używany AVR do 2000zł

jack_bond

New member
Witam. Po wieloletnim użytkowaniu Denona AVR-1906 postanowiłem go wymienić na model z wyższej półki. Dotychczasowo Denon współpracował z zestawem głośników JBL serii E80 na przodzie. Początkowo chciałem kupić anplituner strumieniowy ale przeczytałem kilka opinii, że te modele do 2000zł grają kiepsko. Zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku. Dodatkowe funkcjonalności załatwiam innymi sprzętami. Wiem, że w sieci jest dużo sprzętu używanego z nieco wyższej półki w dobrych cenach. Proszę Was o podzielenie się opiniami o jakości dźwięku Waszym modeli, które byście mogli mi polecić. Swojego Denonka kiedyś porównywałem z HK (nie pamiętam modelu) w tej samej cenie i Denon grał w stereo zdecydownie bardziej przestrzennie i melodyjnie - na tym mi nadal zależy.
 

jack_bond

New member
A może złe opinie o np. Denon AVR-X1400H są przesadzone? Ale za tą cenę można pewnie kupić o niebo lepiej grającą używkę?
 

jack_bond

New member
Po przemyśleniach jak zwiększyć miejsce na ampli stwierdziłem, że przerobię szafkę i mam do 20cm wolnego miejsca :)
Chyba będę celował w Maranza. Na oku jest używana seria 60xx. Czy macie doświadczenia z tymi modelmi. Nie zależy mi na bajerach - tylko jakość dźwięku. Bajery są drugoplanowe. A może jednak seria NR?
 

jack_bond

New member
a może jednak Denon x2000? Dobrze wiecie, że odsłuch tych wszyskich modeli jest niemożliwy. Bazuję na tym, że:
1. miałem denona 1906 i na pewno co bym nie kupił to będzie grało lepiej
2. Marantz jest chwalony przez wszystkich za super stereo

Poczytałem trochę o tym CA 351a i jestem głupszy niż na początku :) kto wie może to nie jest zły wybór i mebla bym nie musiał przerabiać :)
Przydała by się opinia kogoś kto miał tą przyjemność posłuchać tych amplitunerów.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
CA kultura sprzęcik, kiedyś miałem okazję słuchać ale wzmaka i powiem, że sprzęt zniknął, całe skupienie na muzyce.
 
Do góry