VieraCast i iPla - absurd !!

jurasekb

New member
Z jakich kanałów korzystasz za pośrednictwem DVB-S?. Swojego czasu były problemy z kanałami HD chyba Eurosportu. Czy coś poprawili w tej kwesti. Dzięki. Darek
Witam,
Z familijnego polszmatu cyfrowego. Chodzą wszystkie SD poza Eurosportem, ale mam niemiecki fta z Astry więc olewam. W HD chodzą MTVN HD, Polsat HD, Polsat Sport HD, Foxlife HD, Discovery Showcase HD. Z resztą kanałów były problemy raz na 1000 łapały uprawnienia więc odstąpiłem od aneksu na rozszerzenie o pakiet HD.

Czy wie ktoś może czy nCAM TnK HD śmiga z V10 w SD i HD?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam,
Z familijnego polszmatu cyfrowego. Chodzą wszystkie SD poza Eurosportem, ale mam niemiecki fta z Astry więc olewam. W HD chodzą MTVN HD, Polsat HD, Polsat Sport HD, Foxlife HD, Discovery Showcase HD. Z resztą kanałów były problemy raz na 1000 łapały uprawnienia więc odstąpiłem od aneksu na rozszerzenie o pakiet HD.
dzięki za odp. Darek.
 

hcl4

New member
Bardzo wielkie znaczenie ma stabilność łącza internetowego. Jeśli internet działa "płynnie" to i serwisy śmigają. Ja mam w vectrze internet i ogólnie działa w 99% idealnie, ale czasami ma jakies "przycięcia niestabilne" to i wtedy serwisy w panasonicu działają wolno.
 

campos1

New member
Witam. Czy plik hotel daje mozliwosc odbierania iPla poza granicami w naszego kraju? ewetualnie czy istnieje inny sposob? Mam ustawione na kraj-Polska ale mimo wszystko Eurosport czy youtube jest po niemiecku.
 

zukosok

New member
jakoś nie mogę znaleźć tego, przy włączonej viera cast nie mam zmiany języka, w głównych ustawieniach tez jakoś nie mogę znaleźć... HELP.
 

neotion

New member
Lokalizację ustawisz podczas instalacji tv - czyli musisz powrócić do ustawień fabrycznych i przy ponownej instalacji jako kraj wybrać: Polska (ale uprzedzam: nie wiem czy ten model ma możliwość wyboru kraju Polska oraz przy powrocie do ustawień fabrycznych kasują się nasze ustawienia, lista programów itp). Po wyborze kraju Polska powinny być dostępne: Ipla oraz Iplex

Ja natomiast mam inne pytanie: czy aktualizują się Wam filmy w Iplex? W serwisie internetowym pojawiają się nowe pozycje natomiast w VeraCast nie mam żadnych nowych pozycji od początku jej pojawienia się (kilka m-cy).
 
Ostatnia edycja:

tomeklena

New member
Witam,
Z familijnego polszmatu cyfrowego. Chodzą wszystkie SD poza Eurosportem, ale mam niemiecki fta z Astry więc olewam. W HD chodzą MTVN HD, Polsat HD, Polsat Sport HD, Foxlife HD, Discovery Showcase HD. Z resztą kanałów były problemy raz na 1000 łapały uprawnienia więc odstąpiłem od aneksu na rozszerzenie o pakiet HD.

Czy wie ktoś może czy nCAM TnK HD śmiga z V10 w SD i HD?

Witam.

Czy chodzi Ci TVN SD ?
U mnie przestał działać i z tego powodu zmieniłem CAM na tuner HD5000 :-(
Jakość tunera HD5000 kiepska i do tego 2 piloty na stole _lipa :-(
 

nairamk

New member
Ja mam TX-P42GW20 - sądząc z opisów na pudle i dołączonej dokumentacji to wersja ze Słowacji ;)

i żeby było śmiesznie - ustawioną ma lokalizacje polska i wszystko mi działa.

Moduł DVB-T slicznie śmiga, to samo dotyczy modułu DVB-S - mam włożony moduł Nicam z Telewizją na kartę HD

wszystko działa bez problemu, mogę oglądać TV z sygnału analogowego, oraz cyfrowo

Jedynie co mnioe wkurza to obsługa EPG przez Panasonic'a
Porównując do dowolnego innego dekodera to EPG w Panasonicu to jakaś porażka, a wszystko przez to że producent nie przewidział buforowania informacji na jakimkolwiek nośniku czy w pamięci.
Zawsze jak uruchamiam EPG to informacje jakie można tam znaleźć to pare pozycji na wszystkie kanały, a doczytuje dane wiekami.
 

darekdm

New member
Koledzy, czy materiały z ipla są dostępne bez opłat, a z iplex bez oglądania reklam i udzielania odpowiedzi czy tak jak na kompie jest to płatne lub wymagające oglądania reklam?
 

racuh

Banned
Ja mam TX-P42GW20 - sądząc z opisów na pudle i dołączonej dokumentacji to wersja ze Słowacji ;)

i żeby było śmiesznie - ustawioną ma lokalizacje polska i wszystko mi działa.

Moduł DVB-T slicznie śmiga, to samo dotyczy modułu DVB-S - mam włożony moduł Nicam z Telewizją na kartę HD

wszystko działa bez problemu, mogę oglądać TV z sygnału analogowego, oraz cyfrowo

Jedynie co mnioe wkurza to obsługa EPG przez Panasonic'a
Porównując do dowolnego innego dekodera to EPG w Panasonicu to jakaś porażka, a wszystko przez to że producent nie przewidział buforowania informacji na jakimkolwiek nośniku czy w pamięci.
Zawsze jak uruchamiam EPG to informacje jakie można tam znaleźć to pare pozycji na wszystkie kanały, a doczytuje dane wiekami.

Jaki masz moduł do DVB-S bo u mnie są artefakty
A jeśli chodzi o EPG to we wszystkich TV z tunerem tak właśnie to wygląda. Widziałem zarówno w toshibie jak i w sony.
 

rrutkows

New member
Koledzy, czy materiały z ipla są dostępne bez opłat, a z iplex bez oglądania reklam i udzielania odpowiedzi czy tak jak na kompie jest to płatne lub wymagające oglądania reklam?

Niestety po niedawnej aktualizacji ipleksa oprócz nowych filmów pojawiły się też reklamy przed filmem (bez pytania na końcu).

PS Zepsuło się też sterowanie ipleksem:
  • return wychodzi całkiem z aplikacji zamiast cofnąć o krok
  • "w lewo" wychodzi do głównego menu zamiast cofnąć o krok
 

aquilaalba

New member
Witam, podobnie jak kolega kilka postów temu - siedzę w UK, kupiłem właśnie Panasonic Viera TX-P42S31B, przy ustawianiu systemu nie ma opcji innej niż UK lub Irlandia, nie ma Ipla, nie ma polskiego języka ani opcji wyboru odpowiedniej czcionki do napisów... Czy jest możliwość wgrania samej aplikacji Ipla z karty SD / czy możliwa i bezpieczna jest zmiana softu na np.: TX-P42S30E? Oryginalny soft do mojego pudła jest ten sam co do modelu TX-P42S30B oraz wielu innych (chyba odpowiadających modelom z Europy). Druga kwestia, czy nie będzie problemów z fonią lub kodowaniem obrazu po zmianie softu? Ew. czy po zmianie softu jest możliwość flashowania z powrotem na oryginalny w razie problemów? Próbował ktoś? Pozdrawiam!
 
Do góry