Viera VS Kuro

Status
Zamknięty.

adamch1

New member
Witam cztam i czytam to forum i napewno przekonaliscie mnie do plazmy i nawet ograniczonej ilosci firm bo wchodzi w gre panasonic lub pioneer tylko teraz pytanie bo nie znam sie na tych modelach co dokladnie oznaczaja niektóre literki i cyferki mam pytanie co bedzie leprze
PANASONIC TH-46PZ85E Full-HD,100Hz
PANASONIC TH-42PY85 - Full HD
czy
PIONEER PDP-4280XA
sa w bardzo podobnej cenie ale panasonic jest FULL HD i 100Hz z kolei czytałem ze pioneer miażdży jakoscia obrazu i juz sam nie wiem Sygnal to Głównie Polsat cyfrowy oraz troche Ps2 i DVD
odległosc od TV 2,5m-3m pokoj nasloneczniony
max moge wydac 6k zl
ewentualnie prosze o podanie jakiegos leprzego modelu do 6000zl jesli taki jest
 

asoz

New member
Bierz KURO. Full HD przydało by Ci się, gdybyś korzystałs z BluRay. Inaczej będzie w sumie tylko przeszkadzać. I nie bierz przypadkiem 4280xd. Jak już to 428xd.
 

robertw3d

New member
Witaj,

Ja miałem dokładnie taki sam dylemat i wybrałem Pioneera - póki co na kablówkę HD ani na PS3 nie mam co liczyć (out of budget :( ). Jeżeli miałeś do tej pory jakiegoś sensownego CRT i widziałeś jak odbierał w dzień, to Pioneer z dużym prawdopodobieństwem będzie odbierał podobnie lub ciut lepiej ... za to popołudniu, wieczorem, w nocy ... hmmmm :D odlot :D Ponieważ póki co oglądam tylko filmy na DVD (nie mam nawet zwykłej kablówki), to ustawiłem go w tryb filmowy i jest bosko - kolory naturalne, czerń rewelacyjna, kąty nie do przebicia :) Dla mnie ważniejsza była jakość obrazu niż FullHD i tuner DVB-T, a w tym Pioneer mnie w pełni do siebie przekonał :)
 

adamch1

New member
Wiesz ASOZ taki telewizor to raczej na parenascie lat to BluRay pewnie kiedys tez bede mia i to moze niedugo ale a co myslisz o tym pierwszym panasonicu on ma kontrast 30000:1 i ma 46" ale znalazłem go przypadkowo i nie wiem o nim nic a podobno to jakas nowosc panasonika

A czy Kuro HD ready da rade z obrazem z BLURAYa???
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Obraz z BluRay'a przy odległości powyżej dwuch metrów na KURO będzie lepszy. To tylko rozdzielczość, czyli jak odlądasz z metra to nie widzisz pikseli.
Z głebią, paletą barw itp. nie ma to nic wspólnego.
 
Ostatnia edycja:

adamch1

New member
LUX dzieki wielkie za pomoc przekonaliscie mnie do pioneera choc sam byłem ku niemu bo nawet sam wyglad super minimalistycznie profesjonalny a jakosc obrazy to dla mnie priorytet wezme wiec tego 428XA chyba ze sie pozycze albo doskładam na model 5080 jeszcze raz dzieki ,pozdro
 

maska321

New member
Kilka dni temu zakupilem od kikiego kuro 4280xa,a ze poki co mieszkam na wynajetym u kumpla z dwoma lcdkami 42' philipsa i samsunga porownalem je sobie i musze stwierdzic ze przy odbiorze analogowej kablowki pionner bije konkurtencje na glowe.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Moim zdaniem w sygnale SD Kuro wygrywa ze wszystkimi TV ale przy HD nie jest to juz tak oczywiste. Dla mnie np. lepiej w HD gra Sharp 46XL1E niz Kuro 508XD.
 

RheeTCT

New member
adamch1 - żebyś nie był taki całkiem przekonany do Pioneera,to wrzucę Ci kilka informacji.Najtańszy Kuro 50" (5080XA) kosztuje ok.7 k pln.Jest to tv HDReady,konstrukcja sprzed 2 lat,chyba już nie produkowany.Do jego zakupu namawiają sprzedawcy oraz posiadacze ,którzy kupowali mit najlepszego tv na rynku(dotyczy wszystkich Kuro),słono za to przepłacając.Bronią teraz tego mitu przekonując na lewo i prawo,że to nadal thebeściak - miło jest wciąż być posiadaczem topowego sprzętu.A prawda jest taka,że jakością obrazu już tak nie przewyższa konkurentów,być może nadal jest minimalnie lepszy,ale to już raczej kwestia gustu niż parametrów.Za to nadal jest skandalicznie drogi.Dla porównania tv HDReady Samsung PS50A451(stosunkowo świerzy,a nowe HDready to już rzadkość),którego jakość obrazu jest naprawdę dobra - kosztuje dokładnie połowę tego co Pionek.Sądzę,że większość przeciętnych użytkowników zadowoli w pełni.Natomiast tv FullHD np.Panasonic 50PY80 można kupić w cenie 6,5 k.Pamiętaj,że będzie coraz więcej sygnału HD,a tv FullHD nie musi skalować takiego sygnału,co zawsze oznacza spadek jakości.I nie słuchaj pierdół o tym,że nie widać różnicy(kiedy na jednostce powierzchni są 4 pixele zamiast jednego).W cenie wspomnianego Pioneera(no w tej chwili troszkę wyższej) jest Panasonic 50PY800,który moim zdaniem jest na dokładnie tym samym poziomie jakości obrazu,a lepiej wyposażony no i oczywiście Full.Podejmij decyzję świadomie - zobacz różne modele jak grają,ale pamiętaj że porównywać można tylko na takim samym sygnale.
 

ra74

New member
A jak nie jest to ciemna noc tylko godzina 20.00 ? to kuro też jest lepszy czy nawet dużo lepszy od panasa ?

i jeszcz jedno - często na forach pada stwierdzenie że full hd do kablówek to bez sensu i w domyśle że np do n jest ok. A czym różni się n od upc czy astera ? obie firmy daję kilka kanałów w hd a reszte to zwykły sygnal cyfrowy który w n-ce jest chyba upscalowany do 1080i, to samo może zrobić też tv
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Bądźmy uczciwi: Pioneer ósmej generacji miał premierę w czerwcu ubiegłego roku, więc ma trochę ponad rok. Mimo, że posiadam Sama A451, to jednak nie odważyłbym się konfrontować go bezpośrednio z Kuro. Choć może byłoby to ciekawe doświadczenie? Z pewnością jednak dostajemy przyzwoity obraz za nieprzyzwoicie niskie pieniądze. Panasy z serii PY powinny już zagrać lepiej i prawdą jest, że niektórzy twierdzą, iż grają porównywalnie do Kuro. Inni twierdzą, że pozostała jednak przepaść. Trudno mi się do tego ustosunkować, tym bardziej do słowa "przepaść". Tutaj chyba jeden musiałby być np. czarnobiały lub rozmazany. Ale cóż, teraz jest moda na mocne słowa. Na pewno jednak nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że PY gra lepiej od Kuro. Mało prawdopodobne.

Godz. 20.00 w zimie, to pełna noc. :) Tak na serio, plazma pokazuje pazury w ciemniejszych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o Full HD i kablówkę, to chodzi o skalę skalowania (wiem, masło maślane). Ten problrm dotyczy oczywiście również SD cyfrowego, ale w mniejszym stopniu. Sygnał analogowy zawiera losowy szum obrazu i to utrudnia pracę skalerowi.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Aby obalić troszkę mitów na temat KURO:

RheeTCT napisał:
(...)Jest to tv HDReady,konstrukcja sprzed 2 lat,chyba już nie produkowany.

Pomimo tego nadal bije wszystko na głowę no może pomijając swojego następcę czyli 9G.

Do jego zakupu namawiają sprzedawcy oraz posiadacze ,którzy kupowali mit najlepszego tv na rynku(dotyczy wszystkich Kuro),słono za to przepłacając.Bronią teraz tego mitu przekonując na lewo i prawo,że to nadal thebeściak - miło jest wciąż być posiadaczem topowego sprzętu.
To są najzwyklejsze w świecie brednie.
Każdy nabywca Pioneera jeszcze długo jest posiadaczem topowego sprzętu - to właśnie wyróżnia Pioneera z tłumu.
Ani nie pozbawi go to, że już go nie produkują ani, że jest to 2-letnia konstrukcja - to świadczy o jakości.
Słowa takie jak powyżej piszą ludzie zazdrośni, których nie stać na taki sprzęt i zżera ich od środka, że inni mają.

A prawda jest taka,że jakością obrazu już tak nie przewyższa konkurentów,być może nadal jest minimalnie lepszy,ale to już raczej kwestia gustu niż parametrów.
Zauważ jak nawet przeciwnicy piszą, "już tak nie przewyższa", jednak "jest minimalnie lepszy" itp.
Otóż jest zdecydowanie najlepszy - przekonasz się jak zobaczysz go w akcji.

Za to nadal jest skandalicznie drogi.
6699 zł obecnie za 50" najlepszej jakości to świetna cena.


Dla porównania tv HDReady Samsung PS50A451(stosunkowo świerzy,a nowe HDready to już rzadkość),którego jakość obrazu jest naprawdę dobra - kosztuje dokładnie połowę tego co Pionek.Sądzę,że większość przeciętnych użytkowników zadowoli w pełni.
Kolega pisał, że jakość obrazu to dla niego priorytet - od razu na usta pcha się Pioneer KURO więc nie popychaj mu jakiejś popeliny.

Natomiast tv FullHD np.Panasonic 50PY80 można kupić w cenie 6,5 k.Pamiętaj,że będzie coraz więcej sygnału HD,a tv FullHD nie musi skalować takiego sygnału,co zawsze oznacza spadek jakości.
I tak pod względem jakości obrazu Pioneer go kładzie, co więcej na początku i jeszcze raczej przez dłuższy czas dostęp do FULL HD jest ograniczony więc HD Ready lepiej się sprawdzi.

I nie słuchaj pierdół o tym,że nie widać różnicy(kiedy na jednostce powierzchni są 4 pixele zamiast jednego).
W zależności od odległości i wielkości ekranu różnic oczywiście nie wiać - nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! Praw optyki nie da się oszukać!

W cenie wspomnianego Pioneera(no w tej chwili troszkę wyższej) jest Panasonic 50PY800,który moim zdaniem jest na dokładnie tym samym poziomie jakości obrazu,a lepiej wyposażony no i oczywiście Full.Podejmij decyzję świadomie - zobacz różne modele jak grają,ale pamiętaj że porównywać można tylko na takim samym sygnale.
W tej cenie z kolei Pioneer LX5090 FULL HD załatwi Panasa na cacy choć w tej chwili stoi od niego troszkę wyżej jeśli chodzi o cenę.

Pozdrawiam,
 

RheeTCT

New member
Masta_J napisał:
Pomimo tego nadal bije wszystko na głowę
To Twoja opinia,a nie prawda objawiona.

Masta_J napisał:
To są najzwyklejsze w świecie brednie.
Każdy nabywca Pioneera jeszcze długo jest posiadaczem topowego sprzętu - to właśnie wyróżnia Pioneera z tłumu.
To są te pobożne życzenia.
Masta_J napisał:
Słowa takie jak powyżej piszą ludzie zazdrośni, których nie stać na taki sprzęt i zżera ich od środka, że inni mają.
A skąd wiesz na co kogo stać?Niektórzy po prostu nie lubią wydawać kasy bez sensu.
Masta_J napisał:
Otóż jest zdecydowanie najlepszy - przekonasz się jak zobaczysz go w akcji.
Dla jednych jest,dla innych nie jest-może by tak uznać,że nie wszyscy myślą tak jak Ty?
Masta_J napisał:
6699 zł obecnie za 50" najlepszej jakości to świetna cena.
He,he rzeczywiście "świetna" bo najwyższa.
Masta_J napisał:
W zależności od odległości i wielkości ekranu różnic oczywiście nie wiać - nie daj sobie wmówić, że jest inaczej! Praw optyki nie da się oszukać!
Rzeczywiście praw optyki nie da się oszukać,tylko że niektórym się zdaje,że jak czegoś nie widać ,bo za małe ,to nie widać skutków jego istnienia.Ciekawe czy to samo myślisz o cząsteczkach materii-przecież ich nie widzisz pojedynczo.

Masta_J napisał:
W tej cenie z kolei Pioneer LX5090 FULL HD załatwi Panasa na cacy choć w tej chwili stoi od niego troszkę wyżej jeśli chodzi o cenę.
Jakieś 3 k zł.Doprawdy niewiele.
ArtS - sorry za nieścisłość(waliłem z pamięci) - powiedzmy ,że sprzed półtora roku.A to w elektronice epoka,wystarczy sobie przypomnieć jakie były wtedy komputery,a jakie są dziś.Zdaje się ,że coś w rodzaju komputerków jest w każdym telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Słowa takie jak powyżej piszą ludzie zazdrośni, których nie stać na taki sprzęt i zżera ich od środka, że inni mają.

slowa takie jak powyższe piszą zwykle dorobkiewicze bez klasy, nie potrafiący imponować niczym poza zawartością portfela..
 

robertw3d

New member
Uważam, że takie generalizowanie jest zbyt daleko posunięte. Tak się składa, że nie jestem ani dorobkiewiczem a jednak Pioneera kupiłem. Ale tylko dlatego, że widzę różnicę w jakości. Zajmuję się naście lat grafiką komputerową, technologiami TV i wolałem dopłacić tysiąc zł aby mieć jak to piszecie "zacofany" TV. Proponuję EOT, bo taka dyskusja może przynieść tylko więcej złego niż dobrego ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Masta_J

Active member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
To Twoja opinia,a nie prawda objawiona.
Ty wcześniej również wyraziłeś swoją opinię, czyżbym ja nie mógł wyrazić swojej?!

To są te pobożne życzenia.
To są fakty. Nawet na dzień dzisiejszy Pioneery 7G prezentują lepszy obraz od niektórych jak to napisałeś "swierzych" TV.

A skąd wiesz na co kogo stać?Niektórzy po prostu nie lubią wydawać kasy bez sensu.
Mniej więcej stąd wiem, skąd Ty bierzesz podobne temu brednie:
Do jego zakupu namawiają sprzedawcy oraz posiadacze ,którzy kupowali mit najlepszego tv na rynku(dotyczy wszystkich Kuro),słono za to przepłacając.Bronią teraz tego mitu przekonując na lewo i prawo,że to nadal thebeściak - miło jest wciąż być posiadaczem topowego sprzętu.
Dociera coś powoli?

Dla jednych jest,dla innych nie jest-może by tak uznać,że nie wszyscy myślą tak jak Ty?
Oczywiście, dlatego zaleciłem mu naoczne sprawdzenie, czyż nie?

He,he rzeczywiście "świetna" bo najwyższa.
Twoim zdaniem. Moim zdaniem to świetna cena za świetny TV.

Rzeczywiście praw optyki nie da się oszukać,tylko że niektórym się zdaje,że jak czegoś nie widać ,bo za małe ,to nie widać skutków jego istnienia.Ciekawe czy to samo myślisz o cząsteczkach materii-przecież ich nie widzisz pojedynczo.
Na ten temat już dyskutowaliśmy sokole oko. Nie ma sensu podnosić go kolejny raz, oczywiście nie ma to sensu dla mnie bo widać dla Ciebie ma.

Jakieś 3 k zł.Doprawdy niewiele. (...)
Za jakość trzeba płacić. Ty nie płacisz, ja płacę - mój wybór.

Holt_ napisał:
slowa takie jak powyższe piszą zwykle dorobkiewicze bez klasy, nie potrafiący imponować niczym poza zawartością portfela..

Takie słowa jak powyższe piszą zwykle ludzie nie potrafiący rozpoznać odrobiny ironii w wypowiedzi...

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry