Używane kina domowe z Allegro do 1500 zł - czy warto?

jjj

New member
Noszę się z zamiarem kupna zestawu audio 5.1.

Mam do wydania około 1500 zł - za tę cenę raczej nowych cudów nie dostanę. Naszła mnie myśl, czy zamiast kupować nowego, nie lepiej kupić używane, ale z trochę wyższej półki?

Zestawu chcę używać głównie do muzyki (90%) oraz gier i filmów (10%). Wszystko z komputera (najlepiej po HDMI, jeśli to możliwe).

Nie lubię (i z uwagi na współlokatorów - nie mogę) słuchać głośno - zależy mi przede wszystkim na jakości dźwięku podczas cichego odtwarzania. Z uwagi na rodzaj muzyki jakiej słucham, potrzebuję szerokiego pasma i głębokiego basu (więc subwoofer jest w zasadzie koniecznością, choć nie musi być głośno)

Pokój jest malutki, ma około 9 mkw, ale za parę lat prawdopodobnie przeprowadzę się do kawalerki.

Warto wchodzić w używki? Aktualnie na Allegro i OLX jest kilka zestawów w cenie około 1500 zł. Niestety nie mogę dodawać linków :/ (wystarczy w wyszukiwarce allegro wpisać "kino domowe yamaha" i kliknąć "używane"). Czy może lepiej jednak kupić coś nowego?
 

Rafal7

Banned
W używki warto wchodzić, bo jak zauważyłeś można kupić w tej samej cenie kupić sporo lepszy sprzęt
Napisałeś że 90% muzyki, to ja bym szedł w wzmacniacz stereo.
 

jjj

New member
Zapomniałem napisać... Planuję jeszcze do tego podłączyć symulator organów kościelnych Hauptwerk. Dlatego zależy mi na pełnym zestawie 5.1. Poza tym te 10% gier i filmów również dla mnie jest tego warte.
 
Do góry