V20 czy G30 ?

Pelikan

New member
Kompletuje sobie pokój kinowy w domu. Moj stary Panas PV60 w salonie spisuje się jak dotąd świetnie :D ale teraz przyszedł czas na nowy TV do pokoju kinowego.
Rozmiar 42 cale.
Jestem zdecydowany na zakup V20 ale teraz pojawił G30 - co byście wybrali ?

Pokój ok 20m2 z 1 oknem na bocznej scianie (plazma bedzie stala na przedniej scianie - okno jest na prawej scianie). W pokoju poza TV beda kolumny w systemie 5.1 i kanapa.
 

lcz@interia

New member
Ma dokładnie taki sam dylemat. Lada moment Kiki opublikuje test G30 gdzie obiecał porównać G30 z V30. Wstępnie wydaje się, że V20 wciąż ma lepszy kontrast i lepiej wygląda obraz w niezaciemnionym salonie. Ma też w cenie wifi i tuner satelitarny. G30 lepiej obsługuje multimedia przez USB. Reszta pewnie będzie w teście.
 

Thorand

New member
Ogladalem V20 i G30 w sklepie. V20 wypada ciut lepiej ale mojego 8GB pena nie widzial wogole. Tylko co z tego jesli G30 widzial ale .mpg 1080i nie otworzyl a 720p wygladalo tak sobie... skoro trza podpiac zew. odtwarzacz to ten minus znika.
Czekam na odpowiedz Panasonika kiedy beda V30 w Polsce.
W zeszlym roku G20 marzec, V20 maj.. moze w tym roku bedzie podobnie?
 

Pelikan

New member
hmm za sciana mam router wifi z kompa
sygnal w pokoju kinowym jest bardzo dobry
Jest szansa obejzec filmik z kompa przez wifi czy bedzie cięło ?
 

fido920

Member
Ma dokładnie taki sam dylemat. Lada moment Kiki opublikuje test G30 gdzie obiecał porównać G30 z V30. Wstępnie wydaje się, że V20 wciąż ma lepszy kontrast i lepiej wygląda obraz w niezaciemnionym salonie. Ma też w cenie wifi i tuner satelitarny. G30 lepiej obsługuje multimedia przez USB. Reszta pewnie będzie w teście.
Co to oznacza że ma tuner satelitarny...?Sorry może za głupie pytanie, ale tak sobie myślę, że skoro chce 1 tv do sypialni, a drugi do salonu to będę potrzebowal dwóch dekoderów(tunerów), a moja kablówka daje tylko jeden...jak zrobić żebym miał dwa cacunia obrazy ;)? Czy ten TV rozwiąże mój problem?
 

wrx

New member
Bez reklam
Mam dokladnie taki sam problem - nawet zalozylem watek.
Ale dlaczego uwazasz, ze 3D jest "wcisniete na sile"?
 

Thorand

New member
Dla mnie 3D to gadzet. Uwazam 3d za raczkujaca technologie, ktorej na dluzsza mete nikt w tej formie jaka jest teraz, nie bedzie uzywal. Kiedys to co mamy teraz bedzie sie nazywalo - 3D ready :)
 

lcz@interia

New member
Zgadzam się, że 3d to bajer. Jak wejdzie 3D na serio to znowu zmienią sie zalecenia co do wielkości TV, bo moim zdaniem telewizor 3D powinien być o 2 rozmiary większy od zalecanego 2D, bo inaczej będzie się miało wrażenie patrzenia przez okno. No i chyba problem okularów musi zostać rozwiązany jakoś. Nie wyobrażam sobie na stole 3 pilotów, 4 par okularów i tej plątaniny kabli :)
 

wrx

New member
Bez reklam
Wszystko co piszecie jest prawda, ale od czegos trzeba zaczac - nie byloby 3D w takiej formie, nie byloby rozwoju technologii.
 

redlum

New member
Bez reklam
Zgadzam się, że 3d to bajer. Jak wejdzie 3D na serio to znowu zmienią sie zalecenia co do wielkości TV, bo moim zdaniem telewizor 3D powinien być o 2 rozmiary większy od zalecanego 2D, bo inaczej będzie się miało wrażenie patrzenia przez okno. No i chyba problem okularów musi zostać rozwiązany jakoś. Nie wyobrażam sobie na stole 3 pilotów, 4 par okularów i tej plątaniny kabli :)

nie widzę powiązania z 3 pilotami oraz plątaniną kabli z technologią 3D. A mając 4 pary aktywnych okularów - na pewno nie będą się one leżeć na stole - przecież 3D nie ogląda się na co dzień. Dodam jeszcze że osoba mająca 4 pary okularów - powinna zainwestować w uniwersalny pilot - przyzwoitej klasy kosztuje mniej niż jedna para takich okularów.
 

Pelikan

New member
dla mnie 3D to jest nieporozumienie
byłem na filmie AVATAR i po 15 minutach z okularami na nosie myślałem, że mi głowa pęknie, oczy mnie strasznie bolały
Jest to po prostu niezdrowe. Efekt ? hmm może dla dzieci fajny - ja osobiście wole oglądać filmy w klasycznym 2D
 
Ostatnia edycja:

lcz@interia

New member
Wracając jeszcze do tematu V20 vs. G30 widzę, że temat gnębi ludzi na wielu forach. Wygląda na to, że pod względem kontrastu (oglądanie w świetle) i jakości obrazu v20 jest wciąż lepszy mimo pewnej poprawy konrastu G30 w stosunku do G20. Pewnie niewiele ale jednak lepszy.

Intryguje mnie jeszcze jedno. G20 startowała w zeszłym roku z poziomu ok. 3300 PLN w sklepach internetowych. G30 startuje od 2900 PLN.

Więc na czym Panasonic zaoszczędził te 10%? Na czymś musiał.
 

grzeseik

New member
to jaka jest cena na dany produkt, a to ile kosztuje jego pordukcja to dwie rozne rzeczy.
dla panasonica produkcja takiego 42g30 mysle ze zamyka sie w 700zl
 

lcz@interia

New member
Ja dzisiaj zamówiłem w końcu G30. Nie znalazłem nigdzie ważnego powodu, dla którego warto dopłacić 350 zł do V20 i przekraczać założony budżet.
Mam nadzieję, że jak w końcu pojawi się test Kikiego to nie będę żałował:confused:
 

rojam

New member
widziałem dziś te 2 telewizorki obok siebie V20 to liga o poziom wyżej ---taka extraklasa a G30 to taka zwykła klasa(mówie o obrazie) nie podnieca mnie czytanie po usb multimediów
 

Pelikan

New member
OK w takim razie chyba zdecyduje się jednak na V20.
Jedyne co mnie martwi to odtwarzanie filmów przez USB.
Czy może mi ktoś w skrócie napisać jakie formaty filmów przez USB/SD V20 odtwarza bezproblemowo a jakich nie odtwarza wcale ?
Dzięki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry