V20 czy G30 ?

kutold

New member
Kompletuje sobie pokój kinowy w domu. Moj stary Panas PV60 w salonie spisuje się jak dotąd świetnie :D ale teraz przyszedł czas na nowy TV do pokoju kinowego.
Rozmiar 42 cale.
Jestem zdecydowany na zakup V20 ale teraz pojawił G30 - co byście wybrali ?

Pokój ok 20m2 z 1 oknem na bocznej scianie (plazma bedzie stala na przedniej scianie - okno jest na prawej scianie). W pokoju poza TV beda kolumny w systemie 5.1 i kanapa.

Czytałem, że V20 i G30 to spady z rynków zachodnich podobno demontują podzespoły i montują w zamian układy z zabawek chińsich nie dopuszczonych na rynek wewnątrzeuropejski.
Ponadto generacja panelu nazwan tajmeniczo g11v0.0.8 ma ozanczać że potrafi eksplodować z siłą 8 kiloton.
 

digitalus

Banned
Czytałem, że V20 i G30 to spady z rynków zachodnich podobno demontują podzespoły i montują w zamian układy z zabawek chińsich nie dopuszczonych na rynek wewnątrzeuropejski.
Ponadto generacja panelu nazwan tajmeniczo g11v0.0.8 ma ozanczać że potrafi eksplodować z siłą 8 kiloton.
takiego postu jeszcze nie czytalem.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Czytałem, że V20 i G30 to spady z rynków zachodnich podobno demontują podzespoły i montują w zamian układy z zabawek chińsich nie dopuszczonych na rynek wewnątrzeuropejski.
Ponadto generacja panelu nazwan tajmeniczo g11v0.0.8 ma ozanczać że potrafi eksplodować z siłą 8 kiloton.
takiego postu jeszcze nie czytalem. podobny dziwne posty kolega kutold napisal w 2006 roku. wyglada ze kolega kutold nie lubi kolegi pelikana. ale to przeciez bardzo stare wypowiedzi
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/7900-fujitsu-siemens-pq42-1-a.html
niestety pojawily sie dwa takie same posty. to nie bylo celowe
 
Ostatnia edycja:

szmyk

Member
Skoro V20 jest lepszy niż G30, to przy 50" dochodzi kolejny dylemat: G30, V20 czy VT20. Ceny tych modeli są bardzo zbliżone:
G30 - 4300
V20 - 4700
VT20 - 5000

Jeżeli ktoś zdecyduje się na V20, to chyba warto już dopłacić 300 zł do VT20 - dodatkowo będzie się miało 3D. Jeżeli kogoś nie interesuje 3D, to można sprzedać otrzymane 2 pary okularów warte 800 zł :)
Co o tym sądzicie?

Przy 42" ceny są bardziej zróżnicowane, więc łatwiej podjąć decyzję.
 

rojam

New member
oczywiście że przy 50" w tym wypadku vt jest najlepszym wyborem -- w końcu to najlepszy telewizor 3D 2010 roku i pomimo że obraz w 3d nie każdemu bedzie odpowiadał, jednak szbszy panel w vt niż w v20 podczas oglądania w 2d wynagrodzi. No chyba że ktos poczeka na vt30 (z kasą w skarpetkach)
 

rifle

New member
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze. Od dawna nosiłem się z zamiarem kupna plazmy. Do wyboru jak w temacie G30 vs V20. Przez 90% czasu rozważałem kupno modelu 42" chociaż myślałem o 46" - niestety w popularnych marketach taki rozmiar był niedostępny.

W końcu po 2 miesiącach podchodów dowiedziałem się, że w Lublinie będzie promocja na początku maja bez VAT i z ratami 0% jako jedyna w Polsce. Więc pojechałem 1 maja do Lublina i po 5 godzinach patrzenia się na telewizory stwierdziłem - raz kozie śmierć. TV kupuję na kilka lat. Chciałęm LG 50PK550 - nie mieli, za to był PK350, ale to szło strasznie odbijało mimo, że obraz był świetny więc pomyślałem o stojącym obok P42V20e. Jednak wydał mi się za mały i męską decyzją chwyciłem za 4470zł P50V20e na 30 rat 0%.

Przez pierwszy tydzień wydawał się być kolumbryną - zwłaszcza, że ogłądam go z odległości 2,3m. Ale później wzrok się przywczaił i teraz wygląda "akurat".

Plusy:
+ świetny filtr antyodblaskowy
+ głęboka czerń
+ rozmiar !!!! Zdecydowanie 50" !

Minusy:
- problemy z odtwarzaniem plików przez USB - ale mam napęd BlueRay więc mnie to nie przeszkadza :) Dodatkowo puszczam filmy MKV przez Kino Onkyo i powiem Wam, że daje bardzo dużo w jakości obrazu względem zwykłego BD LG 550
- biały nie do końca jest taki biały, ale jeśli nie masz postawionego obok LED TV to nie rzutuje na odbiór

Osobiście uważam, że był to najlepszy wybór spośród 50" TV. W G30 macie lepszą biel i w końcu pełną obsługę DIVX itp. Ale mnie to ziębi (oprócz bieli). No i w 50" to był najlepszy zakup ratalny. Jeśli masz gotówkę to kup lepiej P50G30e (3970zł na ceneo.pl).

Acha, dodam jeszcze jedną ważną rzecz, którą możecie zaobserwować sami w salonach np. RTV Euro AGD. Spójrzcie na V20 i G30 przy wyśiwetlaniu reklamówki z Avatara - G30 się zacina a V20 nie - to mnie ostatecznie przekonało a myślałem jeszcze o GT20e - płynność jak w V20 - cena ciut mniejsza :)

Pozdrawiam wszystkich

P.S. jeśli macie jakieś pytania to śmiało
 

c43

Member
Zastanawiam sie nad kupnem TX-P42G30 lub TX-P42V20 i mam parę wątpliwości czy V20 czyta dyski NFTS czy tak samo buczy jak G30, o ile sie orientuję V20 ma lepszą czerń i lepszy filtr, dodatkowo muszę sie pozbyć mojego CRT 32PW9551 chociaż uwążam że pieknie odbiera i nie wiem czy warto go zamienić na plazmę w myśl przysłowia zamienił stryjek siekierkę na kijek i jeszcze przekonać małzonkę i z tym będzie najgorzej :)
 

grzeseik

New member
42" to nie 32", kobitka przekona sie jak zobaczy ze nowy mebelek bedzie ladniejszy, mniej miejsca zajmie itp.
ale koniecznie zrwoc uwage na pewne wady technologii o ktorych na forum sie pisze. w panaskach przede wszystkim judder/50Hz (poczytaj w jakich sytuacjach to widac i potestuj w sklepie czy Ci to przeszkadza). jak nie jestescie na to wrazliwi to duzo radosci przed wami ;)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dorzucę swoje 5groszy ;-).

Posiadam v20 (42") gdzieś od trzech tygodni, po zmianie z Panasonica pv45 (42") . Ocena przeprowadzona przy sygnale telewizji N (HD i SD) i filmach na płytach bluray.

Najpierw plusy:
1) zdecydowana głęboka czerń z duża ilością detali (może budzić duże zadowolenie),
2) ostrość w materiałach HD (budzi respekt niczym nie ustępuje TV produkowanych w ogólnie pojętej technologii LCD), kolory naturalne o wiele szersza paleta kolorów do pv45, kolory nie nikną w b. szczegółowych scenach i dają się zauważyć nawet na niewielkich powierzchniach wyświetlanego obrazu.
3) nie buczy (piszę o tym bo wielu ma problemy w G30 z tym problemem),
4) wizualnie prezentuje się b. dobrze, nie bije tanim plastykiem i nieprzemyślanymi wykończeniami, w ogólnie nie przyciąga kurzu (zarówno obudowa i co ważniejsze sam ekran plazmowy) ten patent miał tez pv45 ;-),
5) b. duże możliwości ustawień obrazu w trybie ISFccc,
6) adapter WiFi w pakiecie,
7) wbudowany tuner satelitarny (CI).

Minusy (dość poważne i widoczne):
1) białego koloru praktycznie można powiedzieć, że nie ma, przy przesterowanych parametrach obrazu można uzyskać co najwyżej świecący (lub „odblaskowy” biały), porównywanie z białą kartką papieru (białość ok. 160 CIE) ma się wrażenie niedopranych białych koszul czy damskich bluzek.
2) przejścia tonalne, jak już występuje ten efekt odbiór jest wręcz fatalny, obraz staje się jakby 8bitowej w palecie kolorów, brak gradacji łagodnych przejść,
3) słabej lub średniej jakości sygnały SD są pokryte na całej powierzchni jakby „szarą mgiełką”, traci na jakości kolor, ostrość, kontrast, zdecydowanie pv45 (HDReady) lepiej radził sobie z sygnałami SD. Przypuszczalnie przy 50” v20 będzie ten problem mniej zauważalny z powodu większej powierzchni do stałej rozdzielczości (FULLHD) niż w przypadku 42”.

Wnioski: V20 zdecydowanie się lubi z bardzo dobrymi sygnałami najlepiej HD z dużym bitratem, wtedy w pełni pokazuje swoje możliwości i daje „wewnętrzny spokój i uzasadnienie” zakupu. Oglądając filmy HD czerpie się bardzo duża przyjemność z jakości generowanego obrazu, powala kolorami, głębią czerni w szczegółach i ostrością. Codzienne oglądanie TV w SD może jednak trochę rozczarowywać, tym gorzej im niższy jest bitrate. Przy ponownej decyzji zakupu mój wybór to v20 ale 50”.

Na marginesie: moje subiektywne wrażenie, iż FULLHD na 42” to „za dużo”, obraz jest jakby b. zlany, za gęsty, przy SD tworzy szarą mgiełkę, przy mniejszym bitrate w sygnałach HD i w SD zdecydowanie lepiej wygląda na HDReady.
 
Do góry