vectra + tv + kino jak to wszystko podlaczyc

olooo

New member
witam chcialem prosic o porade co konkretnie mam kupic, do podlaczenia sprzetu. mam plazme panasa 42" TH-42PY8 Kino domowe SONY HTP-HD6600 oraz dekoder vectry http://www.vectra.pl/instalacja,1,1,5.html link gdzie jest moj dekoder.
kino dostane jutro, poki co dekoder vectry mam podlaczona bezposrednio do tv euro - euro ale musze przyznac ze na tv przechodza jakby biale paski, szczegolnie na czarnych kolorach to widze podczas zmian kanalow kiedy jest czarne tło ;/ ale mam nadzieje ze jak teraz podlacze wszystko przez ampli to bedzie lepiej i tak : jak to teraz wszystjko podlaczyc zeby bylo najlepiej ?
tv do ampli przez hdmi, dvd do ampli przez hdmi ? i dekoder (jest to cyfrowy sygnal) jak podlaczyc ? wiem ze jest w nim wejscie zasloniete taka zaslepka i po otwarciu swieci z tamtad czerowy laser i chyba przez to powinienem jakos podlaczyc dop ampli ale nie wiem jak jsie taki kabel nazywa...
powiedzcie czy tak to ma mniej wiecej wygladac i jakie kable kupic, moze jakas firma ?
btw dodam ze moze kiedys zmienie dekoder na HD (mozna go zobhaczyc w linku) alle wtedy to juz pewnie bede musial dokupic kolejne hdmi ...
btw sa tez jakies kable- komponenty ni eznam sie na tym wogole wiec nie wiem, moze takie beda lepsze dop podlaczenia czegos ?
btw 3. antena od vectry ma juz stara plastikowa koncowke ktora moze odbierac jjakies szumy np ? warto zmienic ja na jakas lepsza z metalowa obudowa np ?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Kolego to co jest zaślepione to jest łącze optyczne tylko i wyłącznie do dźwięku! Mam taki sam tuner z Vectry i w tym przypadku nie ma możliwości podłączenia sygnału wizyjnego inaczej niż poprzez scarta, bo ten tuner po prostu nie ma innego wyjścia video! Dźwięk możesz podłączyć do amplitunera właśnie poprzez łacze optyczne, ale wizję możesz puścić tylko i wyłącznie prosto do TV poprzez scarta. Wiem, wiem, też nad tym ubolewam, ale nic z tym nie zrobisz. A to, że jest to tuner cyfrowy to nic nie znaczy, bo sygnał i tak jest w SD, a nie HD.

Przewody antenowe i ich końcówki zawsze warto zmienić jeśli zauważamy, że sygnał jest gorszy.
 
Ostatnia edycja:

olooo

New member
eh czyli taka jakos jaka teraz mam juz zostaje i nic ni epoprawie w tej dziedzinie ? ; /
okej czy zostaje mi kupno tego kabla o ktorym pisales,, i 2x hdmi czy lepiej te kompzyty czy komponenty..
 

PopaY

New member
Bez reklam
Kolego, przewody composit to zwykłe cinch więc po co Ci to ;) Ja na Twoim miejscu zakupił bym albo przewód coaxialny (bo takie wyjście też jest) alboi optyczny i jednym z nich wypuścił dźwięk do amplitunera gdyż czasami na niektórych programach nadawany jest dźwięk AC3 wielokanałowy i te łącza służą do tego by taki dźwięk w kolumnach otrzymać. A po co Ci component? Component to sygnał video, ale po co Ci on, bo nie bardzo rozumiem? Z tunerem vectry nic nie zrobisz, pozostaje scart. DVD z amplitunerem podłącz przewodem HDMI i drugim przewodem HDMI podłącz TV z amplitunerem i tyle.
 

olooo

New member
mowisz ze masz dekoder vectry. mozesz napisac jakim kablem scart podlaczyles do tv? ? ja na poczatku podlaczylem scartem ze wszystkimi ząbkami i mialem buczenie w glosnikach i duzo bialych paskow na ekranie i wsadzilem ten scart z polowa zabkow i jest duzo lepiej. tylko ze ten kabel jest najtanszy jaki jest, myslisz ze jak bym kupil jakis lepszy mogloby poprawic jakosc odbioru ?
 

PopaY

New member
Bez reklam
Wątpię ;) Ja mam akurat podłączone przewodem złoconym Thomsona 21pin czyli wg Twojego "pisania" ze wszystkimi ząbkami ;)
 

olooo

New member
wiec skoro zapewne nie poprawie jakosci obrazu to po co wydawac pieniadze na kabel za 100 zl jak moge kupic za 5zl taki jaki mam, jaki jest sens ? ;]
 
Do góry