Używane kolumny stereo do 1200zł. Doradźcie!

Vaman

New member
Witam.
Zacznę od tego, że jestem młodym fanem ( lat 18 ) muzyki klubowej i rockowej. Chciałbym kupić jak najlepsze kolumny do 1200zł. Chodzi mi oczywiście o używane.
Mój pokój ma ok. 12m2. Siedzę niecałe ~2m od kolumny.
Moje doświadczenia słuchowe nie są jakieś audiofilskie czy coś podobnego. Ale nie ukrywam lubię jak coś pięknie gra, a nie buczy i pierdzi. Dotychczas słuchałem muzyki na słuchawkach Sennheiser HD380 Pro + karta dźw. Asus Xonar DX. Nie jestem z tego już zadowolony i chciałbym mieć konkret na dłuższy czas.

Wsadziłem do pokoju do testów jak to będzie grało kolumny: Koda AC670F + wzmacniacz jakiś słaby Sony F420. Dźwięk nie dudni, przyjemnie to brzmi w moim pokoju.

Oczywiście po zakupie kolumn przyjdzie czas na kupienie jakiegoś konkretnego wzmacniacza. ;)

Proszę o doradzenie mi co wybrać w moim przedziale cenowym. Kolumny chce kupić teraz, więc dobrze by było aby były na Allegro dostępne od ręki :-D
 

bielikk

New member
Bez reklam
Vaman - przy tak małym pomieszczeniu i odległości słuchania mniej niż 2m, to ty nie rozpędzaj się z kolumnami podłogowymi, kup sobie jakieś podstawkowe z bas reflex z przodu chyba, że mogą być odsunięte od ściany ok 30 cm to np:heco Metas 301 i postaw na jakość dźwięku a nie na "mocy", bo w tak małym pomieszczeniu to będzie tylko wielki jazgot nawet z dobrych kolumn.
Jeżeli zadowala cię muza z Koda AC670F + wzmacniacz Sony F420 to może zostań przy tym ....
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zastosowanie tych kolumn Victa w12 metrach jest średnio mądrym pomysłem ,te kolumny mają lekko dudniący charakter co sprawi że przy głośniejszym słuchaniu dźwięk zacznie się "zamazywać" .Akurat Victa jest najtańszą linią tego niemieckiego producenta jeżeli już ktoś chce mieć kolumny Heco to lepiej dozbierać i kupić coś z serii Aleva to zupełnie inna jakość
 

peczek

New member
Do tak małego pomieszczenia to kolumny tylko podstawkowe. Polecam kanadyjskie Paradigm serii mini Monitor, ale niestety na Allegro używanych tam nie znajdziesz. To najlepsze kolumny w stosunku jakości do ceny za nowe około 1700zł. Jeżeli coś na szybko i używane z Allegro to dosyć popularne i równie b dobre B&W z serii 600.
 

Vaman

New member
No tak, ale RF-52 2000 zł więc musiałbym trochę ogarnąć fundusze, a co do podstawek to nie jestem jakiś chętny. Bo nie wiem jak to gra w porównaniu z dużymi podłogówkami. Czy się nie zawiodę...
 

robson1975

New member
Nie zwróciłem uwagi na wielkość pomieszczenia, podstawki dadzą radę i za 1000 zł masz nowe na gwarancji MA lub Dali zensor 1. Zawsze możesz dorzucić suba.
 

peczek

New member
No tak, ale RF-52 2000 zł więc musiałbym trochę ogarnąć fundusze, a co do podstawek to nie jestem jakiś chętny. Bo nie wiem jak to gra w porównaniu z dużymi podłogówkami. Czy się nie zawiodę...

Po pierwsze, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co potrzebujesz? Słuchać muzyki czy robić dyskotekę na osiedlu? Skąd wziąłeś takie przeświadczenie że podstawkowe gorzej grają od podłogówek. To że mogą być "cichsze" od podłogówek to racja ale ty tego nie usłyszysz.
Po drugie, w tak małym pomieszczeniu gwarantuję ci że na podłogowych głośnikach będziesz miał gorszy odsłuch niż na podstawkowych.
Mam wrażenie że głośniki podstawkowe mylą ci się z plastikowym szajsem dołączanych do sprzętów typu mini wieża.
 

Vaman

New member
Nie, nie chce robić dyskoteki na osiedlu. Chce mieć wyraźny, czysty, dynamiczny, z głębokim nisko schodzącym basem i nie rażącymi wysokimi dźwięk. Jeżeli mówicie, że podstawkowe dadzą radę to proszę mi podać jakich mam szukać abym się nie zawiódł. Najlepiej aby na Allegro były dostępne ; )

Moje typy:
-Paradigm Monitor 3
-Monitor Audio MR2
-Monitor Audio BX2
-B&W 602 S1
 
Ostatnia edycja:

mardok78

New member
Ja mogę polecić śmiało B&W 602 S2 sam mam te głośniki i mogę śmiało i z czystym sumieniem polecić. Jeśli masz nie za duży pokój to nawet 601 S2. 601 S2 znajdziesz za jakieś 700 zł używane a 602 S2 używane ok 1200-1500 zł
 
Do góry