Vogels VLB 500 + MA BX2 ?

Baryl

New member
Witam forumowiczów.

Stoję przed wyborem uchwytu ściennego do BX2. Wszyscy dookoła polecają B-Tech BT77. Może i BT77 jest dobrym uchwytem pod względem funkcji jaką pełni, niestety IMHO nie jest estetyczny. Odraża mnie prostota, boczne dociski kłócące się z powierzchnią boczną kolumny no i ta nieszczęsna śruba regulacyjna - sterczący sutek :/

W związku z tym, że nie znalazłem żadnego uchwytu obliczonego na masę BX2 (5.8 kg) rozważam zastosowanie VLB 500 dopuszczonego do 5 kg.

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć:
- czy VLB 500 wykonany jest z aluminium czy z tworzywa,
- jeśli z alu to czy płytka mocująca od strony kolumny wygląda na wytrzymałą,
- czy ktoś używa tego uchwytu z kolumną o masie ponad 5 kg?

Ewentualnie proszę o propozycje innych uchwytów do rozważenia.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Michał
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zartujesz. Mam te plasticzki na starym kinie plastikowym i ledwo daję rade a i tak sie uginają. To nie są uchyty do monitorów, tylko do typowych plastikow. Zostaje ci jeszcze VLB 200 i nie ma nic na rynku bardziej estetycznego, solidnego od tych dwoch uchytow, skoro BT77 jest zły.
 

mrosi

Member
Baryl, Weź pod uwagę fakt, że MA BX2 to kolumny podstawkowe...
Sam mam BX6+BX2. Do tych ostatnich dokupiłem uchwyt, owszem, Vogels, ale VLB-200. Zważ, że BX2 ważą blisko 6kg każdy, a uchwyty które przedstawiłeś mają w instrukcji udźwig do 5kg bodajże. Pamiętaj, że producent podaje maksymalną wagę (czyli taką, jakiej z reguły nie będzie się stosowało).
VLB-200 są sporo droższe, ale jeśli nie chcesz stracić kolumn, to wybierz właśnie je. Napisz do blackninja, to zrobi Ci na nie dobrą cenę.
Żeby nie było. Próbowałem na początku z tymi małymi uchwytami. Wydałem tylko niepotrzebnie kasę...
Tak to wygląda po zamocowaniu:
001.JPG

002.JPG
 
Ostatnia edycja:
Do góry