V 4000 format obrazu

skylla1

Member
Bez reklam
p.stasiak napisał:
Właśnie obejrzałem jedynkę, serial Ranczo, na N ustawione powiększenie i panoramiczny na telewizorze wide - wypełnienie pełne beż żadnych pasów i cięć.
Tylko, że jak masz ustawione powiększenie to powiększa ci też programy 4:3, np. wiadomości i widzisz tam głowy od połowy w dół. Z kolei tryb smart zawsze rozciąga pozostawiając połowę pasów w 4:3LB. Temat był juz szeroko opisywany.
Oczywiście zawsze można ręcznie dopasowac format, ale tu była mowa o dopasowaniu automatycznym.
P.S.
Może przestaniesz obrażać kolegę tylko dlatego, że ma inne poglądy niż ty? On pisze o Sony (oczywiście subiektywnie, ale to jego prawo) Ty zaś o w ostatnich postach głównie o nim i to raczej niemiło ...
Oceniamy tu wszak sprzęt a nie siebie, prawda?
 

p.stasiak

New member
Do senior45. opanuj emocje, bardzo cię proszę "człowieku". Ranczo podałem jako przykład do twoich "argumentów". Myślę, że ta "dyskusja" już nic nie wniesie, a i moderatorzy pewnie nie są zadowoleni więc spij dobrze. Pozdrawiam

Do skylla1. Mam inne zdanie co do tego, kto tu kogo obraża i dlaczego. Co do autoformatowania to w 90proc. i mówię tu o swoim przypadku (tak, rónwnież subiektywnie) sprawdza się ustawienie wide, w razie problemu można skorzystać, tak jak powiedziałeś z ustawień ręcznych. Jeśli autoformat jest skuteczny w 90 proc to chyba ok? Ponieważ mam też Panasonica w którym również jest autoformatowanie (i to całkiem niezłe) mogę pokusić się o jeszcze jedną refleksję, a mainowicie nie było dla mnie problemem (kwestia nieodczuwalna) przejscie z autoformatu Pansonica na autoformat Sony.
 
Ostatnia edycja:

p.stasiak

New member
No to czemu kupiłeś Sony zamiast LG, Panasonica czy JVC (jak twierdzisz z lepszym formatowaniem)? Każdy powinien chyba wiedzieć co kupuje, szczególnie jeśli ma wydać całkiem duże pieniądze?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ja mam 40W4220 i TV z ASTER.
Niestety, mimo że TVN wprowadził 16/9 to albo nie jest to pełne 16/9 albo ASTER dodaje pasy na górze i na dole.
Jak zrobię 16/9 to mam pasy na górze i na dole, mogę obraz rozciągnąć w pionie ręcznie, ale wtedy wszędzie będę miał taki rozciągnięty obraz.
Generalnie problem jest z formatem nadawanym przez stacje i z sygnałem nadawanym przez operatorów .
U mnie najlepiej sprawdza się włączenie trybu auto , mimo że ma on swoje wady to w większości przypadków nie muszę kombinować przy przełączaniu kanałów.
Moje zdanie jest takie, SONY formatuje obraz, ale nie jest w tej dziedzinie mocny - potrafi rozciągać obraz w poziomie, ale nie potrafi rozciągnąć w pionie bez ruszania boków (czyli obciąć czarne pasy) jak robi ZOOM to obcina też boki, a wystarczyło by rozciąganie w pionie i byłoby pięknie.
 

Sych

New member
Zgadzam się z Cyber78, formatowanie nie jest idealne. Z tego co czytałem, w nowszych modelach (5500) ten "problem" jest poprawiony i nie występuje. Modele te znacznie lepiej radzą sobie z formatowaniem.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Szkoda że SONY nie poprawia oprogramowania i nie można sobie załadować poprawek np z pendriva -tak jak w SHARPie.
Ja ma jeszcze błąd w 40W4220 w sofcie, jak włączę na pilocie Opcje i wybiorę tryb obrazu albo dźwięku to mam listę do wyboru i dwie opcje: Return - powrót i krzyżyk wejście do ustawień, niestety, cokolwiek nacisnę to zawsze wchodzi w ustawienia zaawansowane i dopiero stąd dzieła Return jako powrót - strasznie to denerwujące.
 

p.stasiak

New member
Z tym returnem mam dokładnie takie zdanie jak ty Cyber :) Małe rzecz ale jednak irytująca.

Co do 16:9 w tvn24 (czy np. tvn hd) to sytuacja na N jest lepsza, bo obraz formatuje się bardzo dobrze, widać jednak, że nadawca zostawił pole po lewej i prawej stronie dla osób, które nie mają płaskich panoramicznych tv bo np. pasek informacyjny wciąż jest wyświetlany w 4:3, czyli tak, żeby komuś nie ucinało.

Na naziemnej formatowanie jest już trochę gorsze, i pewnie podobnie jest na twojej kablówce.
 

Henryk55

New member
cyber78 napisał:
...nie potrafi rozciągnąć w pionie bez ruszania boków (czyli obciąć czarne pasy) jak robi ZOOM to obcina też boki, a wystarczyło by rozciąganie w pionie i byłoby pięknie.

Nie wiem jak w serii W, ale w V4000 zoom nie obcina boków. A co do pionu to raczej nazwałbym to powiększaniem a nie rozciąganiem (ewentualnie rozciąganiem z zachowaniem proporcji)
 

Sych

New member
Na programach nadawanych 16/9 przy ustawieniu takiego samego formatu w dekoderze obraz raczej nie przechodzi jakiegoś skomplikowanego formatowania- jest ok. Podobnie w przypadku filmów np. z BR, DVD itp, również nie ma przeszkód. Co do formatowania na normalnych kanałach, nie jest uciążliwe. Można się przyzwyczaić. Jestem ciekawy jak to faktycznie rozwiązali w seriach 5500. Jak już pisałem, podobno formatowanie jest bardzo dobre, ale póki nie zobaczę....
 

senior45

New member
Nic nie rozwiazali.Dalej jest tak samo.Ares-jesli nadawane jest 4:3 z pasami to nie jest zadne powiekszanie tylko formatowanie obrazu dla telewizorow 16:9.Jesli sie nie otwiera ludzie wygladaja jak beczki.Mysle ze to kompromis dla uzytkownikow telewizorow 4:3 i 16:9
 

Sych

New member
Tak, senior45 na pewno miałeś już ten tv i zwróciłeś go bo ci się nie podobał... Jak narazie w testach które były przedstawione, wszyscy piszą inaczej niż ty o formatowaniu- jest bardzo dobre. Ale przecież wiesz lepiej, w końcu wszystko wiesz lepiej... Dlaczego ty nie zaczniesz robić testów? Wiem, bo wtedy wszystkie tv były by złe a Panas rewelacyjny...
Zajrzyj tu, ale pewnie zaraz napiszesz, że oni nie potrafią robić testów:

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W5500/
 

senior45

New member
co jest dobre? ze trzeba od reki zoomowac?Jacy wszyscy? Ty i p.stasiak?

moze wy nie rozumiecie o co chodzi w autoformatowaniu?Mi sie juz tego poraz enty nie chce tlumaczyc.Moze najlepiej bedzie jak sobie to naoczenie zobaczysz.Idz do sklepu, wybierz sobie LG, JVC lub Panasonic, ustaw jakis program 4:3 letterbox i poczekaj kilka sekund az otworzy sie obraz, wypelniajac caly ekran.Pozniej zrob to samo na telewizorze Sony.Ustaw Wide i czekaj do zamkniecia sklepu az znikna pasy.No chyba ze ci sie znudzi i od reki wlaczysz zoom.
 

Sych

New member
meduza, naucz się proszę czytać ze zrozumieniem. To co piszesz, już po prostu męczy... Ile można takie głupoty wymyślać? Nie widzę sensu dyskusji z tobą, nie będę się zniżał do tak marnego poziomu...
 

cyber78

Member
Bez reklam
senior45 napisał:
co jest dobre? ze trzeba od reki zoomowac?Jacy wszyscy? Ty i p.stasiak?

moze wy nie rozumiecie o co chodzi w autoformatowaniu?Mi sie juz tego poraz enty nie chce tlumaczyc.Moze najlepiej bedzie jak sobie to naoczenie zobaczysz.Idz do sklepu, wybierz sobie LG, JVC lub Panasonic, ustaw jakis program 4:3 letterbox i poczekaj kilka sekund az otworzy sie obraz, wypelniajac caly ekran.Pozniej zrob to samo na telewizorze Sony.Ustaw Wide i czekaj do zamkniecia sklepu az znikna pasy.No chyba ze ci sie znudzi i od reki wlaczysz zoom.
I wtedy w TV Sony włączasz opcję automatycznego dostosowania formatu obrazu do kanału , włączasz TV i od razu masz obraz wypełniający cały ekran.
Przynajmniej u mnie tak działa.
 

senior45

New member
cyber78 napisał:
I wtedy w TV Sony włączasz opcję automatycznego dostosowania formatu obrazu do kanału , włączasz TV i od razu masz obraz wypełniający cały ekran.
Przynajmniej u mnie tak działa.

Co dziala?Obraz jest na caly ekran w przypadku kiedy nadawany jest 16:9 lub 4:3 bez pasow.Jesli nadaja 4:3 z pasami to musisz zoom zrobic.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

cyber78

Member
Bez reklam
nie muszę nic naciskać, sam dobiera format, albo robi zoom albo smart albo inny z dodatkowymi dostosowaniami np. przesunięcie o -3 w pionie.
Jak z tą opcją przełączę na inny kanał to TV dobierze inne ustawienia.
Nie jest to idealne rozwiązanie, żadne nie jest, czasami sam sobie przesunę w pionie w górę lub w dół żeby mi lepiej pasowała (wygodnie się to robi na pilocie bezpośredni, żadne wchodzenie w menu) ale robię to rzadko.

Idealnie jest tylko jak włączę np PS3 i TV dostaje sygnał równe 16/9 .
Mam 40W4220
 

Sych

New member
Wracając do tematu, formatowanie nie jest w 100% idealne, u mnie zostają malutkie paseczki które kompletnie w niczym nie przeszkadzają i można nacisnąć jeden przycisk i bez żadnego ucinania obrazu, te malutkie paseczki znikną. Przy większości kanałów nadawanych w HD lub w 16/9 tego "problemu" (w nawiasie, bo nie uważam tego jako problem) nie ma. Więc o co kaman?? Jak już pisałem troszkę wyżej, nie wszyscy zrozumieli (med***), według testó do których podałem link z brytyjskiego serwisu, w nowej serii W5500 formatowanie jest bardzo dobre.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry