Używane stereo ~4k

czaki1981

New member
Witam. Cały czas mam wielki dylemat pomiedzy kinem a stereo i sie rozgladam na lewo i prawo a noz sie trafi jakas okazja. Na korzysc stereo przemawia ilosc ogladanych filmow rocznie (z 10 ) lepsza jakosc muzyki , mniej miejsca zajmuje niz 5.1. Pokój z aneksem , przestrzen salonowa z 18 m (razem ze 23). Muzyka jakiej slucham to disko, pop, troche rocka, generalnie wszystkiego jak jest fajny kawałek :). Audiofilem nie jestem, a ostatnio jak puscilem na malej imprezie z tv muzyke to mi przyszedl ktos i wykrecil korki w nocy :). Wiec jak juz wykrecaja to chcialbym dac im powód :) Lubie dobry bas.
Chcialbym wydac tak kolo 1500 na wzmak (max max 2000) i 2500 na kolumny.
Z nowych to nie poszaleje widzialem Denona 720AE moze jakis Marantz 5005, nie wiem jak to sie przeklada bardzo ale maja moc z 50W przy 4Ohm wiec pewnie przy 8 to ze 20. Ale na tym sie nie znam.
Natomiast szukam tez uzywek PM7004 widzialem jedna ostatnio za 1700 ( nie wiem czy to ok cena) ale czekam na zdjecia. Jest tez na alle zestaw PM6003 z cd i tunerem za 2200 albo sam 6003 za chyba 850. Patrze czy moze sie trafi jakis PMA 1500 bo czytalem ze dobre i moze bym sie zmiescil w budzecie.
Generalnie z innych firm to kojarze jeszcze HK bo jak sie przymierzalem do kupna kina to odsluchiwalem wtedy kina tych 3 firm.
Może możecie napisać jakies inne modele innych marek na ktore warto zwrocic uwage i w jakich cenach szukac zeby nie przeplacic i jakie ewentualnie kolumny do tego. Mi sie nie spieszy jakos specjalnie wiec moge poczekac i wertowac portale aukcyjne. Czasem na forum sie trafiaja perelki . A co do uzywek to walalbym zeby nie byly tylko dobre elektronicznie ale rowniez wizualnie. Bo bedzie stal na wierzchu a nie w półce.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
A co powiesz o moim Onkyo 9755, design bajka wykonanie również, cena jaka Cie interesuje, granie na wysokim poziomie. ?? Wejdź na olx jest srebrny to mój.
Zadzwoń to Ci powiem jak sprawa wygląda.
 

lobos

New member
Bez reklam
Od Borixona weź wzmak Onkyo a od Palusika kolumny Melodika BL40 i masz fajne granie a do tego tyśka w kieszeni ;-)
Poza tym sprzęt z pewnego źródła co też jest ważne.
 

czaki1981

New member
Tak, widziałem oba tematy, nawet przymierzalem sie do Onkyo Palusika bo cena byla bardzo fajna za ten amplituner. ALe caly czas czekam na przelew i nie zdarzyłem. Zreszta z Toba Lobos na priv rozmawiałem o twoim zestawie ;) i wyszło że kino srednio nam pasuje przy paru filmach rocznie :) Onkyo 9755 widziałem również, nawet czytalem temat jak szukałes albo PMA1500 albo włąsnie to onkio :)
Tak jak napisałem czekam na przelew bo maja byc do 25ego wiec sie rozgladam do tego czasu.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No za tą cenę nie kupisz lepszego wzmacniacza, a stan masz jak nowy i jak chłopaki piszą odemnie, równa się pewniak :)
Pomysl bo uważam że warto a sprzedaje tylko i wyłącznie z powodu przesiadki na lampę.
 

martingg

Member
Przy 10 filmach rocznie odpuściłbym kino i poszedłbym w stereo na Twoim miejscu ;) tak jak już pisałeś.

Co do sprzętu tutaj masz np. giełdę używek http://www.hifi.pl/gielda/ aczkolwiek ja swój sprzęt kupiłem używki na allegro (głośniki), olx (wzmacniacz) i na innym forum (dac)

Głośniki nowe 8800pln 1,5 roku temu jak były wyprzedaże modelu, który kończył swój żywot produkcyjny były po 4k, ja dałem za roczne (30.07.2015 data zakupu) 3k pln.
Wzmacniacz kosztował 1000 pln + modyfikacja 850 według znajomego/opinii w necie i gościa który to robi ma podzespoły, które mają wzmacniacze po 7-10 tysi ... chyba warto 20% ceny, a praktycznie całe bebechy nowe (wzmacniacz z połowy lat 90 więc już trochę ma...)
DAC kupiłem bo się trafiła "okazja" bardzo wygodne użycie w postaci softu na PC, którym sterujesz DACiem, wbudowany tidal, możliwość puszczania muzyki z lapka bez kabla usb wsio po wifi.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Tak, widziałem oba tematy, nawet przymierzalem sie do Onkyo Palusika bo cena byla bardzo fajna za ten amplituner. ALe caly czas czekam na przelew i nie zdarzyłem. Zreszta z Toba Lobos na priv rozmawiałem o twoim zestawie ;) i wyszło że kino srednio nam pasuje przy paru filmach rocznie :) Onkyo 9755 widziałem również, nawet czytalem temat jak szukałes albo PMA1500 albo włąsnie to onkio :)
Tak jak napisałem czekam na przelew bo maja byc do 25ego wiec sie rozgladam do tego czasu.
Z tego co pisałeś to chcesz wstawić coś jak Zensor 5 a to maleńkie kolumny.
Przemyśl sprawę, żeby nie okazało się, że będą za małe ;-)
P.s. Pomieszało Ci się wszystko... Onkyo ma Borixon a Palusik ma Melodiki do sprzedania ;-)
Poza tym ja się za Denonem czy Onkyo nie rozglądam :p
 
Ostatnia edycja:

czaki1981

New member
Ok nie było tematu. Żałuj w sumie bo klocek porządny.
No mozliwe. Powiem szczerze ze mialem mieszane uczucia co do tego dual mono. Dokladnie nie wiem jak to dziala ale z tego co tam czytalem to idzie ten sam sygnal do obu glosnikow (1 kanal) a w stereo jest bardziej przestrzennie. I chyba do podlaczenia tv czy komputerea to lepiej bedzie ze stereo ? Ogolnie malo informacji znalazlem na temat tego wzmacniacza.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
No podłączenia się niczym nie różnią. Poprostu konstrukcja jest taka że każdy z kanałów lewy i prawy ma swoją osobną sekcje zasilającą co owocuje lepsza separacja i napewno stereofonia.
 

czaki1981

New member
AHa. Bo ja myslalem ze to idzie tak ze sygnal idzie taki sam w kazdy z glosnikow (1 kanał) a w stereo to rozne dzwiekisa puszczane w roznych glosniakach i sie robi dzwiek przetrzenny. Wiec do ogladania rowniez tv, komputera czy muzyki , stereo bedzie bardziej stereofoniczne niz mono :) a znalazlem jeszcze własnie takie cos :
Usage:
Mono:public address system, radio talk shows, hearing aid, telephone and mobile communication, some AM radio stations
Stereo: Movies, Television, Music players, FM radio stations

Być może calkowicie zle to wszystko zrozumialem.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
No mozliwe. Powiem szczerze ze mialem mieszane uczucia co do tego dual mono. Dokladnie nie wiem jak to dziala ale z tego co tam czytalem to idzie ten sam sygnal do obu glosnikow (1 kanal) a w stereo jest bardziej przestrzennie.

Dual mono to jakby dwa wzmacniacze w jednej obudowie (jeden kanał jest lustrzanym odbiciem drugiego ) ,tak jak napisał Birixon wzmacniacz ma dwa oddzielne transformatory przy takim rozwiązaniu wydajność jest większa nie ma znaczenia czy zasilany jest jeden czy dwa kanały .Często też jest konstrukcja określana mianem dual-mono ale tak naprawdę nie jest ponieważ transformator jest wspólny (drugi kanał jest zasilany z oddzielnego odczepu )

Korzyści są oczywiste z takiego rozwiązania większa wydajność przekłada się na większą moc ,będzie lepszy bas ,wzmacniacz swobodniej odda impulsy dynamiczne .Dual mono to tez poprawa separacji między kanałami co z kolei przełoży się na dokładniejszy dźwięk - w nagraniach więcej powietrza ,więcej detalu

Tak na marginesie ,Onkyo swoją sławę zbudowała na wzmacniaczach ,chociaż firma bardziej kojarzy się z amplitunerami AV .Pierwszym produktem z prestiżowej serii "Integra" był właśnie wzmacniacz
 
Ostatnia edycja:

czaki1981

New member
OK :) Poprostu niepotrzebnie porownywałem "regółke" mono do tego wzmacniacza :)
Powiem tak przegladajac youtube trafilem na filmik taki "mono vs stereo" i sie zaklada przy nim sluchawki i jak jest mono to w obu slychac bylo te same dzwieki a jak sie puszczalo stereo to jeden bit szedl na jedno ucho drugi na drugie . Tylko to sie ma nijak do tego wzmacniacza :) (chyba)
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Wszystko jest kolego potrzebne.
Porównałeś, wypowiedziałeś się jak to rozumiesz, zostało Ci to wytłumaczone i teraz wiesz o co chodzi, przynajmniej nie będziesz żył w błędzie
 

czaki1981

New member
Gdyby kazdy wszystko wiedzial to bysmy nie siedzieli na forum ;).

Kolega Borixon wzmak sprzedał w dobrej cenie, wiec nie ma co dalej ciągnąć tego tematu :)
Uważam że nie powinno się kupowac pierwszej skladanej oferty, bo mogą sie trafić lepsze.
To wracając do tematu to jakie modele uzywane sa godne uwagi ?
 
Do góry