Używany amplituner do ~3000zł

Tomekk1990

New member
@ ratownik998: też go wyhaczyłem, ale ta cena... :-(

Wielu z Was wskazuje na Denona, parametry mają rzeczywiście świetne, choć Denona słuchać miałem okazję raz, i to jakiś bardzo niski model. Może dlatego nie zrobił na mnie wrażenia i nie brałem go pod uwagę, teraz to następna marka do wyboru.

Chyba będę musiał się pokręcić po mieście, chętnie bym go posłuchał...

@ dyrooo: Zgadza się, sprzęt zmieniam bardzo rzadko, więc musi być coś porządnego :) 4k w najbliższym czasie nie będzie mi potrzebne, bo w zeszłym roku zakupowałem w końcu wymarzony TV, a jest "tylko" full HD :smile: Ale też sądzę, że za niedługo będzie standardem

Dzięki wszystkim za zainteresowanie
 

myty

New member
Napisz do blackninja, to kolega z forum i pytaj o cene Denona x4000. Oferta bedzie super. Nie kombinuj z używkami, kup porządny ampli, bo będzie na lata. A i tak kiedyś skończysz na stereo, tak jak większość z nas. Zanim zrobisz jakiś ruch napisz do blacka. Ten ampli to wypas.

pozdrawiam myty
 

Tomekk1990

New member
Ok przekonaliście mnie, trochę później, ale będzie Denon X4000. Obym jeszcze trafił na promocję z słuchawkami.

Idę włączyć drukarkę i doładować zielony tusz :)

Dzięki wielkie wszystkim :smile:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedyna zaleta X4000 w tym wypadku jest promocyjna cena, ew.te sluchawki.
Ale obiektywnie, nie ma startu do Onkyo 5xxx.
 

ROTEL6

New member
Dobry wybor do filmow sam mam denona juz pare ladnych lat i nie mysle o zmianie bedziesz na pewno zadowolony .
 

CORTEZ

New member
Jedyna zaleta X4000 w tym wypadku jest promocyjna cena, ew.te sluchawki.
Ale obiektywnie, nie ma startu do Onkyo 5xxx.

Gdyby nie druga część, gotów byłbym pomyśleć, że Denon składa się wyłącznie z minusów, a jedynym plusem jest cena i słuchawki (notabene liczone od katalogówki 999 zł, a do kupienia w sieci za połowę tej kwoty). :)

A chodzi wszakże o to, żeby plusy nie przysłoniły minusów ;)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Każdy klocek ma plusy i minusy tak samo fanów i hate'rów.
Ale nie ma go co porównywać do najwyższego modelu ampli onkyo. Prędzej do 727 aktualnie.
Miło jest jak dystrybutor w ramach promocji obniża cenę i jeszcze dorzuca słuchawki, warte parę stówek. Czy 999 czy 499,50 - nie ma znaczenia. Ważne że są w gratisie w parze z obnizoną ceną klocka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby nie druga część, gotów byłbym pomyśleć, że Denon składa się wyłącznie z minusów, a jedynym plusem jest cena i słuchawki (notabene liczone od katalogówki 999 zł, a do kupienia w sieci za połowę tej kwoty). :)

To wlasnie cena spowodowala zainteresowanie X4000, bez promocji to bedzie klocek jeden z wielu. Absolutnie lubie Denona bo wpisuje poniekad w moje preferencje, ale przed promocja ma mocna konkurencje. W obecnie obowiazujacej promocji, to bardzo fajny zakup, ale niekoniecznie najlepszy dla kogos ktos bierze pod uwage sprzet uzywany. To taki maly szczegol, ktory zmienia postac rzeczy.
Nie czesto sie to zdarza, wiec warto szczerze opisac roznice klas, a po tym co czytam mam wrazenie ze X4000 jest najlepszy i bezkonkurencyjny.
Wiec nie jest, Onkyo 5xxx jest wyzej, a ze jest to sprzet uzywany i niesie za soba ryzyko, to juz osobna sprawa, widac autorowi to nie przeszkadza.
 

CzajaOne

New member
Nie znam się na konkretnych modelach itp i nie bede w tej kwesti doradzał. Powiem tylko że raz kupiłem używany i siadł po 3 miesiacach. Tylko ja wydałem 500 zł i podziwiam Twoją odwage jeśli chcesz wydać 3000.
 

CORTEZ

New member
Dokładnie tak, a X4000 wcale nie jest najlepszy i bezkonkurencyjny, zwłaszcza w cenie przed obniżką, kiedy wcale nie cieszył się jakimś wielkim zainteresowaniem. Sprzedaż ruszyła na dobre dopiero po obniżce ceny, która po pierwsze spowodowała, że klocek wreszcie jest osiągalny w cenie adekwatnej do swych walorów, po drugie czekamy na ruchy konkurencji :)
 

Tomekk1990

New member
Na pewno armaning masz rację, co do różnicy klas. Natomiast wszyscy wypowiadali się w superlatywach o tym Denonie. Nie mam aż takiego rozeznania w modelach jak Wy, dlatego dodałem ten wątek, ani też nie mam ucha skrzypka, choć cenię sobie dobry dźwięk. Zawsze mnie ciągnęło do Onkyo, jednak modele które proponujesz serii 5xxx nawet używane przekraczają dość znacząco mój budżet, który początkowo wynosił 2k zł, a szybko sam doszedłem do wniosku, że w tej cenie ciężko o coś przyzwoitego, a przy kwocie 3k zł, warto zasięgnąć rady kogoś obeznanego. Sugerujesz więc, że lepiej poczekać, aż trochę stanieją i jednocześnie dozbierać do Onkyo?

Co do używek, jeszcze nigdy nie miałem problemu, choć i ceny innych kupowanych rzeczy z 2 ręki były niższe, ale raz kozie śmierć ;-)
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
atrakcyjnosc modelu x4000 polega na tym, ze jest to najtanszy obecnie sprzet ktory ma kalibracje audyssey w wersji xt32.
dla niektorych to bardzo duzo, dla innych tyle co nic.

sa inne tansze albo w tej samej cenie sprzety ktore maja wszystko to co ma x4000 albo nawet wiecej OPROCZ tego jednego ficzera ktory moze zrobic duza roznice w kiepskich lub srednich akustycznie pomieszczeniach (czyli wszystkich bez adaptacji akustycznych).

zeby troche zbalansowac jednostronnosc wypowiedzi w tym watku dodam ze w momencie gdy ten ampli sie pojawil na rynku (a wiec gdy byl jeszcze drozszy) za granica mial bardzo duza popularnosc. widac to na wielu zagranicznych forach np avsforum.

czy doplata praktycznie za ta technologie jest warta to juz inna sprawa.
na wspomnianym avsforum widac bylo bardzo duzy entuzjazm po wejsciu tego modelu (bo cena xt32 spadla).
z kolei po powyzszych wypowiedziach mozna wywnioskowac ze ten sprzet niczym sie nie wyroznia.
prawda pewnie jak zwykle jest gdzies posrodku.

u mnie kalibracja robi taka roznice ze cholernie mnie ten sprzet za ta cene kusi. mam pieniadze ale poki co sie powstrzymuje przed wymiana rocznego ampli na x4000. jakbym mogl kupic i oddac swoj avr-2113 w rozliczeniu to pewnie bym sie nie zastanawial.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nic nie proponuje :) Tylko uczciwie pisze jak sprawa wyglada. To jest Twoja decycja. X4000 to swietny ampli w obecnej promocji. Do tego sprzet jest nowy i na gwarancji.
Miej tylko swiadomosc, ze uzywany ampli w tej cenie bedzie wyszej klasy amplitunerem, ale w tej opcji bierzesz na siebie ryzyko jakie sie wiaze z niepewnym towarem. Ja kiedys kupowalem topowe ampli, takie ktore w dniu premiery kosztowaly kilkanascie tys. Bralem je po latach za bardzo przyzwoite pieniadze, ale mialem swiadomosc ze jak padnie, to nie bede plakal.
Jeden z nich wyzional ducha. Zanioslem do serwisu, a mily Pan stwierdzil ze ampli jest w stanie porownywalnym do auta ktory zawinal sie na przystanku w Niemczech, a u nas zostal ladnie wyklepany.
Wiec jak kupujesz, to zawsze z pewnych rak, jak Cie nie stac na ew.straty, to przemysl sprawe dwa razy, nic tak nie boli wyrzucone pieniadze w bloto.
 

Tomekk1990

New member
Pozwolę sobie rzucić jeszcze jednym modelem:
Amplituner Onkyo TX-NR807 / HDMI / 7.1 / THX !!! (4013778259) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jak wspomniałem, nie jestem obeznany w modelach. Różnice w technologiach oczywiście widać gołym okiem, ale sprzęt będzie używany w bloku, więc pełni walorów pewnie za często nie będzie miał możliwości pokazać, a model który podesłałem wygląda również dość poważnie-na moje oko prócz xt32 i upscale do 4k nie ma chyba aż tak znaczących różnic (mocy oba mają aż nadto). Warto nim się zainteresować?
 

CORTEZ

New member
OK, ale to Denon oferuje dobry kompromis pomiędzy stereo, a dźwiękiem wielokanałowym. Onkyo w przywołanych modelach tego nie oferuje, niestety i nie jest to moja opinia :)
 
Do góry