używany marantz sr 007 czy nowy DENON AVR2113 + ma bx6

k2argon

New member
Witam wszystkich!

Przeczytałem sporo różnych wątków, testów. Kompletuję zestaw do słuchania muzyki (dance, pop, trance) w 70% muzyki a 30% filmy Salon ok. 30m2 układ taki jak na rysunku - nie mogę wklajać linków więc proszę wejść na: zgoda.nazwa.pl/salon.png :)

Zastanawiam się nad:
1) używany marantz sr5007 lub nowy DENON AVR2113 a może coś innego?- generalnie ampli do 2 tyś
2) kolumny ma bx6 (w przyszłości może jeszcze druga para)
3) JBL SP150 - szukam budżetówki, która da dobry basik
4) satelity MR2
5) MR Center

Czy to powinno grac dobrze na moje potrzeby i posłuży dobre kilka lat? Proszę o szczerą i konkretną poradę szczególnie co do amplitunera + subwoofera



Z góry bardzo dziękuję
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli 70% muzyka to może na początek kup zestaw bez suba, ale z tej samej serii. Suba dokupisz jak dozbierasz kasy. Podaj ile masz max kasy? Do muzyki, której słuchasz BX6 mogą mieć za mało basu. Jeśli chodzi o amplituner to SR5007 jest lepiej wyposażony i mocniejszy.
 

k2argon

New member
Na początek chciałbym wydać 4-4,5 tyś na ampli + kolumny
suba i satelitki mogę dokupić później. Pawle w takim razie jakie głośniki polecasz zamiast BX6? i co sądzisz jeszcze o Harman AVR-270 w moim przypadku.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman jest ok. Ma dobrą podstawę basową. Jednakże ja bym celował w avr370 bo ma pre-out co daje możliwość rozbudowy o wzmacniacz bądź końcówkę mocy. Kolumny dynamiczne z dobrym basem: JBL Studio 280, Klipsch RF62, Paradigm 9v7 lub trochę łagodniejsze Melodika BL40.
 

k2argon

New member
Chciałem amplituner jednak do 2 tyś a avr370 to wydatek prawie 3. Jakie więc wybrać pośrednie rozwiązanie? A co do kolumn może JBL Studio 190 ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sprawie cen napisz do blackninja. Miał dobre oferty na avr370. Na pewno będzie więcej niż 2k, ale i sporo mniej 3k. JBL Studio 190 odsłuchiwałem raz i są to kolumny do dynamicznej muzyki. Grają mocnym basem i moją wyraźne (dość ostre) wysokie tony. Dobrze grają z Harmanem bo to jedna stajnia. Jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj.
 

k2argon

New member
Zrobię w takim razie małe podsumowanie. Wybór pomiędzy avr370 lub marantz sr6007
JBL Studio 190 lub Klipsch RF62. Jeżeli ktoś może jeszcze pomóc podjąć decyzję to poproszę :)
 
Do góry