VHS wiecznie żywe

Gie

Member
Bez reklam
Ktoś nam podesłał linka z najlepiej sprzedającymi się urządzeniami w amerykańskim sklepie Amazon. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wczoraj na drugim miejscu bestsellerów znalazł się Panasonic DMP-BD70V czyli odtwarzacz Blu-ray, który ma również wbudowaną... obsługę VHS.

Stary VHS nie chce odejść
Już spadł na czwartą pozycję w Amazon. Bez wątpienia tak wysoka pozycja to efekt niskiej ceny. Ciekawe czy są jakieś ilu np. Polaków użytkuje jeszcze VHS? Po najbliższej rodzinie mogę wywnioskowac że jeszcze całkiem sporo. Mają DVD ale maja i magnetowid bo wesele, komunia, wakacje są na kasetach VHS a nie ma czasu na przerzucenie ich na płytki. Więc przy przesiadce DVD->BD takie combo wybraliby chętniej niż samo BD.
Ciekawe jaki obraz z VHS-u daje ten Panasonic?
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Ja też jeszcze do niedawna miałem pod telewizorem prawie 20 letnie VHS Sanyo. Nadal by stał, ale musiałem zrobić miejsce dla amplitunera. No i tak jak mówisz trzymam je bo mam kasety z różnych rodzinnych przyjęć.
 

piotrflo

New member
Super VHS JVC HR-S 5963 - nadal stoi pod TV :) Duzo do zgrania jest materialu na plyty, ale nagrywara LG rh177 padla i czekam na naped. :-(
 

klolik

New member
U mnie też stary poczciwy Grundig GV 5300 służy od czasu do czasu. To jeszcze produkt z czasów gdy firma cieszyła się dobrą opinią.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
U mnie też stoi Philips VR710 ( w szafie - bo na półce brak miejsca).
Przy okazji przegrywałem ostatnio na płyty DVD kasety z 1994r. i wszystko działało.
Ciekawe czy nagrywane szesnastoletnie płyty DVD i BD też będą działać....?
 
Na smietnik wszystko polecie z casem czy to VHD, CD, DVD, Blu-Ray czy co tam jeszcze. Nośnik wyssiądzie i archiwa audio-video znikną z to z domowych archiwów lub z Internetu na bank.
 
Do góry