Uszkodzone pixele w Sony KD-55XE8505

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam.Jak szukać takich pixeli ? Mam teraz philipsa i chce zamienić na większy chyba sony 9005.Ale jak znajdę w sklepie chociaż jeden taki pixel to na pewno nie kupię sony.

Witam,

Tydzień temu kupiłem w Saturnie telewizor Sony KD-55XE8505. Pierwszego dnia wykryłem w nim zablokowany, świecący na czerwono pixel i spory pyłek w jednym z narożników. Po kilku dniach ujawniło się już 5 uszkodzonych pikseli - wszystkie świeciły innym kolorem. Telewizor zwróciłem i udałem się do kilku sklepów, żeby przyjrzeć się innym modelom. Przetestowałem wystawowy KD-55XE9005 oraz 3 sztuki KD-55XE8505. W każdym z nich znalazłem kilka zablokowanych/świecących pikseli i sporą ilość drobnych pyłków.

Wyczytałem, że matryce do tych telewizorów robi AU Optronics, która słynie z fatalnej kontroli jakości. Czy jest szansa, że część tych telewizorów posiada matryce od innego producenta? A może salony Sony dysponują lepszą selekcją tych telewizorów, ew. nie trafiają do nich spady z zachodniej Europy? Macie z tym jakieś doświadczenie?

Nie ukrywam, że bardzo podoba mi się KD-55XE8505. Miałem wcześniej 2-letniego KD-55X8505 z pierwszą edycją Android TV, który non-stop się wieszał i połowa funkcji w nim nie działała. Tegoroczny model chodzi bardzo szybko, od razu po zakupie zaktualizował się do Androida 7.0, w ciągu tygodnia ani razu się nie zawiesił i na dodatek poprawiono pilota z genialnie działającym rozpoznawaniem głosu. Utknąłem w martwym punkcie i nie wiem co robić. Szukać do skutku, olać i udawać, że piksele mi nie przeszkadzają, czy wybrać innego producenta?
 

Sniper10000

New member
Witam.Jak szukać takich pixeli ?

Najprościej: przygotowujesz sobie pliki .JPG w rozdzielczości UHD w kilku podstawowych kolorach (czerwony, zielony, niebieski, żółty, biały, czarny), nagrywasz je na pendrive i wyświetlasz na telewizorze przy użyciu wbudowanej przeglądarki. Potem nos w ekran i oglądasz w poszukiwaniu świecących lub martwych pikseli.

A wracając do mojego dylematu: odpuściłem Saturna i udałem się do Sony Center. Przetestowałem 2 modele: wystawowy KD-55XE8505, wiszący w sklepie od marca br. oraz wyjęty z kartonu KD-55XE9005. Długo analizowałem i nie znalazłem ani jednego uszkodzonego piksela lub pyłku pod matrycą. Los chciał, że akurat mieli wczoraj ostatni dzień promocji na 5-letnią gwarancję, więc kupiłem KD-55XE9005 za 6499 PLN.
 
Do góry