatniej pozycji SUB W przewijasz sekwencyjnie off, on, plus.
Nie korzystaj z tego zbyt często bo w tej opcji bas do przyjemnych nie należy.
Zdrawo
 

Adam Maciejewsk

New member
KKuba napisał:
Po Quick Setup masz nic nie ustawione na equalizerze. Jak chesz to możesz sobie ustawić wskaźniki equalizera na flat, ale zakładam, że nie o to Ci chodzi. Ten amplituner oferuje możliwość ustawienia dwóch własnych ustawień kalibracji, w szczególności equalizera. W tym celu po kalibracji akustycznej skopiuj sobie ustawienia domyślne na Custom 1 (lub 2). Aby to zrobić wchodzisz w menu i wybierasz EQ Copy z opcji Manual MCACC (na wyświetlaczu M.MCACC) i skopiuj ustawienia. Teraz mozesz rozpocząć zabawę. Wybierasz M.MCACC i C1 ADJ a potem A.CH.ADJ (to nakłada equalizer na wszystkie kanały), kolumnę i pojawia Ci się 5 zakresowy equalzier. Uwaga! Wzmacniacz zacznie wydawać do głośne dźwięki kontrolne - ostrzeż najpierw rodzinę, żeby nie rozbili jakiś talerzy. :) Strzałkami ustawiasz częstotliwości, generalnie kluczowe są fronty (oczywiscie ustawiasz je tak samo) i głośnik centralny. 99% ludzi lubi mieć tzw. buźkę (uśmiech) na korektorze - podbijasz skrajne częstotliwosci, a środek zostawiasz. Ale to już zależy od Twojego ucha i kolumn. Raczej nie podbijaj wiecej niż 2,5db bo na lespzych kolumnach pojawiają się wyraźne zniekształcenia harmoniczne. Po zakończeniu opuść menu, puść jakieś CD i porównaj z ustawienaimi automatycznymi - przełacza się korekcję MCACC guzikiem ACUST. EQ na pilocie. Jak jesteś zadowolony to gratulacje, a nie to do poprawki. Tak średnio za 3 próbą masz dźwięk, który Ci pasuje i za 2 dni go korygujesz... :) Ale w 100% przypadków wychodzi to lepiej automatyczna kalibracja. Ucho ludzkie nie maszyna... :) Uff, ale się upisałem... Mam nadzieje, że pomogłem...

I ja bardzo dziekuję. Od kilku dni mam VSX 918, więc Twoja rada i mnie pomogła. Pozdrawiam serdecznie
 

castagnet

New member
Panowie, mam duży problem. Chcę podłączyć mikrofon po amplituner VSX 817 i nie dam rady, mam mikrofon na mini jack i na pewno jest sprawny.
Pomóżcie, gdzie mam go wpiąć i co włączyć w opcjach żeby było mnie słychać? Chcę poprostu zrobić małą impreze i potrzebuje do tego mikrofon...
 

biba1958

New member
Jak podlaczyc VSX-817 pod TV

KKuba napisał:
Jak zrobiłeś kalibrację i masz w jej efekcie głośniki ustawione na Large to domyślną opcją jest odcięcie subwoofera na kanałach frontowych (pisze to zresztą w instrukcji). Musisz wejść w reciver setup i ustawić przy opcajch SBW na opcje Plus...

Witam,

zobaczyem watek o ampli Pioneera, wiec korzystam z okazji... Jak podlaczyc klocka VSX 817 pod telewizor? Robie tak, jak jest w instrukcji, czyli kabelek RCA do gniazda z tylu klocka monitor out, a koncowek kabelka do TV do gniazda video in na przodzie telewizora (panasonic PY80). Potem przelatuje pilotem na wejscie z przypisane video in i dooopa blada. Nie mam nic. Chodzi mi o to, by miec na ekranie TV menu setup i USB wzmacniacza, skoro on ma taka mozlwiosc.

Thx.
Pozd.
Biba
 
Do góry