VidZone PSN

cyber78

Member
Bez reklam
A ja liczę, że nowa usługa zdoła zastąpić mi kanały muzyczne w kablówce. Mam 6 czy 7 kanałów muzycznych, ale żadnego nie da się już oglądać. Wychowałem się na starym dobrym MTV, to co jest teraz to porażka. Chcę posłuchać muzyki, zobaczyć co tam teraz jest na topie, jakie ciekawe teledyski się pojawiły, niestety nie da się. Na jednym kanale Zostań kumpelą Paris, na drugim jakiś nastolatek zarobił i pokazuje w jakiej willi mieszka, na trzecim laska wyprawia 18 urodziny na których musi dostać auto (oczywiście zaskoczona piszczy jak głupia) na kolejnym koleś podrywa bi-lesbijki, na kolejnym córka Hogana dostała apartament - to są kanały muzyczne się pytam? To ja wolę już VidZone w słabszej jakości, ale z muzyka, a nie z głupotami. Pozdrawiam
 

Bambolo82

Banned
Spróbowałem dostać się do VidZone po darmowych, anonimowych proxy IP z krajów w których działa VidZone, wzorujac się na poradach pewnego forum do ktorego link zamieścił wyżej Masta J. Wyszukałem sobie na google różne darmowe proxy IP z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Australii, Włoch, Francji oraz Hiszpanii. Po wielu godzinach przymiarek do każdego ze znalezionych proxy IP udało mi się ominąć blokadę polskiego IP na VidZone poprzez jedno z darmowych proxy IP z Irlandii, a logowałem się tylko z konta UK PSN. Wygląda więc na to, że wystarczy założyć tylko jedno konto PSN (angielskie, francuskie, australijskie, włoskie, irlandzkie lub brytyjskie) i można się z niego zalogować poprzez ktorekolwiek proxy IP, byleby tylko było anonimowe i pochodziło z serwera ktoregoś z w/w krajów objętych usługą VidZone.

Niestety, po obejściu blokady IP na Polskę poprzez irlandzkie proxy (inne proxy się wieszały), udanym zalogowaniu się w VidZone, zaakceptowaniu regulaminu etc., konsola próbuje bezskutecznie pobrać ważącą ok. 300 mb playlistę (tyle zajmuje playlista teldyskow i muzyki VidZone obejmująca kilka milionów różnych pozycji z biblioteki wydawnictw - Sony BMG oraz EMI!!!). Z uwagi na niską wydajność darmowego proxy, pobieranie playlisty zawsze kończy się niepowodzeniem i smutnym napisem - "Retry". Także nie udało mi się nawet sprawdzić jakości teledysków. Pewnie nawet gdybym ściągnął tą playlistę, to musiałbym czekać wieczność aż się skonczy buforowanie chocby jednego teledysku. :(

Być może należałoby sięgnąc po odplatne, szybsze proxy IP, no ale to są już koszty i chyba raczej warto zaczekać na polską premierę VidZone.
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może uznacie mnie za gamonia ale u mnie ikonka vid zone nie pojawiła się. Coś trzeba zrobić - jakiś update FW? Pomijam fakt, że jak piszecie to i tak nie działa ale...
 

Bambolo82

Banned
Zeby miec ikonkę (i tylko tyle :( , przynajmniej na razie), musisz:

1) załozyć jedno z kont PSN: UK, Ireland, Italy, France, Germany, Spain albo Australia
2) zalogować się na jedno z tych kont i wejśc do sklepu
3) w sklepie musisz odszukac odpowiednią aplikację (chyba w zakładce "other media" i dalej w "music"); najłatwiej poprostu kliknąć w baner reklamujący VidZone na stronie startowej sklepu (po jakims czasie się pojawi), ktory przekieruje od razu do podstrony z aplikacją VidZone
4) ściągnąć aplikację (jakieś 27 mb)
5) zainstalować aplikacje
6) w zakladce XMB music pojawi się "telewizorek" - srebrna ikona VidZone

I to na tyle, bo sobie na razie w Polsce nie pooglądasz VidZone. Proxy IP pozwoli co prawda obejśc blokade polskiego IP ale działa zbyt wolno.
 

Bambolo82

Banned
Póki Sony nie dopuści Polski do VidZone, możemy na pocieszenie pooglądać darmowe teledyski na specjalnie przygotowanej pod PS3 stronie Joost: http://labs.joost.com/tv/

Niestety, na VidZone mamy ok. 1,5 mln mp3 oraz kilkadziesiąt tysięcy teledysków, a na Joost znaaaaaaacznie mniej i da się to przerobić w jedno po południe. Jakość też jest znacznie słabsza. No, ale zawsze coś...

Info tutaj: http://www.ps3team.pl/?p=6262
 

jarwlos

New member
Odpaliłem wczoraj i ... jakość taka sobie. Szkoda czasu lepiej wejść przez przeglądarkę na nasza wrzutę i tam sobie pooglądać :)
 

cyber78

Member
Bez reklam
A jak z poziomu PS3 wpisałeś youtube.com to przekierowywało na ta stronę czy pojawiał się standardowy design? Wydaje mi się że był standardowy, a teraz automatycznie startuje na nowym i mamy jedynie link do wersji standardowej.
 
Do góry