Używany projektor do filmów

seed

New member
Używany projektor do filmów - SONY vs BENQ

Wytyczne:
- projektor podlaczony do kart graf przez HDMI - musi miec wiec HDMI lub przynajmniej DVI
- do ogladania filmoow DivX i 720p
- do grania
- moze byc uzywany
- najlepiej cos HD 720p
- obraz rzucany na biala sciane
- do wydania max 1000 PLN
- moze byc uzywka

mam dwa typy: Sony VPL-BW7 (1280 x 800 (WXGA)) lub jakis DLP np BENQ MP670 z 1024 x 768 (XGA). Oba moge miec za okolo 1000 PLN - lampy przepracowaly ok 1000h w Sonym i ok 400h w Benq.
Nie mam mozliwoscie testoow. Co wybrac?
 
Ostatnia edycja:

seed

New member
Panowie - ja rozumiem, ze nałatwiej dyskutowac o sprzecie z gornej półki, ktory ma w sobie wszystko i spelnia najczesciej wszelkie wymagania kupujacego.
Przy optymalizacji czegos z nizszej polki pojawiaja sie problemy i nie kazdemu chce sie glowkowac oraz porownywac parametry. Prosze jednak o porade - gdyz jutro chche zakupic projektor. dziekuje.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Moim zdaniem twój pomysł "optymalizacji czegoś z niższej półki" jest ryzykowny i idzie w złą stronę. Chcesz zbudować tanie kino domowe, to powinieneś kupić przyzwoity, tani projektor do kina domowego - oznacza to dziś rzutnik FullHD, który można mieć już za 3000 zł, a czasem nawet niewiele ponad 2000 zł. Wszystkie inne rozwiązania łączą się z dużym kompromisem i nie są warte zachodu. Również urządzenia 720p nie są najlepszym wyjściem, ale można rozważyć najlepsze oferty.

Sytuacja jest trochę podobna, jak z samochodami. Dobry, nowy, mały samochód miejski można kupić za 50000 zł i należy przyjąć do wiadomości, że za 10000 zł się go nie kupi - można znaleźć jakiś używany, ale ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Kupując używany projektor bez gwarancji należy przewidywać możliwość awarii w najbliższym czasie - najczęściej zupełnie nie opłaca się ich naprawiać. Po drugie należy od razu doliczyć koszt lampy na wymianę - zwykle to 500-1000 zł (!) - niezależnie, co twierdzi sprzedający. Licznik lampy można łatwo skasować, należało by sprawdzić rzeczywisty czas pracy żarówki w menu serwisowym!

Z dwóch wymienionych lepszy jest oczywiście Sony, być może jeszcze trochę popracuje - żarówka do niego kosztuje najtaniej ok. 500 zł. To był ostatni produkowany przez Sony rzutnik LCD - później były już tylko SXRD w kinie domowym. Jakości obrazu, kontrastu BW7 opartego o stare matryce LCD nie można jednak porównać do współczesnego Epsona TW3200 z panelami D7.

A to moje, krótkie zestawienie najlepszych ofert pewnego serwisu aukcyjnego, całkiem gratis :):

- Optoma HD200X.........2100 zł /DLP, 1080p, prawie nowy - 130 h, koszt żarówki min. 450 zł;
- Samsung A600...........2100 zł /DLP, 1080p, nowy, nieotwierany (?), żarówka min. ~700 zł;
---------------------------------------------------------------------------------------------
- BenQ W700...............1650 zł /DLP, 720p, roczny, koszt żarówki ~750 zł;
- Panasonic PT-AE900...1000 zł /LCD, 720p, lampa 732 h/eco, żarówka/zamiennik ~500 zł;
- Hitachi PJ-TX200........1000 zł /LCD, 720p, lampa 3067 h - wymiana 800-1000 zł;

Z grupy FullHD wybrałbym Samsunga, a wśród 720p może BenQ W700 po obniżce do 1200-1300 zł lub Panasonica po sprawdzeniu licznika lampy.

Pozdrawiam.
 

seed

New member
Dzieki za odp. jest jeden szkopul - te aukcje z Panasem i Hitachi to licytacje ktore dopiero sie zaczely, potrwaja 8 dni, a cena wywolawcza to 1000. wiecej nie moge wydac. od czegos trzeba zaczac. skoncze studia i kupie sobie full hd z pelnym wodotryskiem...
 

Alkor

New member
Bez reklam
Przykład z Hitachi jest moim zdaniem pouczający - lampa całkowicie wyeksploatowana i łączny koszt od razu strzela do prawie ...2000 zł, a projektor za miesiąc może być...oryginalną ozdobą pokoju :).

Zrobisz, jak będziesz chciał, tylko nie mów, że nie ostrzegałem. Postawiłbym jednak na nowsze projektory z gwarancją producenta, a przynajmniej sprawdź licznik lampy w menu serwisowym - bez tego to duże ryzyko.

Ten Panasonic AE900 może być za 1000 zł, jeśli licznik lampy nie był kasowany. Trzeba poprosić właściciela o foto ekranu z menu serwisowym - z całą pewnością wie, jak tam wejść.
 

gonzolak

New member
Dobrze Ci Alkor radzi uzywany projektor to nie jest dobry pomysl. Wlasnie jestem w trakcie naprawy swojego epsona i dzieku bogu mam gwarancje itd. Lampa miala 1800h tylko przerobione a czytajac zagraniczne fora gdzie "troszke" wiecej jest ludzi , wiec i wiecej wypowiedzi , duzo osob ma awarie 300-500-1000 godzin roznych marek.
Kupowanie uzywanego projektora to loteria. Ja bym w zyciu nie kupil.
Dozbieraj kasy i kup cos porzadnego z nizszej polki np. tego epsona tw3200 i bedziesz happy ( no i spokoj na 3 lata lub 3000godz).
 

el.kocyk

New member
ja ogladam na benq mx511
wiem, ze to 800x600 (pomylka, 1024x768), ale o dziwo dla mnie filmy wygladaja super, zwlaszcza te w 720p czy 1080p
planuje zmienic na full hd ale to glownie ze wzgledu na 3D, ktorego jestem fanem:)
moge sprzedac swoj za 1000 zl z wysylka, ale nie mam musu, zawsze moge go komus z rodziny sprezentowac:)
 
Ostatnia edycja:

seed

New member
PO tygodniu uzytkowania moge spokojnie stwierdzic, iz dokonalem wlasciwego wyboru. filmy i gry wygladaja miodnie. za 1200 PLN mam praktycznie nowy projektor HD, na poczatek wystarczy. nizej kilka screenow:

130 cali wyszlo, oczywiscie tryb ECO.
img4999e.jpg


img5003a.jpg


img5004t.jpg
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Zawsze jest jednak ryzyko kupując używany model.
Jednak cena, za którą nabyłeś BenQW600 jest rzeczywiście atrakcyjna.
Jeszcze 2-3 lata temtu nie do pomyślenia było, aby w tych kosztach mieć dobry projektor, nawet używany.
Oczywiście - wszystko zależy też od widza. Jakie ma preferencje co do obrazu.
Jeden będzie się cieszył na widok BenQ W600, drugi będzie widział wady w JVC...
 

seed

New member
Po prawie roku uzytkowania moge tylko powiedzieć ze W600 to strzał w dziesiątkę. Projektor sprawuje sie świetnie.

Wysłane z prodiża
 
Do góry