Uszkodzona matryca - coś w miejsce Samsunga UE40D6500 - Proszę o pomoc w wyborze

bishop11

New member
Witam Użytkowników forum - 2 lata temu kupiłem sobie samsunga UE40D6500 sprawował się bardzo dobrze do wczoraj - niefortunnie uszkodziłem matrycę :(. Z tego co widziałem to koszty wymiany są raczej spore więc noszę się z zamiarem kupna nowego TV. Przez 2 lata mogę powiedzieć że Samsung był ok - wykorzystywałem na nim: iple, iplex, odtwarzanie filmów z USB, gry na konsoli. Nie używałem nigdy 3D. To co mnie denerwowało w starym telewizorze to słaby pilot.
Moglibyście coś doradzić w miejsce samsunga z oczywistych powodów nie chcę wydawać dużej kasy.

1. Odległość od ekranu: 2,5-3,5 m - zależy gdzie na kanapie siądę
2. jak słońce świeci w pokoju? okno od zachodu, tv do okna
3. Jak duży jest pokój: 3,5m x 4,5m + otwarte na kuchnie "po lewej stronie"
4. Preferowana technologia: brak
5. jaki masz obecnie telewizor: SAMSUNG UE40D6500
6. jakie programy najczęściej oglądasz: filmy/seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: tak i tak
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa: ta w samsungu UE40D6500 była ok
11. preferowana wielkość telewizora: >=40
12. preferowana marka: brak
13. czego nie lubisz w telewizorach: brak
14. jakie urządzenia będą podłączone: pc/PS3/dekoder Vectra (hdmi)/Xbox360 (component)
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50/50 TV po dekoderze
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. czy ważne jest wifi : może być ale nie musi minimum to LAN
18. czy będziesz korzystać z widgetów? ??
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: nie musi
23. ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S: nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - PC,dekoder, PS3 i Xbox - Componet
26. Jaki masz sygnał: antena/brak
27. ile programów HD: 30
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4h max
28. ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: niekoniecznie - używam dekodera vectry
31. Na czym najbardziej Ci zależy: te funkcje które są w samsungu - Vod, Ipla, filmy po USB 3D niekoniecznie - przez 2 lata użyłem 2 razy może
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: ~2000 ( w związku z tym że w Samsungu rozwaliłem niechcący matryce nie chciałbym wydawać zbyt dużo kasy)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ponieważ zmiana przymusowa podniósłby chociaż przy tej okazji wielkość wyboru i sięgnąłbym po Panasonica 42E6.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy Ci powie podobnie. Zresztą duże doświadczenie już masz więc sam już czujesz że przyszedł czas na coś większego.
 

bishop11

New member
Każdy Ci powie podobnie. Zresztą duże doświadczenie już masz więc sam już czujesz że przyszedł czas na coś większego.


Dokłądnie tylko nie wiem 42 czy 46 - ten pierwszy dobry jak dzieci grają via kinect a drugi do filmów, zastanawiam się jeszcze nad Philipsem 42PFL5008H albo Panasonic 42ET60 - stary Samsung miał 200Hz a panasonic 42E6 ma 100 - pytanie czy będzie widać różnicę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica będzie dopiero na serii Panasonica ET60 . Ten model ma natywną matrycę 100 Hz
 

bishop11

New member
Różnica będzie dopiero na serii Panasonica ET60 . Ten model ma natywną matrycę 100 Hz
Niewiele znam sie na matrycach w internecie znalazłem że Samsung ma 200Hz - na pudełku pisze że ma 400Hz Clear Motion Care - chciałbym żeby kupiony telewizor nie miał gorszej matrycy niż Samsung D6500 - możesz okreslić jak matryca E6 ma się do wartości D6500?

Panasonic ET60 niestety nie ma wyjścia Component - a czy Philips 42PFL5008H to zły wybór? Ewentualnie czy do Panasonica można jakoś podlączyć xboxa który ma wyjście component - jakąś przejściówką?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie ma telewizorów z matrycą 100hz bez 3d :p.
Ja bym na Twoim miejscu spojrzał albo na Panasonica 42ET60, albo Samsunga 40F6500.

Jeśli jednak 2000zł jest nieprzekraczalne :
Toshiba 40L7335
Samsung 40F6400
Philips 40PFL4508
Wszystkie są na 100hz matrycy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma wszystko co potrzeba plus matryca 100Hz
001_P1510959.JPG

Od dołu Ethernet, wejście antenowe, przejściówka na RBG, złącze component.
Panasonic bez problemu

60pfl6008k_12_cow_.jpg

Philips też.
 
Ostatnia edycja:

bishop11

New member
Dzięki wszystkim za podpowiedzi - a zwłaszcza za rozjaśnienie w kwestii MHz - Panasonic 42E60

Jeszcze jedno w sklepach jnie znalazłem Panasonica 42E60 jest Panasonic 42ET60E albo 42ET60 - jest jakaś różnica - kiki ten z twojego zdjęcia to jaki?
 
Ostatnia edycja:
Do góry