Używane lub nowe kolumny 5.0 lub 5.1 do 800zł

algorIThm

New member
Witam,
poszukuję rekomendacji konkretnych zestawów kolumn do kina domowego, jak w temacie. Budżet wynosi ~800zł (około, bo jeśli za 900zł można kupić sporo lepszy zestaw do którego warto dołożyć to takie coś wchodzi w rachubę. Ale wolałbym nie przekraczać budżetu). W grę jak najbardziej wchodzą zestawy używane (chętnie, bo będą lepsze niż nowe). Amplitunera na razie nie ma bo nie ma środków i na kolumny i na ampli. Dlatego składanie kina domowego zaczynam od kolumn, które tak się nie starzeją jak ampli. Ewentualnie na razie kupię jakieś tanie ampli, bez HDMI, bez najnowszych dekoderów, które z nimi zagra w tym okresie przejściowym, żeby tylko nie stały nieużywane i się kurzyły. Docelowo w planach jest zakup używanego ampli do 1000zł (najprawdopodobniej padnie na markę Denon, będę się trzymał z daleka od Yamahy).
Przeznaczenie: co najmniej 90% filmy, pokój 4.5 x 8.5m, w którym kolumny muszę rozmieścić na powierzchni 4.5 x 3.5m.
Znajomy polecił mi zestaw Koda 702 i na takie używane poluję. Nowe Kody 702 w tej chwili kosztują ~1100zł, trochę za dużo. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś inne zestawy (nie gorsze) w tej cenie?
 

pietruszka21

New member
Ja od niedawna użytkuję Koda f-51 v3 z tych samych powodów (oszczędności) i mimo ceny (800zł) jestem zaskoczony jakością brzmienia. Koda 702 podobno też daje radę ale osobiście ich nie słyszałem.
 

algorIThm

New member
Dziękuję Ci za odpowiedź. Mógłbyś mi jeszcze napisać czy słuchałeś jeszcze jakiś innych zestawów kina domowego w tym segmencie cenowym lub wyższym?
Proszę mnie nie zrozumieć źle - boję się że może to zabrzmieć nietaktownie - mam na uwadze to, że to bardzo dobre forum, ale czasem ludzie są zachwyceni takimi kinami domowymi all-in-one po 600-700zł gdzie w subie jest "amplituner" a zestawy głośnikowe przypominają bardziej takie biurkowo-komputerowe. Pytam wprost, bo przez internet ciężko ocenić czyjąś rzetelność, a biorąc pod uwagę fakt że najprawdopodobniej kupię taki zestaw przez internet (bez odsłuchu) ta wiarygodność w tym wypadku jest dość istotna.
Jestem bardzo wdzięczny za każdą wypowiedź w tym temacie, ale proszę też Was o zrozumienie tego że jeśli mam wydać niemałą kwotę na sprzęt, który ma służyć kilka lat, to próbuję troszkę ocenić wiarygodność ludzi od których ta opinia pochodzi, zapewniając że absolutnie niczego nie sugeruję w niczyją stronę. Nie odrzucam żadnych opinii. Trochę się upisałem o tym co nie jest przedmiotem dyskusji, ale skoro poruszyłem już taki temat, który może być różnie odbierany, to chciałem sprecyzować intencje, żeby nikogo w żaden sposób nie urazić.
 

pietruszka21

New member
Doskonale Cię rozumiem, nie jestem żadnym ekspertem w tej dziedzinie tylko zwykłym użytkownikiem. Moja opinia o Kodzie jest czysto subiektywna, słyszałem już kilka zestawów i tylko na ich temat mogę się wypowiedzieć. W tej chwili użytkowanie tanich głośników F-51 v3 sprawia mi ogromną przyjemność więc polecam ten zestaw forumowiczom chcącym kupić coś przyzwoicie grającego w niskiej cenie. Należy również zaznaczyć ze współgrają one z niemłodym ale dobrym amplitunerem Pioneer VSX-d514 oraz subem Koda SW 1000 v2, ma to niebagatelny wpływ na jakość brzmienia. Pozdro.

Rozważ też taką opcję Magnat Monitor 990 5.0 kolor wiśnia (2114343215) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., grają u znajomego z HK AVR 255 oraz subem Ferguson RB 1200 i też sobie chwali (oglądałem ostatnio u niego Incepcję - potęga)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

algorIThm

New member
@pietruszka21 - dzięki za spore zaangażowanie.
Bardzo proszę, czy mógłby jeszcze ktoś napisać coś na temat któregokolwiek zestawu z listy poniżej (za lub przeciw), lub posortować je według jakości, albo po prostu wskazać najlepszy?
1) Koda 702
2) Koda F-51 v3
3) Magnat Monitor 990
4) Jamo E350
5) Jamo S426
6) Jamo S506 (raczej za drogi)
 

szymon0018

New member
Założycielu tematu, naprawdę ładne wypowiedzi piszesz. Spójne i konkretne ;) Ale ja ci nie pomogę, bo sam szukam pomocy.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Ja właśnie użytkuje te Kody 702 v.3 na 17m2 i jak za te pieniądze to nie ma co więcej od nich wymagać, grają dobrze. Audiofilem nie jestem, tylko zwykłym użytkownikiem. Jak trzeba to pierdykną w stereo tak, że sąsiad pod drzwiami zaraz stoi bo mu "meble skaczą". W kinie też nieźle, aczkolwiek filmów nie mam okazji oglądać głośniej bo oglądam późnymi wieczorami.
 

szymon0018

New member
Ja też z reguły oglądam wieczorami :) jest fajny klimat ;)

Osobiście nie przymierzam się do kolumn marki koda. Choć nie słyszałem ich, to bardziej nastawiam się na jamo - też tanie ;)
 

algorIThm

New member
Dzięki. No to poluję na te Kody 702 używane w pierwszej kolejności, następnie na używany ampli Denona lub Onkyo (nie z tej całkiem najniższej półki), a na samym końcu jakiś sub (tu mi radzą Koda SW1000). Razem z nowiutkim Panasem G30 powinno stworzyć całkiem przyjemny duet.
 
Do góry