UWAGA!!! Twój stary TV to łamaga

LCC

New member
A może ktoś coś wie o nowych modelach Samsunga z serii M - 32 cale?
Czy zanosi się, że wyjdzie jakiś w najbliższym czasie?
 

musti

Banned
Promocja rusza 23 lutego i potrwa do 10 marca. Obejmuje wszystkie Bravie, również projekcyjne.
Pamiętajcie aby nie odejmować 22% tylko podzielić przez 1,22 cenę referencyjną.
 

tkirmuc

New member
A skad te informacje? Gdzie bedzie mozna nabyc Bravie w tej promocji? Mialem sie jeszcze wstrzymac z zakupem bo portfel swieci pustka ale skoro mozna oszczedzic wartosc VAT-u, to moze warto sie skusic. Ale jakos nie widze na ulicach banerow informujacych gawiedz, ze juz czas wyrzucic Trinitrona i zastapic go Bravią...
 

simonb1

New member

tkirmuc

New member
simonb1 napisał:

Mam delikatna prosbe. Nie uprawiaj taniego marketingu bo ten przynosi odwrotne skutki od zamierzonych. Owszem, Sony obnizylo ceny ale to ta obnizka nie jest w zaden sposob atrakacyjna:
- 32S2530 kosztowal 4999 a teraz w Centrach Sony kosztuje 4399
- 32V2500 kosztowal 5499 a teraz kosztuje 4999.

Problem polega na tym, ze te telewizory mozna bez problemu kupic taniej w sklepach internetowych (vide www.topmarket.pl - towar z legalnej dystrybucji, gwarancja a ceny odpowiednio: 3849,- i 4279,-). Wiec oslawiona promocja cenowa w Centrach Sony to de facto lipa. Jezeli chca odstraszyc ludzi od kupowania w tych salonach, to jest to dobra droga (a szkoda, bo wolalbym kupic wlasnie bezposrednio u nich ale nie dam sie oszukiwac).

Dla jasnosci - lubie te marke i gdy za pol roku kupie telewizor LCD (bo moj - drugi w zyciu - stary Trinitron mi sie znudzil) to bedzie to prawdopodobnie wlasnie Sony.
 

musti

Banned
Zdecydowanie protestuję. Stanę w obronie Centrów Sony, bo kupiłem u nich kilka produktów w cenach mocno zbliżonych do pseudosklepów internetowych. Prędzej Cię oszukają w internecie. Były opisywane na tym forum przypadki wciskania serii U jako V. Ilu klientów naciągnęli?
Nie pamiętam który, ale jeden z takich pseudosklepów oferował serię V2500 jako full HD. I kto tu jest oszustem?
Większość sklepów internetowch (choć są wyjątki) nie ma w ogóle towaru na stanie, a tylko listę w komputerze i sprowadzają towar z róznych źródeł jak wpłynie zamówienie. Dostępność jest bardzo słaba - serię X w końcówce roku można było nabyć prawie wyłącznie w Centrach Sony...
O problemach z reklamacjami nie wspominam.
Twoim zdaniem sprzedaż w wyższej cenie niż w necie to oszustwo. A zastanowiłeś się nad kosztami prowadzenia biznesu? A serwis jaki proponują Centra Sony? Który sklepik internetowy dowiezie Ci sprzęt, zainstaluje gratis? W każdym momencie są gotowi do pomocy. To wszystko kosztuje.
Gdzie zobaczysz np. KDS70 we współpracy z Blue Ray'em? Tylko w Centrum Sony.
Nie ukrywam, że jestem przeciwnikiem sklepów internetowych. Nigdy nie kupiłbym tak drogiego sprzętu jak kota w worku...
Rozwiązaniem pośrednim są pokazy jakie organizuje Kiki, ale też nie za friko...
Na szczęście mamy wolny kraj i wybór należy do Ciebie. Są zwolennicy zakupów internetowych ale i tak to nie więcej niż 5% całkowitej sprzedaży.
 

tkirmuc

New member
musti napisał:
Który sklepik internetowy dowiezie Ci sprzęt, zainstaluje gratis? W każdym momencie są gotowi do pomocy. To wszystko kosztuje.
Gdzie zobaczysz np. KDS70 we współpracy z Blue Ray'em? Tylko w Centrum Sony.
Nie ukrywam, że jestem przeciwnikiem sklepów internetowych. Nigdy nie kupiłbym tak drogiego sprzętu jak kota w worku...

Jezeli jest tak faktycznie, ze Centrum Sony dowiezie i zainstaluje sprzet to natychmiast wchodze pod stol i wszystko odszczekuje. Jezeli swiadcza taki poziom obslugi to wyzsza cena jest jak najbardziej uzasadniona.

Jedynym plusem w takim przypadku jest to, ze towar kupiony w interneci, zgodnie z obowiazujacymi przepisami, masz prawo zwrocic w ciagu dziesieciu dniu. Tak wiec jezeli okaze sie, ze twoj nowiotki telewizor za tysiace ma na dzien dobry wypalone piksele, moze sze sie rozmyslec i sprzet odeslac do sklepu internetowego. Przy normalnym zakupie nie do zrobienia (kazdy producent LCD zasloni sie zgodnoscia z norma i dowiedzenia).

Tak czy siak - Sony Bravia w Centrum Sony jest numer jeden na krotkiej liscie wyboru.
 

simonb1

New member
tkirmuc napisał:
Mam delikatna prosbe. Nie uprawiaj taniego marketingu bo ten przynosi odwrotne skutki od zamierzonych. Owszem, Sony obnizylo ceny ale to ta obnizka nie jest w zaden sposob atrakacyjna:
- 32S2530 kosztowal 4999 a teraz w Centrach Sony kosztuje 4399
- 32V2500 kosztowal 5499 a teraz kosztuje 4999.

Problem polega na tym, ze te telewizory mozna bez problemu kupic taniej w sklepach internetowych (vide www.topmarket.pl - towar z legalnej dystrybucji, gwarancja a ceny odpowiednio: 3849,- i 4279,-). Wiec oslawiona promocja cenowa w Centrach Sony to de facto lipa. Jezeli chca odstraszyc ludzi od kupowania w tych salonach, to jest to dobra droga (a szkoda, bo wolalbym kupic wlasnie bezposrednio u nich ale nie dam sie oszukiwac).

Dla jasnosci - lubie te marke i gdy za pol roku kupie telewizor LCD (bo moj - drugi w zyciu - stary Trinitron mi sie znudzil) to bedzie to prawdopodobnie wlasnie Sony.

Nie uprawiam taniego marketingu. W pierwszym poście zakładającym temat autor mówił o Centrach Sony i ja się do tego odniosłem. To, że można kupić taniej nie ulega wątpliwości. Można wejść na skąpiec.pl czy ceneo.pl i sprawdzić. Np.: cena modelu, który mnie interesuje KDL-32S2010 to 3599 - 5915 zł. W Centrum Sony cena tego modelu to 3990 - różniaca do najtańszej oferty ze skąpca to 391 zł.
 

johanek

New member
trwa od 23-02 do 10-03 - przykładowe ceny:
KDL-32V2500 - 4507 zl
KDL-32S2520 - 4098 zł
KDF50E2010 - 4917 zł
KDL-40X2000 - 11475 zł
KDL-40W2000 - 8196 zł
KDL-40S2530 - 6884 zł
KDL-46W2000 - 11 229 zł
KDL-46X2000 - 15 737 zł
KDL-46V2500 - 9425 zł
KDS70R2000 - 19 671 zł
Hej...
 
Do góry