uszkodzone kanaly onkyo tx-nr5007

Hawana

New member
kupilem uzywanego tx - nr5007
okazalo sie, ze 2 kanaly sa zepsute

front high right
front wide right

jaki moze byc koszt naprawy i gdzie tego dokonac?

Michal
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprzedający nie poinformował? Tez kiedyś tak kupiłem używany ampli i tez były końcówki, gość jak rozebrał sprzęt to sie za głowę złapał, był juz grzebany wcześniej, a sam sprzęt jak sie okazało to poserwisowy z Niemiec podpicowany przez rodzimych magików. Wydawałoby sie ze auta, to konik naszych handlarzy, a jak widać nie omija to tez elektroniki. Trzeba uważać od kogo sie kupuje używki.
 

mors111

Active member
Bez reklam
kupilem uzywanego tx - nr5007
okazalo sie, ze 2 kanaly sa zepsute

front high right
front wide right

jaki moze byc koszt naprawy i gdzie tego dokonac?

Michal

a może tylko jedna z funkcji jest wyłączona
dokładnie posprawdzaj zanim oddasz do serwisu

już raz słyszałem o takim przypadku , jak kolega oddał amplituner do serwisu , skasowali go 400zł za "niby" wymianę podzespołów , a później okazało się że miał jakąś funkcję tylko wyłączoną
 

collider

New member
Bez reklam
Zawsze tu na forum podkreślam, że kupywanie używanych klocków to ryzyko. I oto kolejny przykład.
Na twoim miejscu dałbym do serwisu bo co innego ci zostało.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Używane są ok, jak są od sprawdzonych użytkowników np. ode mnie ;) no i jak sprzedaje, to zawsze jest to cena poniżej zdrowego rozsądku ;) (z korzyścią dla kupującego)
Mors, to o czym Ty piszesz, to jest nic innego jak wyłudzenie, a taki serwis powinien być ustawowo zamykamy (z dożywotnim zakazem prowadzenia działalności). Znam takie przypadki, ale w warsztatach samochodowych, podmiana części itp. Żenada.
 

sikorb

New member
Jeżeli wystarczy ci 5.1 mozesz to naprawić bez wkładu finansowo w 20 min ale pozbędziesz sie 2 kanałów sourond back

ten ampli ma wszystkie końcówki mocy identyczne wystarczy na dwóch taśmach przepiać kanały,

W mojego kolegi przypadku jeden kanał lekko szumiał wiec wykonałem taki myk
 
Do góry