Uszkodzony SAMSUNG UE40H6400

gosppo

New member
Witam,
piszę w sprawie uszkodzenia telewizora firmy Samsung. Mój chłopak zamówił go przez allegro i dotarł do nas z pękniętym ekranem. W jednym miejscu widać wgniecenie, które rozchodzi się pajączkiem po całym ekranie.
Niestety nie udało nam się odzyskać pieniędzy, ani w żaden sposób dotrzeć do firmy, która nam ten telewizor sprzedała. Nasza wina jest taka, że nie otworzyliśmy paczki przy kurierze, ale sprawdzając opakowanie nie zauważyliśmy uszkodzeń. Wszystko wyglądało w porządku.
Protokół został spisany dzień później, ale minęło już sporo czasu od całej tej sytuacji więc podejrzewam, że jest już za późno na ubieganie się o zwrot pieniędzy.

Moje pytanie dotyczy naprawy takiego uszkodzenia. Czy to się w ogóle opłaca? Nie wiem czy telewizor działa. Nie podłączaliśmy go żeby nie popsuć nic więcej. Czy próba naprawy ekranu i sprzedaż taniej tv ma jakiś sens?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Naprawa może być droga. Wymiana matrycy na nową plus robocizna może wynieść prawie tyle co nowy telewizor...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A jakie jest stanowisko firmy sprzedające ten tv. Macie rachunek? Sprawa nie jest do końca beznadziejna... Idź Do Rzecznika Praw Konsumentów. Było parę procesów w podobnych sytuacjach....
 

gosppo

New member
Właśnie problem w tym, że telewizor był kupiony jakoś na początku roku. Nasza wina, że zwlekaliśmy. Myślicie, że mimo wszystko warto iść do Rzecznika i próbować odzyskać pieniądze?
Jesteśmy młodymi studentami i nie najlepiej się orientujemy.
Mamy wszystkie papiery i do tego spisany protokół przez kuriera. Firma od której kupowaliśmy telewizor przez miesiąc nas olewała i zbywała twierdząc że sprawa jest w toku.
 

gosppo

New member
Zdaję sobie sprawę, że jest już za późno i raczej nic się nie da zrobić jeśli chodzi o zwrot pieniędzy. Byliśmy przez dwa miesiące za granicą w pracy, zaraz po otrzymaniu tego tv. Nie miał kto nam pomóc i zająć się ewentualnym zwrotem.
Dlatego pytałam o naprawę. Ale z tego co Państwo piszecie widzę, że to też nie ma większego sensu.
 

Rafal7

Banned
O zwrocie kasy zapomnij
Może na allegro trafi się jakiś z zepsuta elektroniką, wtedy warto rozważyć kupno takiego tv i przełożyć matrycę.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Po otrzymaniu tv od kuriera, otworzyliście karton i okazało się, że jest uszkodzony odbiornik. Od razu złożyliście do sklepu na allegro reklamacje, a w międzyczasie wyjechaliście za granicę.

Tak było?
 

gosppo

New member
Nie otworzyliśmy przy kurierze. sprawdziliśmy paczkę czy nie jest uszkodzona i kurier pojechał. Wieczorem tego samego dnia wyjęliśmy tv i okazało się że jest pęknięty ekran. Zadzwoniliśmy do kuriera od razu i przyjechał do nas rano następnego dnia, spisał protokół i pojechał mówiąc że wszystko załatwimy i jesteśmy w kontakcie.
Sprawa mieliśmy rozwiązać z firmą kurierską, a nie z firmą która sprzedała tv. Ale nas zlali i nie udało nam się nic osiągnąć.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No to już macie jakiś punkt zaczepienia skoro kurier wrócił i spisał protokół. Udajcie się do rzecznika praw konsumenta z tym protokołem, dowodem zakupu tv i zdjęciami uszkodzenia. O ile się nie mylę to w każdym mieście rzecznik praw konsumenta ma jakieś dni wyznaczone gdzie przyjmuje za darmo?

Naprawa tv jest nieopłacalna, a rzecznik może Was jakoś naprowadzi. Szkoda że bierzecie się za to tak późno, ale kto nie próbuje...
 

gosppo

New member
Za gapowe się płaci jak to się mówi.
Bardzo dziękuję za wszystkie informacje :). Jeszcze w tym tygodniu wybiorę się do rzecznika i może faktycznie uda się coś zrobić.
 
Do góry