Używany amplituner do kina domowego zamiast vsx-520

Ciubas

New member
Witam,

posiadam obecnie:

projektor: Optoma 25hd
ekran: suprema andromeda 110"
amplituner: Pioneer vsx-520
głośniki: Koda AV850 (stereo, centralny + tylne)
sub: KODA SW 355

Chcę wymienić amplituner, ponieważ prawy kanał charczy - sprawdzałem głośnik, kable i zawsze ten nieszczęsny prawy kanał taki się robi :(

Chcę go (amplituner) wymienić na coś używanego, nie nowego w podobnej klasie - nie potrzebuję np. strumieniowego audio (po wifi), czy też bluetooth (mam takie urządzenie Wireless Speaker Adapter for Bluetooth). Więc zależy mi tylko na radiu, wyjściu 5.1, 2xhdmi IN (bez 3d).

Co byście poradzili w rozsądnych pieniądzach?
 
Ostatnia edycja:

Ciubas

New member
Ile możesz przeznaczyć na zakup amplitunera ?

To nie chodzi ile mogę, obecne urządzenie w pełni spełnia moje oczekiwania, gdyby nie ten szumiący kanał i uważam, że nie potrzebuję więcej bajerów (jak choćby internet), bo do tego używam telefonu.

W skrócie więcej niż 500,00 zł nie chciałbym wydawać. Jedynie co, to zależało by mi na tym aby dźwięk był bardziej soczysty od tego pioneera (brat ma starszy system stereo i na tych samych głośnikach czuć ogromną różnicę).
 

Ciubas

New member
To nie mozesz tego naprawic?

Z tego co się obecnie zorientowałem to problem może być bardziej skomplikowany, podczas odtwarzania potrafi dźwięk się zawiesić i przez wszystkie głośniki idzie taki nieprzyjemny pik (jak działa w trybie 5.1), do tego ten kanał.

Dodatkowo brakuje mi niezależnego ustawienia mocy głośników na radio (obecnie mam pod głoszony centralny do dialogów bo mam ekran który go przykrywa i ich nie słychać a jak słucham radia to ekran jest zwinięty i głośnik gra za głośno) oraz brak OSD na ekranie.

Ps. ale masz rację czas coś z tym zrobić, odezwę się do pioneera między czasie, co nie zmienia faktu, że zależy mi na: bardziej soczystym dźwięku, OSD i tej głośności).
 

collider

New member
Bez reklam
Czasem sa to blachostki. Moze powinienes spytac jakis serwis RTV lub magika-amatora. I tak nie masz nic do stracenia a jak by sie okazalo, ze naprawisz to za grosze to jaki ma sens wymiana skoro ampek ci pasuje.

I jeszcze jedno? Czy sprawdzales kable (przekladales lub dales zupelnie nowy), zaciski, resetowales ampek do fabrycznych?
 
Ostatnia edycja:
Do góry