Używany SUB do 1000zł?

KaDet

New member
Hejka, możecie mi zasugerować o jakich subwooferach powinienem przeczytać i czym się kierować przy wyborze suba pod zestaw: Ampli -Y RX-V765, Fronty JBL ES 30, pomieszczenie 20m2? Najlepiej jakby był zrównoważony do muzyki i KD ale jeśli to trudne do osiągnięcia to myślałem o basie krótszym i bardziej szczegółowym (bardziej pod muzykę). No i ta cena.... wiem, że szału nie ma ale dlatego rozważam tylko używki. Pozdro.
 

KaDet

New member
Pawel_Sz85 - z Relem-T5 może być chyba problem w zamknięciu się w 1000zł, ponadto jak to jest z tym Subem... czy to prawda, że w trybie gotowości pobiera trochę za dużo energii niż standardowo pobierają inne Suby?


SebaK1205 - o JBL ES150 już myślałem i jeśli miałby dobrze zagrać to pewnie bym się skusił (byłby też do kompletu) ale nie wiem czemu od pewnego czasu dostępne są w zasadzie tylko "250tki". Czy jest jakaś nowa linia która zastąpiła bądź zastąpi serię "ES"?


Jeśli ma ktoś jeszcze jakąś propozycję to bardzo proszę o wpis - wezmę pod rozwagę. Pozdro.
 

lukiii7

New member
Możesz śmiało brać pod uwagę jamo sub650,gra u mnie ponad dwa lata i każdy jest pod wrażeniem roboty jaką robi ta skrzynka.Zamnkieta obudowa,30cm głośniczek,fajnie.Co prawda jest to mój pierwszy sub ,nie licząc jakieś taniej kody.Nie dawno widziałem na alledrogo za mniej niz tysiąc.
 

KaDet

New member
I tak... skupiłem się na razie na porównaniu JBL ES150 oraz Rel T5, trochę poczytałem i mam dylemat. Kusi mnie wypróbowanie tej T5tki ale zauważyłem, że nie jest łatwo dorwać jej w przystępnej cenie (przystępnej jak na obecny budżet). JBLa można upolować za ok. 7 stówek (używka oczywiście). Pytania jeszcze takie: czy T5-tka mimo wszystko nada się jakoś do KD? CZy JBLa można również podłączyć w sposób zalecany dla Rela (równolegle z frontami)? Jak w ogóle rozpoznać SUBy, które można w ten sposób podłączyć? Mam problemy z ustawieniem obecnego Suba (słabsza i starsza wersja JBL) - używam go tylko do KD bo muzyki nie bardzo poprawia więc odcięcie na ampli mam tak ustawione aby dużo niskich szło na fronty... tyle, że w takim ustawieniu po włączeniu go do filmu nie za bardzo imponuje dźwiękiem (za dużo niskich leci na fronty). Pzdr.
 

KaDet

New member
Odgrzewam pytania a dodatkowo proszę o info na temat: Czy SUB JBL SCS 178 można podłączyć pod Ampli podobnie jak np. RelT5 czyli równolegle z głośnikami i czy to miało by ewentualnie sens? Pozdrawiam.
 
Do góry