Velodyne DD12 czy nadal warto ?

ziomal216

New member
Witam , mam okazje kupic uzywany subwoofer Velodyne DD12 starszy model (rok produkcji to bodajze 2003 ) cena jaką chcą za ten subwoofer to ok 3500zł (700funtow) . Czy warto zainwestowac taką kwote pieniedzy w 14-sto letni subwoofer czy moze za tą cene jest jakas lepsza alternatywa ?
Ze specyfikacji wynika ze to bardzo dobry subwoofer i do tego posiada system kalibracji . Alternatywą moze byc np SVS SB13 jednak ciezko wyrwac za takie pieniadze , za uzywany trzeba zaplacic ok 1000 funtow .
Czy ktos posiada ten subwoofer lub mial stycznosc z tym modelem ?
Moje preferencje to kino 60% , muzyka 40% .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja bym nie kupił bo jeśli coś poważniejszego się w nim rypnie, a swoje lata ma to naprawa będzie Ciebie kosztować podobną kwotę ..
 

ziomal216

New member
Ja bym nie kupił bo jeśli coś poważniejszego się w nim rypnie, a swoje lata ma to naprawa będzie Ciebie kosztować podobną kwotę ..

Tez tak wlasnie myslałem , jednak za tą kase moze warto zaryzykowac ? Nie slucham na duzym poziomie glosnosci zalezy mi na jakosci i niskim kontrolowanym basie a za tą kase nie dostane nic podobnego .
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ja bym nie kupił bo jeśli coś poważniejszego się w nim rypnie, a swoje lata ma to naprawa będzie Ciebie kosztować podobną kwotę ..

Nieprawda.
Naprawa tego sprzętu kosztuje dużo więcej. Oni wymieniają tylko i wyłącznie kompletną elektronikę.
Wszystkie trzy płytki za jednym zmachem.
To kosztuje u nas w kraju 6200zł. Plus przesyłka dużej, ciężkiej paki w dwie strony, ubezpieczonej bo wartość jest wysoka i mamy około 7000zł.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak ale tak jak ty zrobiles jak padnie mu wzmacniacz to kupi Crowna. Gozej jak padnie sam glosnik wtedy.... co? Ty swoj oddales do naprawy?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jutro jedzie. Najprawdopodobniej taka naprawa samego głośnika to parę złotych.
Crown zacny ale samemu bez sprzętu pomiarowego raczej go nie skalibruje.
 

ziomal216

New member
Jutro jedzie. Najprawdopodobniej taka naprawa samego głośnika to parę złotych.
Crown zacny ale samemu bez sprzętu pomiarowego raczej go nie skalibruje.


Jak naprawa tyle kosztuje to mega grubo :mrgreen: . Szczerze nie zdawałem sobie chyba sprawy z powagi sytuacji . Kusiła mnie cena tego suba na aukcji i kliknąłem :) . Teraz pytanie jest czy opłaca sie zaryzykować . Gosciu pisał ze nigdy nie mial zadnych problemów z ampem ani niczym innym a jest właścicielem suba od nowosci . Numer seryjny mozna sprawdzic czy wszystko sie zgadza i czy cos było kiedys wymieniane ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nieprawda.
Naprawa tego sprzętu kosztuje dużo więcej. Oni wymieniają tylko i wyłącznie kompletną elektronikę.
Wszystkie trzy płytki za jednym zmachem.
To kosztuje u nas w kraju 6200zł. Plus przesyłka dużej, ciężkiej paki w dwie strony, ubezpieczonej bo wartość jest wysoka i mamy około 7000zł.

Ale naprawy mogą być rożne - to że całe moduły wymieniają to nie od dzisiaj tak jest a od X czasu .. myślę że Kolega sobie zdaje sprawę (a jeśli nie to powinien, zanim zalicytuje) z tego skoro myśli nad używanym subem, a ile może kosztować naprawa to napisałeś ... ale to też nie oznacza że bez względu co się popsuje to naprawa będzie kosztować powiedzmy 6-7 tys.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tam mogą się zepsuć dwie rzeczy, albo elektronika albo głośnik.
Cenę naprawy elektroniki Ci podałem, wymiana głośnika jest jeszcze droższa.
Napisz nam co tam może się zepsuć innego i jest tańsze niż kwota którą podałem.
Oczywiście mówimy o usterce ,,poważniejszej'' bo o niej pisałeś. Nie bądź gołosłowny. Czekamy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj na forum ktoś pisał że wyceniono mu naprawę na 1200 zł .. nie pamiętam w jakim modelu to było ale 1200 zł.. taką kwotę podano mu w Łodzi.. nie wiem co to było ale chyba nie wymiana pilota czy maskownicy od suba..
I mam pytanie takie info dostales od Dystrybutora ze zawsze wymieniają 3 płytki bez względu co się stanie z elektroniką ?

Z ciekawości zadzwonię i spytam się o swój ile by kosztowało bo jeśli to są porównywalne kwoty (być może DD jest najdroższy) to wychodzi że nie opłaca się reperować.. w moim wypadku...
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
No właśnie, nie masz pojęcia w jakim modelu i co ale starasz się być mądrzejszy.
Oczywiście na konkretne pytanie nie potrafisz udzielić odpowiedzi.
Zwykłe lanie wody i wprowadzanie w błąd czytających.
Moje informacje są konkretne i oczywiście pochodzą od autoryzowanego serwisu, zresztą chyba jedynego w Polsce. Zawsze wymieniają kompletną elektronikę, taką informację od nich dostałem. Nie widzieli nawet mojego suba ale od razu napisali, że jak to jest coś w elektronice to naprawa kosztuje ok. 6200zł.
Seria DD jest najdroższa stąd te ceny. Obecnie nowy DD12+ kosztuje prawie 22000zł.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po pierwsze to jedyny jest serwis i mieści się w tym samym budynku co i Producent więc to raz i taki specjalista jak Ty powinien to wiedzieć - bo za takiego się uważasz od wszelakich spraw.. .. dwa w tym wszystkim jakbyś zrozumiał co niestety .. albo sobie daruje ...to wyczytać można i to chciałem przekazać że jest możliwość przy kupnie starego suba mogą pojawić się koszty bardzo znaczące .. napisanie, że może to być koszt porównywalny do zakupu - to dla osoby kupującej stary sub myślę, że daje do myślenia.. koszt zakupu plus naprawa nawet w tej samej kwocie co robi zakup to może być nowy spl 1200 ultra po dobrym rabacie, który też jest na odpowiednim poziomie..
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
w życiu nie dał bym 3,5k za 14 letni subwoofer. On może być wyhuśtany, wytłuczony i może nie pochodzić długo. A na wybuchach w filmach może pierdzieć... Gratuluje odwagi
 

ziomal216

New member
w życiu nie dał bym 3,5k za 14 letni subwoofer. On może być wyhuśtany, wytłuczony i może nie pochodzić długo. A na wybuchach w filmach może pierdzieć... Gratuluje odwagi

Przeciez zawsze moge go odesłac , na aukcji pisze ze jest w stanie idealnym i wszystko działa . Jezeli tylko najmniejszy sczegół nie bedzie sie zgadzał mam prawo go odeslac .
 
D

Deleted member 121090

Guest
ziomal216
Jeśli jest sprawny, to ogromna okazja.
Tam jest bardzo zaawansowany system autokalibracji.
Od razu po zakupie instrukcja do ręki i do dzieła.
Podłącz mikrofon do suba, suba podłącz do amplitunera dodatkowymi kablami cinch i do TV żebyś widział wykres i go bardzo łatwo sprawdzisz. Mocno go pogłośnij i włącz stronę z wykresem. Sub wyśle pełne pasmo i sam usłyszysz, czy jest O.K.
A potem czeka Cię minimum pół dnia zabawy z autokalibracją. W niej właśnie tkwi sukces tego suba.
Kto tego skosztował, już innego suba ze słabszymi możliwościami DSP nie kupi.
Oczywiście kupiłeś go kompletny? Z mikrofonem, kablami, pilotem?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bash 500S Digital Subwoofer Plate Amplifier 500W RMS znalazlem takie cos na necie , a razie czego jak klęknie amp mozna zamontowac jakis inny .
To nawet nie leżało obok elektroniki Twojego suba.
Weź nie żartuj:)
Chyba jeszcze nie zdajesz sobie sprawy co kupiłeś.

W moim coś zaczęło brudzić, tylko czasami, na częstotliwości 16Hz i jej wielokrotności ( 32, 64Hz).
Podczas innych częstotliwości kompletna cisza. Membrana skacze po parę centymetrów i nic.
Czary. Na razie diagnoza jest taka, że coś wpadło między cewkę albo obija się o membranę.
Może fragment kleju, jakaś drzazga z obudowy. Nietypowa usterka.
Jutro jedzie do specjalistów od naprawy głośników.
Czasami parę miesięcy jest spokój a czasami to wyłazi.
 

ziomal216

New member
ziomal216
Jeśli jest sprawny, to ogromna okazja.
Tam jest bardzo zaawansowany system autokalibracji.
Od razu po zakupie instrukcja do ręki i do dzieła.
Podłącz mikrofon do suba, suba podłącz do amplitunera dodatkowymi kablami cinch i do TV żebyś widział wykres i go bardzo łatwo sprawdzisz. Mocno go pogłośnij i włącz stronę z wykresem. Sub wyśle pełne pasmo i sam usłyszysz, czy jest O.K.
A potem czeka Cię minimum pół dnia zabawy z autokalibracją. W niej właśnie tkwi sukces tego suba.
Kto tego skosztował, już innego suba ze słabszymi możliwościami DSP nie kupi.
Oczywiście kupiłeś go kompletny? Z mikrofonem, kablami, pilotem?


tak wszystko jest , sub oraz wszystkie akcesoria razem z oryginalnym pudełkiem oraz instrukcją .
Tutaj jest link do aukcji na ebay na ktorej wylicytowałem suba :
Velodyne DD12 Powered Subwoofer | eBay

w Uk rowniez dziala taki serwis Redline Redline - Velodyne UK Distributors and Suppliers of Velodyne Subwoofers , wyslalem do nich prosbe o ew koszty naprawy : wymiana glosnika , wymiana nowego ampa itd . to tak na przyszłosc jakby cos padlo ewentualnie .
poniewaz mieszkam w UK tam moga byc inne ceny niz w polsce .
 
Ostatnia edycja:
Do góry