V 4000 format obrazu

Sych

New member
Jedni uważają tak, inni inaczej.. Ale według testu W5500 który wcześniej podałem, ten "problem" nie będzie dotyczył nowych modelów. Mojego zdania nie zmieniam.
 

areckis69

Member
olejcie tego smiesznego seniora45(tzw> meduza) bo niestety on jest zbyt tepy aby co kolwiek zrozumiec :) był już banowany a dalej wchodzi na forum i plecie od rzeczy jakby wszystko o sony i innych firmach wiedział najlepiej. Ja juz się wcześniej z nim nasprzeczałem więc powiadam Wam kolego Sych i p.Stasiak unikajcie tzw. rozmów z tych chorym człowieczkiem.
Pozdrawiam wszystkich normalnych
 

senior45

New member
Nie mam pojecia w jakim jezyku to napisales???:hmm:Skylla potwierdzil moje fakty.Wychodzi na to ze jestes neptek.Widze bez inwektyw nie da sie tutaj rzeczowo i intelientnie podyskutowac.Adolf tez byl fanatykiem.
 

areckis69

Member
oj seniorku, brak logiki w twojej wypowiedzi, piszesz że nie wiesz w jakim jezyku pisze, a za chwile odpowiadasz na moja tresc, czyli jednak umiesz w TYM jezyku czytac :).............. szkoda słow na ciebie> Odpusc juz krytykowanie roznych marek tv i zajmij sie czyms innym, na tym forum niestety sie nie wykazujesz.
 

amadeo

New member
Czy możemy zacząć od początku?

1. Formatowanie, technicznie rzecz biorąc, to zmiana formatu obrazu i chyba wszystkie TV LCD bez wyjątku posiadają taką funkcję. Może być wybór ręczny lub automatyczny. Nie jest tu istotne czy wypełniany jest cały ekran czy nie. Senior45 posługuję się tu własną definicją.

2. Nie jest możliwe wyświetlanie dowolnego formatu wejściowego tak, aby wypełniał cały ekran bez zniekształceń lub obcięć obrazu. Nie potrafi tego żaden TV niezależnie od firmy.

3. Czy TV innych firm mają lepsze możliwości formatowania - nie mam pojęcia, nie zajmuję się sprzedażą/testowaniem TV. Mam 32V4500 i nie narzekam. Przy oglądaniu TV z wbudowanego tunera mam ustawione Smart i Auto. Dla dekodera kablówki cyfrowej, w dekoderze 16:9, w TV Wide. Ma to swoje wady ale patrz punkt 2. Bardzo dobrą rzeczą jest pamiętanie przez TV oddzielnie ustawień dla poszczególnych wejść (HDMI, SCART itd.)
 

senior45

New member
Arecki rozmowa z toba nie ma sensu i tak nic nie rozumiesz wiec nie zasmiecaj forum swoimi wypocinami.

@amadeo

Chodzi o formatowanie automatyczne.Zreszta wszystko jest napisane wyzej.
 

p.stasiak

New member
Najbardziej na formatowanie w Sony narzekają osoby, które go nie mają. Taki wniosek płynie z tej dyskusji.

Chciałem tylko jeszcze ustosunkować się do wypowiedzi amadeo

2. Nie jest możliwe wyświetlanie dowolnego formatu wejściowego tak, aby wypełniał cały ekran bez zniekształceń lub obcięć obrazu. Nie potrafi tego żaden TV niezależnie od firmy.

Nie wiem czy żaden, ale na pewno idealnie nie robi tego ani mój Panasonic ani Bravia (choć robią to wystarczająco dobrze [formatują]).
 

senior45

New member
tak, stasiak, tak sony na pewno ma autoformat jak panasonic:grin:.chciec a miec to roznica no ale wiara czyni cuda i moze kiedys Sony nauczy sie robic telewizory.Jakos w moim Sony autoformatowanie nie dziala.Ty pewnie nie rozumiesz co sie do ciebie pisze.Skylla tez probowal ci wytlumaczyc:p
 

p.stasiak

New member
Tobie już kilkanaście osób tłumaczy pewne rzeczy (łącznie z moderatorami), ale jak widać nie rozumiesz dziecko (bo że dzieckiem jesteś widać po twoim zachowaniu i wypowiedziach, niestety)
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
p.stasiak napisał:
Nie wiem czy żaden, ale na pewno idealnie nie robi tego ani mój Panasonic ani Bravia (choć robią to wystarczająco dobrze [formatują]).
Ależ wiesz na pewno :)

Najprostrzy przykład to format 4:3 (ale bez dodatkowych czasami pasów na dole i u góry).
Jak go wyświetlają TV 16:9:

1. Bez skalowania - tak działa "4:3" w Sony - efekt pasy po bokach, obraz nie jest zniekształcony ani obcięty
2. Przeskalowanie w poziomie - "Wide" w Sony - efekt zamiast okręgu jest elipsa czyli zniekształcony obraz ale nie jest obcięty
3. Rozciąganie w pionie - "Zoom" w Sony - efekt obraz nie zniekształcony ale obcięta jest góra i dół, w Sony można obraz sobie przesuwać w górę i w dół w razie potrzeby
4. Sony posiada jeszcze "Smart", najbardziej skomplikowany i trudny do opisania - efekt obcięta góra i dół, środek obrazu ma prawidłowe proporcje ale boki są zniekształcone


Jeszcze raz to samo ale w tabelce, będzie czytelniej:
W - oznacza wypelnienie całego ekranu
NZ - obraz nie zniekształcony (proporcjonalny)
NO - nie obcięty (bez utraty pewnej części obrazu)

_______W_ NZ_ NO
4:3___ - nie - tak - tak
Wide_ - tak - nie - tak
Zoom_ - tak - tak - nie
Smart - tak - tak/nie - nie

Chcielibyśmy mieć wszystkie "tak" ale jest to po prostu "fizycznie" niemożliwe w tym przypadku. Proszę pamiętać, że opisałem tylko przypadek 4:3 -> 16:9.
 

Sych

New member
O jakim modelu mówicie? W W4500 na satelicie gdzie w dekoderze mam ustawione 16/9 nie ma zniekształceń. Na cyfrowej naziemnej, zniekształcenia też tak bardzo nie widać. Masz na myśli jakby troszkę grubsze osoby? O takie zniekształcenia Ci chodzi?
 

p.stasiak

New member
Amadeo, dzięki za wyjaśnienia, dla mnie to jest zrozumiałe i oczywiste, ale myślę, że wielu osobom może się twój opis przydać, żeby zrozumieć zasady samego formatowanie i że tak naprawdę poza obrazem 16:9 na każdym innym musi być zrobiony zabieg przystosowania do tego formatu (oczywiście o ile ktoś chce mieć wypełniony ekran). Problem rozwiąże się gdy wszystkie kanały będą nadawać w 16:9, chociaż oczywiście nadal tv będzie formatował obrazy w innym formacie (o co chodzi wiedzą wszyscy, którzy oglądają tvn24)

Rzecz najważniejsza to w jaki sposób tv skaluje inne formaty do 16:9 i tutaj wchodzimy już w problematykę głębszą i związana z konkretnymi modelami (markami). Moim zdaniem Sony robi to dobrze na wide, czyli twoim punkcie 2.

amadeo napisał:


2. Przeskalowanie w poziomie - "Wide" w Sony - efekt zamiast okręgu jest elipsa czyli zniekształcony obraz ale nie jest obcięty

Przeskalowanie jest robione automatycznie (czego nie rozumieją wszyscy tu dyskutujący, szczególnie Ci, którzy Bravi nie mają), dwa poprawnie (jak na innych tv, ale ponieważ nie widziałem w akcji wszytskich nie mogę powiedzieć czy na innych jest lepiej). Tryb smart np. nie sprawdza się dobrze i to fakt, i myślę że mało osób z niego korzysta.
 
Do góry