użytkownicy HV10 i HV20 jakich kaset miniDV używacie?

darek53

New member
ostatnio podczas niedzielnego wypadu poraz pierwszy zobaczyłem na wyswietlaczu swojej HV10 napis "brudne głowice" używałem kasety Panasonic AY-DVM63PQ professional która była praktycznie nowa i było to zaraz na początku kasetki
w sieci znalazłem wątek na niekożyść tych kaset
http://www.forumwideo.pl/viewtopic.php?t=21697

na szczęscie udało się nagrać 1h materiału i na drugiej takiej samej kasecie także
w domu normalnie odtworzyłem zapisany film ale trochę się niepokoję bo nie chcę zabrudzić głowic
Jakich używacie kaset w waszych kamerach ?
 

RyEk

New member
Kupuje glownie Panasonic AY-DVM60FE - czyli najtansze Panasonic
Nie nagralem ich dotychczas wiele ale problemu brudnej glowicy jeszcze nie mialem.
Posiadam rowniez pare starszych kaset Sony Premium - nie wiem dlaczego ale wole kasety Panasonic'a bo na poprzedniej kamerze na Sony mialem wiecej dropow.

Na razie nagrywam na tych kilkunastu ktore maja juz z 1 roczek (ok 5 cykli kasowan). Ostatnio kupilem nowa Panasonic'a j.w i nie mialem na razie problemow.

Nie polecam natomiast TDK - kiedys mialem i myslalem ze mi glowice zalatwi w poprzedniej kamerze wiec trzymam sie od nich z daleka.

Generalnie nie powinno miec znaczenia na czym sie nagrywa.
Jedynie odpowiednio przechowywac i nie przesadzac z iloscia ponownych nagran na ta sama kasete.
IMO taka powyzej 10x laduja u mnie w koszu - chyba ze wczesniej stwierdze ze cos jest nie tam.

W waznych sytuacjach zawsze biore srodek do czyszczenia glowic magnetycznych oraz druga kamere :)

P.S Posiadam HV20.

Ile juz masz ta HV10 i jaki miala przebieg?
Czy uzywales jednego typu kaset czy wiele?
 

darek53

New member
kamerę mam od niedawna, miała w sobie jedynie TDK na której nie było żadnych problemów no i tego panasonica na którym nagrałem moze 2-3 razy i teraz wyskoczył napis o głowicach na samym początku kasety ale co ciekawe film od początku odtwarza się prawidłowo
aha jakim srodkiem czyścisz głowice i w jaki sposób ?
 

RyEk

New member
Srodek sie nazywa Video8 sprezony w puszce.
Paleczka do uszu ustawiam beben glowicy w takiej pozycji by widziec jedna z glowic i "psikam" (dolaczona rurka) (nie wolno dotykac paleczka glowic!!) pare razy, potem przesuwam paleczka na druga i psikam.
Czekam kilkanascie minut az preparat wyparuje (jest podobno szybkolotny) z otwartym w kamerzem koszem" na kasety

Mojej HV20 na szczescie jeszcze nie musialem czyscic.
Robilem to tylko raz z moja HC42 - kamera ma obecnie 2 lata i przez ten okres raz wyskoczyl mi napis o brudnej glowicy

Mam tez kasete czyszczaca na sucho ale czytalem ze sciera glowice wiec balem sie jej uzyc.
 

darek53

New member
wyczytałem na forach ze do czyszczenia nadaje się także izopropanol który szybko paruje nie pozostawiając żadnych nalotów
tak się sklada ze mam taki środek i zrobiłem kropelkę na kawałek czystej szybki po odparowaniu jednak zostało trochę nalotu który jest widoczny pod światło
RyEk czy mógłbyś zrobić taki experyment ze swoim video8?
 
Do góry