Uwaga:Zatraciły Sens promocje typu Kupuj bezvatu,bezvacie itp.

michalmichalmic

New member
Choc forumowicze juz od dawna pisali ze markety podnosza ceny np tv przed wprowadzeniem promocji bezvat zawsze byłem przekonany ze nie wszystkie ale ostatnio cos sie zmieniło i moim zdanie te promocje juz straciły sens całkowicie patrzac od strony klienta.
1. Jeszcze w ubiegłym roku hipermarkety utrzymywały stałe wysokie ceny po to zeby wprowadzic bezvat i manipulacje cenowe nie były az tak widoczne. Teraz nstomiast wprowadzili walke o tzw najnizsza cene np gazetkowa. Np. W MM w gazetce jest sony 46ex500 za 4299zł ale jako ze Euro pezebiło ich oferte w tym samym czasie w swojej gazetce na 3999zł to jadac doMM po tv z gazetki czeka nas niespodzianka bo tv jest za 3998zł i to miła ale jakze razaca niekonsekwencja w ofercie i amatorszczyzna przy planowaniu pro ocji.
2. Przy takiej walce o najnizsza cene i mieszaniu promocji co chwile innych klient zapamietuje ze dany tv był po 4tys a inny np samsung 40c650 za 2789 normalnie na połce wiec to nie jakas gazetkowa specjalna cena i oczekuje w promocji bezvat ze od takiej własnie ceny bedzie odjete 18,03 proc a tu niespodzianka tym razem niemiła bo cena została podwyzszona przed odjeciem promocji bezvat zeby utrzymac granice opłacalnosci.
3. Skutek tego mieszania roznych promocji jest np taki .W MM jest sony 40ex400 w cenie o 1 zł nizszy od oferowanej przez saturn w promocji bezvat w ich gazetce na cały kraj. W sklepach E.WorldMixElect... cena tez spadła na podobna jak nie nizsza bo sklepy reaguja na promocje konkurentow natychmiast i obnizaja. Wolny rynek i konkurencja to piekna rzecz i cieszy bo kupujemy taniej niz np kontrastujac z zakupem pradu.
4. Ale jak sie ma do tego wszystkiego promocja bezvat? Moim zdaniem zatraciła sens kompletenie i jest z punktu widzenia klienta juz praktycznie bezuzyteczna bo juz nie ma mowy o czekaniu na bezvat wiedzac ze jak cena w sklepie stoi np3999zł to odejmujemy18,03 proc i wiemy na co czekamy ile oszczedzamy i ile jadac na promocje zapłacimy. A rzeczywistosc jest obecnie np taka: dzwonie do saturna i pytam o sony 40ex500 i dowiaduje sie ze jest na połce po 3199 zł. Czekam na bezvat na pewniaka ze zaraz kupie tv w promocji bezvat za ok 2600zł a tu zajezdzam do sklepu i cena tv pogalopowała do 3499zł i od tego bezvat co daje ponad 2900 zł a bez zadnych bezvatowych zabiegow stoi w Avans taniej i nikt nie wtyka ciemnoty ze kupiłes taniej o vat.
5. Moze zaraz ktos bronic bezvacia podajac przykład np samsung 46c750 za nie całe 5tys w bezvat w saturn i ze nie ma taniej gdzie indziej wiec rzeczywiscie zaoszczedziłem cene o tzw vat bo był 6tys przed i odjeto bezvat wiec jest to na co czekałem i zgodnie z tym czego sie spodziewałem ale sa to jednostkowe przypadki i polegaja na tym ze ten produkt jest albo nowoscia i dlatego malo dostepny lub staroscia i mało dostepny. Natoniast cala szeroka gama produktow dosepnych na biezaca u dystrybutora nie znajdzie zastosowania w stosunku do tego co oczekujemy jadac do sklepu na bezvatowa promocje bo cena bedzie podwyzszona.

Wniosek; Promocja kupuj bez vat juz straciła swoj zamierzony sens z punktu widzenia klienta.
 
Do góry