Velodyne vs. Acoustic Energy (ceny ok. 2500zł)

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP

taranis

New member
Może łatwiej byłoby odpowiedzieć na Twoje pytanie gdybys napisał jaki dźwięk preferujesz...ogólna różnica między tymi subami jest taka,że AE jest typu zamkniętego,więc bas będzie miał lepszą kontrolę(tzn.bardziej zwarty+szybkie wzbudzenie i wygaszenie sygnału) ale za to nie zejdzie tak nisko jak Velodyne który się wspomaga basreflexem...jak dla mnie do muzyki AE -no chyba że tylko techno cię interesuje-a do kina Velodyne...
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
przepraszam, szkolny błąd..

muzyka - LedZeppelin, U2, AM Jopek, Metallica, REM, Linkin Park - czyli wokal, gitarki i perkusja, trochę pianina i jazzowego zawodzenia ;) co jakiś czas koncerty smyczkowe i organowe..

pomieszczenie - wstępnie 25m2, kiedyś 35m2 (w tworzeniu)

napęd z Onkyo 805, później na pre jakieś wzm. kupię dla muzyki.. ale to dopiero po zrobieniu pomieszczenia na odsłuchy.. :>
 

taranis

New member
hmm...ja mając takie preferencje wybrałbym AE... od zawsze podchodzę nieufnie do wszelkiego rodzaju wspomagaczy jak te które zaimplementowało w swoim subie Velodyne...jazz i klasyka-przy rozlazłym basie stracisz mnóstwo sszczegółow...
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
blackninja napisał:
xclone już wybrał suba zamkniętego tylko teraz się naczytał o velodyne i cuduje :)
a bo to tak jest, jak nie ma mozliwości odsłuchu.. :/
kupię nówkę Jamo 300, a za te same pieniądze mogę mieć niemal nówkę AE lub Velodyne, które kosztują jeszcze raz tyle..
i teraz: czy ten za jeszcze raz tyle zagra jeszcze raz tak dobrze jak Jamo sub 300 ? czy może lepiej faktycznie sobie d*** nie zawracać ?
i znowu - ja wiem, że każdy ma swoje ucho.. ale pewne "odczucia" muzyki da się odnieść do statystycznej większości słuchających.. testy gazetowe zawsze brałem na miękko i z grubym sitem, ale np. na temat Velodyne są zdania tak "och-ach"-owe, że klocki tej firmy otacza się niemal kultem. :p

i ponownie - czy to zbiorowa paranoja, czy faktycznie lepiej kupić suba, którego " w okazji" nówkę można mieć za 2100 i piszą, że gra jak za 6000... czy może nie wariować i spokojnie wyluzować przy pierwotnym założeniu za max 1100 ? :/

nie wiem.. naprawdę..
tym bardziej, że nie będe całego zestawu głośników i ampli pakował do auta i gnał 100km, żeby się przekonać, że wiem tyle, co i bez tej zabawy :p

a, jeszcze jedno.. miałem kiedyś suba Jamo E4sub1 - czyli całkowicie podstawowa wersja - i dźwięk, który się z niego wydobywał pozostawiał bardzo dużo do życzenia (choć z ówczesnym zestawem głosnikowym był i tak wypas :p )

EDIT:
to jeszcze nic.. :/ własnie zauważyłem okazję na SUB550 - 1100 nówka, uszkodzone opakowanie..
szlag!
skoro zamknięty, to moze jednak AE ? :/
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
tylko i wylacznie informacyjnie (niczego nie chce ci sugerowac)- "prawdziwa" cena suba ae neo to 200£ ;)
 
Do góry