Uwaga na podróbki!

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Co jakiś czas w sprzedaży pojawiają się podrabiane produkty JBL.

cid177244_qqsaaan.jpg


Oferowane są w cenie zbliżonej do oryginału, co utrudnia ich rozpoznanie. Wszystkich użytkowników naszych produktów oraz tych, którzy w najbliższym czasie planują zakup słuchawek bezprzewodowych JBL Tune 225 TWS lub JBL Tune 220 TWS informujemy, że w sprzedaży pojawiły się podróbki tych modeli. Poniżej prezentujemy zdjęcia oryginalnych opakowań obu modeli, z którymi można porównać ewentualne podróbki.

Równocześnie zachęcamy do zakupów wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców oferujących oryginalne produkty marki: JBL. Używają oni oznaczeń „AUTORYZOWANY DEALER”. Oznaczenia te, umieszczane są na stronach sklepów internetowych, w ofertach sprzedażowych oraz w materiałach reklamowych. Mogą one być używane tylko przez autoryzowanych sprzedawców mareki JBL!

Sprawdź czy twój sprzedawca to autoryzowany dealer JBL: https://www.jbl.com.pl/dealerzy,p5.html

Jeśli dokonałeś zakupu produktu JBL u nieautoryzowanego sprzedawcy i masz podejrzenie, że zakupiony przez Ciebie produkt może być nieoryginalny lub może pochodzić spoza Oficjalnej Polskiej Dystrybucji JBL napisz do nas na adres serwis@jbl.com.pl i podaj nam numery seryjne tego produktu. Sprawdzimy dla Ciebie czy produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji.

#JBL #Uwaganapodróbki #Tune225TWS #Tune220TWS
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak piszesz o podróbkach JBL to szkoda, że nigdy nie pisaliście o podróbkach AQ, Cardasa, Tary, Transparenta, Siltecha, VDH itp... i dużo częściej są podrabianymi produktami niż osławiony tutaj JBL :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
nie wiem czy firmy, ktore wymieniales sa czesciej podrabiane ,gdyz na Pewno JBL sprzedaje wiecej produktow niz tamte wszystkie razem wziete
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nie wiem czy firmy, ktore wymieniales sa czesciej podrabiane ,gdyz na Pewno JBL sprzedaje wiecej produktow niz tamte wszystkie razem wziete


dobrze że nie napisał o najkach i innych adidasach...



ja szukam under armour flash i na allegro jest zatrzęsienie gówna z chin po ponad 200 zł
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czy firmy, ktore wymieniales sa czesciej podrabiane ,gdyz na Pewno JBL sprzedaje wiecej produktow niz tamte wszystkie razem wziete

JBL robi wszelakie produkty, a wymienione firmy robią wyłącznie kable i pochodne produkty ... i raczej byłbym ostrożny z tą ilością sprzedaży jak byśmy wzięli wszystkie te firmy i ile sprzedają w ciągu roku.. ale też co istotne to do tamtych firm przychodzą ludzie zdecydowanie o innym nastawieniu do konkretnego produktu niż Ci co kupują produkty JBL. Ale to też nie jest istotne, istotne jest to, że tamte rzeczy są podrabiane w ilościach kosmicznych i do tego doszło, że nikt bez kwitu zakupowego nie kupi dzisiaj kabla, właśnie ze względu na to, że gro ich na rynku to podróby z Chin. A tutaj ktoś podrabia "gadżety" JBL i od razu jest informacja :) Jak dalej się nie domyślasz co mam na myśli to musisz troszkę poszukać tutaj..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na giełdach pełno podróbek JBL, ładowarek, kabli, kosmetyków itp. do wyboru, do koloru. Widzę to co niedziele.
Podobnie jest z gaciami, kurtkami, czapkami itp. Nikt nic z tym nie robi...od kilku dekad.
Jest jakieś ciche przyzwolenie na to, coś na zasadzie "wiemy, ale niech żuczki z drobnicą dorabiają na chleb, a my skupiamy się na grubszych sprawach".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie , tak.
Powinni ich ścigać prawnie każdego dnia !
I sprzedających i dystrybutorów i producentów.
Przecież mają patenty !






.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki zapomniałeś jeszcze o najważniejszym aspekcie tej całej "historii" podrabiania, mianowicie sam czynnik ludzki, nie byłoby tych złodziei, gdyby nie było ludzi, którzy wiedzą, że kupują podrabiany kabel, kamerkę, telefon itp.. mało tego potrafią się tym wyczynem pochwalić. I oczywiście sama działalność Administratorów na forach jest taka, a nie inna i najzwyczajniej w Świecie pozwalają na taki stan.. prosty przykład z innego i znanego forum, jegomość nie miał problemu zapytać się czy nowy kabel zasilający pewnego Producenta za 1/5 -1/4 wartości nowego produktu, czy to jest oryginalny kabel :hihi: Ludzie napisali mu odpowiednio, bo to trochę inne forum pod tym względem, ale czy myślisz, że jegomość zrezygnował z zakupu ? Przecież jak można nie skorzystać z sytuacji, gdzie z wyglądu mamy kabel przypominający oryginał za 1/5 ceny.. :(
A myślisz, że jak tutaj bym się zapytał, gdzie mogę kupić kabel z dobrego źródła, może być trefny, ale aby była pewność, że on dojdzie do mnie, to Admin by na to zareagował ? Za to jak wkleiłem dla żartu zdjęcie kobiety z gołym tyłkiem, ale patrz nie wulgarne, chodziło o podsumowanie rozmowy, gdzie taki widok nawet jak dziecko by weszło na forum to niczym by się nie zgorszyło, ale za to dostałem bodajże 8 pkt nagrody :) Podobnie jest z interwencją na usuwanie postów, prędzej niebo z ziemią się zejdą niż takowa interwencja nastąpi po zgłoszeniu sprawy.
I na koniec co by ludzie byli świadomi, że kupowanie produktów, które wiemy z góry, że jest to podrobiona rzecz jest karalne to się nazywa paserstwo i jest na to odpowiedni paragraf. A wiemy o tym, bo i nie jest możliwe, aby coś kosztowało 5 razy mniej od tego co jest oficjalnie u dystrybutora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sporo osób nie wie, że to podróbki. Wiele osób na giełdzie kupuje z przeświadczeniem, że to oryginalne produkty, tyle, że jak to na giełdach, często bez kosztów podatkowych. Jeszcze jak dodamy do tego pudełka, folie, instrukcje, to łatwo o pomyłkę przeciętnemu nieświadomemu klientowi. Podobnie jest z bateriami, szczoteczkami itp. Można wymieniać, pełno tego.

Na takim olejiksie podobnie, jest cała masa podróbek i kilku przynajmniej o tym informuje, za to inni niekoniecznie, a na bank nie są oryginalne, skoro ilości hurtowe, a dużo sporo poniżej ceny rynkowej.

Jest jeszcze psychologiczny aspekt tych procederów o którym zostało już wspomniane, celowo niektóre oferty cenowe są zbliżone do oryginałów, co daje złudne przeświadczenie, że kupujemy ciut taniej jak w sklepie, a że, nie jest to połowa ceny, to musi być oryginał.

Nie winiłbym też nadto klientów, trudno obwiniać jakiegoś rodzica który chce kupić dziecku wymarzony prezent, a widzi go taniej np. na giełdzie. Dzisiaj każdy chce przyoszczędzić. Jak widzi taniej, to kupuje, nie zastanawiając się, że ktoś kogoś tutaj oszukuje. Takie mamy czasy i pensje, a już teraz w czasach covida, dla wielu zupełnie świat się wywalił do góry nogami.

Prawda jest taka, że ktoś jakby chciał ten proceder ukręcić, to zrobiłby w miesiąc.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Pamietam jak w wątku bodajże o ściąganiu filmów z netu napisałem na temat piracenia !
I do dzisiaj się dziwie ze jeszcze żyje bo prawie zostałem zabity 😜😉 za takie straszne wpisy
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co masz na myśli, podróbka, to podróbka. Często Turecka, bo ta nas głównie zalewa. Wątek jak najbardziej słuszny do dyskusji ; )
 

Caparzo

New member
Bez reklam
I na koniec co by ludzie byli świadomi, że kupowanie produktów, które wiemy z góry, że jest to podrobiona rzecz jest karalne to się nazywa paserstwo i jest na to odpowiedni paragraf.


weź ty już sie nie udzielaj lepiej



najpierw przeczytaj kto to paser co to paserstwo ...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co masz na myśli
Nazwijmy je popularnymi markami, które raczej nie posiadają swoich własnych zakładów, a zlecają produkcję na zewnątrz. Często zdarza się tak, że produkowane jest więcej niż zakontraktują bądź część produkcji klasyfikowana jest jako niezgodna z normami, teoretycznie rzeczy te powinny zostać zutylizowane, nie zawsze się tak zdarza i trafiają one w "nieoficjalny obieg" na rynki 3-go świata, a stamtąd do Europy.
To tak po krótce, nie zagłębiając się w szczegóły ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sporo osób nie wie, że to podróbki. Wiele osób na giełdzie kupuje z przeświadczeniem, że to oryginalne produkty, tyle, że jak to na giełdach, często bez kosztów podatkowych. Jeszcze jak dodamy do tego pudełka, folie, instrukcje, to łatwo o pomyłkę przeciętnemu nieświadomemu klientowi. Podobnie jest z bateriami, szczoteczkami itp. Można wymieniać, pełno tego.

Na takim olejiksie podobnie, jest cała masa podróbek i kilku przynajmniej o tym informuje, za to inni niekoniecznie, a na bank nie są oryginalne, skoro ilości hurtowe, a dużo sporo poniżej ceny rynkowej.

Jest jeszcze psychologiczny aspekt tych procederów o którym zostało już wspomniane, celowo niektóre oferty cenowe są zbliżone do oryginałów, co daje złudne przeświadczenie, że kupujemy ciut taniej jak w sklepie, a że, nie jest to połowa ceny, to musi być oryginał.

Nie winiłbym też nadto klientów, trudno obwiniać jakiegoś rodzica który chce kupić dziecku wymarzony prezent, a widzi go taniej np. na giełdzie. Dzisiaj każdy chce przyoszczędzić. Jak widzi taniej, to kupuje, nie zastanawiając się, że ktoś kogoś tutaj oszukuje. Takie mamy czasy i pensje, a już teraz w czasach covida, dla wielu zupełnie świat się wywalił do góry nogami.

Prawda jest taka, że ktoś jakby chciał ten proceder ukręcić, to zrobiłby w miesiąc.

Armanig pamiętam jak pisaliśmy o ściąganiu filmów w jakimś tam temacie, użytkownikowi tego forum napsiałeś, .... " to, że benzyna jest droga w Polsce nie oznacza, że można iść i kraść sąsiadowi paliwo z baku na parkingu.."
Tutaj jest dokładnie to samo, niczym się to nie różni od tej wspomnianej przez Ciebie benzyny.. Tylko w tym przypadku jest jeszcze gorzej, bo w tamtym , być może taką osobą byłaby taka, która faktycznie nie ma za co żyć i kradnie np z Tirów ropę..
A w przypadku ludzi kupujących podrabiane kable, robią to z pełną premedytacją w 80-90%, bo te 10-20% faktycznie jest oszukiwanych i oni nie są świadomi tego, że kupują trefny towar..
Dzisiaj normalna - świadoma osoba nawet kabla za 1000 zł nie kupi bez "kwitu" bo tak duże jest ryzyko, że kupisz lewy towar.. A Chińczycy już na tyle się wyrobili, że są coraz sprawniejsi i np z wtykami furutecha, kiedyś było tak, że wstawiali do aukcji podrabiane i ludzie chcący mieć coś na co ich nie stać kupowali te trefne, w pewnym momencie ktoś to zauważył i na kilku forach RP jak i tych zagranicznych zaczęło być "gorąco " i dzisiaj już każdy wie kto się tym interesuje jak wyglądają wtyki 46/48/50 tki w NCF, bo to te są podrabiane najbardziej z furutecha. Ale Chińczyk - złodziej mądra głowa nie jest głupi i co robi teraz, a przynajmniej Ci "mądrzejsi" wstawiają do aukcji oryginalne zdjęcia, :), a wysyłają swoje i kilku też już się o tym sromotnie przekonało, pomimo, że byli ostrzegani.
A dlaczego to jest gorsze od tego złodzieja paliwa? Bo w tym przypadku człowiek taki chce mieć coś na co go nie stać, ale chce mieć , więc wspiera złodzieja z pełną świadomością kupując lewy towar. A życie jest bardzo proste - albo na coś mnie stać i to kupuje, albo nie.. ale jak nie stać to nie oznacza, że mam wspierać złodziei, tylko dlatego, aby się czymś pochwalić, albo poprawić sobie humor przed lustrem.
Zgadzam się anatomist z Tobą z tym, że Ci ludzie, którzy kupują na różnych giełdach itp jakieś drobiazgi , typu szczoteczki elektryczne itp, to takie osoby nie są świadome co kupują i bywa, że są oszukiwani przez naciągaczy.
I tak jak napisałeś, gdyby chcieli to by ukrócili to szybko tak jak zrobiono z filmami, muzyką i programami na bazarach w Stolicy, tylko tutaj komuś się nie chce..

Pamietam jak w wątku bodajże o ściąganiu filmów z netu napisałem na temat piracenia !
I do dzisiaj się dziwie ze jeszcze żyje bo prawie zostałem zabity za takie straszne wpisy

Bo to nie można o tym tutaj wspominać.. zrobiłeś błąd życia i śmiałeś o tym napisać.. popraw się.. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry