Używana plazma czy nowy LCD? Panasonic G30, st30, Et60e czy Lg LB5500?

maxi3king

New member
Postanowiłem w końcu kupić nowy tv. Od lat jestem bardzo zadowolony z plazmy Panasonic 42PV7P. Świetna NC+ i niezła do ps3. Ale czas na FullHD. Niestety celuję w coś tańszego do max 2000 zł, ale najlepiej ok. 1500 zł. Chciałbym znów plazmę, bo może być to już jedna z ostatnich okazji, ale ceny trzymają się mocno.

Powinna być minimum 42", ale warto jednak zmieniać na większy, poza tym jak namniejsze smużenie, dobry do grania na ps3 i może prawdziwe 100 Hz.

Wybór więc po przeczytaniu wielu tematów jest następujący (patrzę na to co jest na aukcjach, ogłoszeniach):

- używany Panasonic TH-46G30e za ok. 1500 zł (na gwarancji jeszcze 1,5 roku)
- używany Panasonic Th- 46st30e za ok. 1500 zł
- używany Panasonic TX - L47ET60e zaok 2000 zł, ale do 2018 na gwarancji
- nowy Panasonic TX - L42E6E za 1700 zł, ale mniejszy i 50 Hz
- nowy LG 42 LB5500 za 1299 zł (mniejszy, 50 hz, ale tani i nowy i podobno nie taki zły)

Proszę o poradę czy warto brać używki w takiej cenie czy jednak nowy i pożegnać się z plazmą?
 

maxi3king

New member
Byłem nieprecyzyjny, biorę pod uwagę nowe i używane (chodziło mi o nowy w sensie zmiany tv). Żeby grał jeszcze lepiej, choć trochę, niż PVp7:) To najważniejsze. Może jakiś lider się wyłania z tych 5 modeli, które podałem?

A jeszcze doszedł LG PB5600, bo widzę że tani, plazma i 50 " (1700 zł)
 

pal-secam

Banned
Jeśli pierwszy i drugi telewizor to plazma to symbol powinien być inny.
TX-P46G30.Bardzo fajna plazma, smolista czerń. 1500 zl to bardzo korzystna oferta, można kupować.
TX-P46ST30 -telewizor z 3d, smolista czerń.1500 zł to super niska cena.Telewizor 42 calowy jest droższy.
LG50PB5600 nowy duzy telewizor w korzystnej cenie ale bez filtra antyrefleksyjnego.W panasonicu g30 i st30 jest powłoka antyrefleksyjna i lepszy poziom czerni.
 
Ostatnia edycja:

maxi3king

New member
Dzięki za odpowiedź. Byłem dziś w sklepie zobaczyć Lg pb5600 i niestety obraz niezadowający - jakby za mgłą, mało płynny, ale to może efekt tego że stał koło LED Sharpa, lecz najgorsza była czerń. Zmieniałem ustawienia, lecz niestety czarnego nie uzyskałem tylko szary. Jeśli czerń w plazmie LG tak ogromnie ustępuje LEDowi Sharp 50" za 2600 zł to podziękuję. Mam nadzieję, że obraz w Panasie będzie sporo lepszy.

Jestem trochę do tyłu jeśli chodzi o tv i LCD są teraz naprawdę świetne jak widziałem w sklepie. Obraz znacznie ostrzejszy, bardziej efektowny niż w plazmie i po prostu zrobił na mnie wrażenie. Może po prostu to wina słabego tv jakim jest ten Lg...

Dziś jeszcze trafiłem na ofertę Panasonica TX-42G20e za 700 zł :) Ale gość wspomina o "liszaju" gdy wyświetlany jest czerwony kolor. Może wiecie czy można brać tv z taką usterką, czy jest do naprawy i co to w ogóle jest? Zdjęcie w załączniku.
 

Attachments

  • Plazma panas liszaj.jpg
    Plazma panas liszaj.jpg
    53,4 KB · Wyś: 174

pal-secam

Banned
W taki właśnie sposób klient w sklepie rezygnuje z kupna plazmy.
Mogę się przyznać ze mam plazmę panasonica a brat ma plazmę LG 50 cali z aplikacjami internetowymi , bez filtra antyrefleksyjnego i jakość obrazu jest wzorowa.Oczywiście w domu.W sklepie telewizor prezentował się słabo jak każda plazma.
Filmy i kanały hd rewelacja.W tej plazmie LG jest bardzo dużo możliwości ustawienia obrazu.
 
Ostatnia edycja:

maxi3king

New member
Może masz rację, ale jak sobie wmawiać, że plazma lepsza, naturalniejsza, kinowa, skoro w sklepie bardziej podoba mi się obraz Leda? W domu nie ma porównania, więc obraz się musi podobać. Gdyby czarny był czarny w tym Lg to bym się nie zastanawiał... Ale on jest po prostu szary. Za tę cenę i wielkość inne niedociągnięcia bym przełknął.

Jeszcze jak ktoś może coś powiedzieć o powyższej usterce byłbym wdzięczny.
 

pal-secam

Banned
Bardzo dużo osób dokonuje błędnej oceny czerni w sklepie, np zwracając uwagę na wygaszacz lub przełączenie telewizora na wejście hdmi.Oczekują wtedy zupelnie czarngo ekranu.W przypadku telewizora bez filtra czyli np lg lub panasonica czerń nie będzie wtedy smolista jak w telewizorze z filtrem antyrefleksyjnym.W czasie oglądania programów czerń będzie na dobrym poziomie.
Przykład na zdjęciu.Mój telewizor panasonic bez filtra antyrefleksyjnego.W plazmie LG jest podobnie a może nawet lepiej.

Kanał sd, jest czarny? jest:)

DSCF4469J_nerahws.JPG
 
Ostatnia edycja:

maxi3king

New member
W takim razie może przejde się jutro do sklepu raz jeszcze. Używka może i lepsza, ale nie ma co kota w worku kupować, jak tu mam większy i nowy za podobną cenę. Patrzyłem szczerze mówiąc na pasy na dole i górze w czasie filmu, może to mnie zmyliło. Ok dzięki za rady.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam daj sobie spokój chłopie z używką plazmy, a co do porad kol.digitalusa to sobie daruj te rady !!! będziesz zdrowszy i spał spokojnie !!!
 

grzes_k

New member
Dzięki za odpowiedź. Byłem dziś w sklepie zobaczyć Lg pb5600 i niestety obraz niezadowający - jakby za mgłą, mało płynny, ale to może efekt tego że stał koło LED Sharpa, lecz najgorsza była czerń. Zmieniałem ustawienia, lecz niestety czarnego nie uzyskałem tylko szary. Jeśli czerń w plazmie LG tak ogromnie ustępuje LEDowi Sharp 50" za 2600 zł to podziękuję. Mam nadzieję, że obraz w Panasie będzie sporo lepszy.

Jestem trochę do tyłu jeśli chodzi o tv i LCD są teraz naprawdę świetne jak widziałem w sklepie. Obraz znacznie ostrzejszy, bardziej efektowny niż w plazmie i po prostu zrobił na mnie wrażenie. Może po prostu to wina słabego tv jakim jest ten Lg...

Dziś jeszcze trafiłem na ofertę Panasonica TX-42G20e za 700 zł :) Ale gość wspomina o "liszaju" gdy wyświetlany jest czerwony kolor. Może wiecie czy można brać tv z taką usterką, czy jest do naprawy i co to w ogóle jest? Zdjęcie w załączniku.

Jeżeli porównujesz obraz w sklepie (jasne otoczenie) to plazma (nawet z wyższej półki) przegra, czerń na ogół będzie gorsza a obraz dosłownie "blady".
Na LCD-eku obraz będzie żywy, kontrastowy, jaskrawy a czerń bardzo dobra, jak napisałeś "robi wrażenie" ale w domu może już "wypalać oczy" - z reguły trzeba go złagodzić.
Plazma (ale dobra) wygra w warunkach kinowych (ciemne otoczenie).

Wspomniany Panasonic z "liszajem", może to być trwale wypalona matryca, czyli nie do usunięcia.
 

maxi3king

New member
Dzięki już coś więcej wiem. Tv będzie tylko do ps3/ps4 i filmów w hd/fhd. Wiem że 2000 zł to najniższa półka i muszę pójść na kompromisy. Warunek jest tylko taki żeby obraz był lepszy niż na moim starym Panasonicy pv7p. Zwróciłem jeszcze uwagę na dwa tanie modele 50 " Sharpa i Toshiby. Teraz wybór jest następujący:

- używany Panas TX-46g30e za 1600 zł (gwarancja do połowy 2016)
- LG 50PB5600 za 1700 zł
- Sharp LC-50LD265E za 2000 zł
- TOSHIBA 50L2333 za 1900 zł

Który z takiego zestawu byście wybrali?

A jeszcze wyczytałem coś o sporym input lagu w plazmie LG, czy grał ktoś na niej?
 
Ostatnia edycja:

maxi3king

New member
Dobra w takim razie chyba jednak Panasonic. Zawsze chciałem go mieć, a będzie o niego coraz trudniej. Postaram się coś utargować. Tyle że mam 400 km więc obejrzenie na żywo odpada. Kupuje kota w worku + wysyłka kurierem. Spore ryzyko, ale może warto:)
 

pal-secam

Banned
W takim przypadku trzeba czekać na kuriera .Otworzyć karton w obecności kuriera i sprawdzić czy telewizor jest sprawny .Czy panel nie jest uszkodzony.
Kupiłem dwie plazmy przez internet .Nie było problemów .Panel nie był zbity.Jedna plazma przyjechała na palecie przypięta pasami do bocznej ściany samochodu.
 
Ostatnia edycja:

norwes

New member
Plazma PANASONIC 50ST60E

odświeżę temat: czy macie jakieś informacje gdzie jeszcze można kupić plazmę PANASONIC 50ST60E najlepiej nową) lub z małym przebiegiem?
 
Do góry