Uszkodzona matryca Panasonic TX-P50G20E

python636

New member
No i trafiło na mnie !
Myślałem, że nigdy nie może mnie coś takiego spotkać - a jednak.
Dzisiaj mój synek podszedł do naszej plazmy i uderzył drewnianym młotkiem (z IKEA) w ekran tv, na nieszczęście tv był włączony. Telewizor od razu się wyłączył. Po oględzinach ekranu niestety pojawił się pajączek, tv nie włącza się.
Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć co w tej sytuacji mam począć, nadmienię tylko że chyba dziś nie zasnę z nerwów.
Czy jest sens naprawiać ten telewizor? Gdzie mam się zgłosić najlepiej, jakiś namiar na serwis Panasonica ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Zdruzgotany wielbiciel Panasonica :(
 

bogaty

New member
Bez reklam
Wątpie że będzie to opłacalne, raz że cena panelu będzie wysoka, dwa nie wiadomo czy panasonic ma to jeszcze, jakby nie patrzeć panel z 2010r.Nr do Panasonic Polska 801 801 887
 

slimak

New member
Bez reklam
Jeżeli panel nie jest uszkodzony to koszt samej szyby to około 1500zł plus robocizna (pewnie z godzina).

TV prawdopodobnie wyłączył się z powodu rozłączenia jakiegoś połączenia na płytce, a nie pęknięcia szyby. Jeżeli pajączek jest mały, można to tanio naprawić i używać TV z pęknięciem :-(
 

python636

New member
A więc tak: koszt nowej matrycy do tego modelu to 4200 brutto, robocizna 300 pln w serwisie Panasonica tak więc będę zmuszony do szukania nowego tv - nie wiem czy się cieszyć czy płakać :):(
Za 4500 pln tego tv nie sprzedałbym za żadne skarby oczywiście pisze o sprawnym tv.
Pozostanie mi chyba sprzedać go na części - jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam :)
Następny problem to co tu teraz kupić tak nagle nie przygotowałem się mentalnie i merytorycznie :)
Życie nie lubi próżni to się potwierdza !
 
Do góry