Uszkodzona lampa?

Penconek

New member
Mam projektor Benq MP624 kupiony w październiku. Lampa ma ok 80 godzin. Odtwarzam w trybie normalnym, nie ekonomicznym.

Pojawił się taki problem, że po jakimś czasie od włączenia w tym normalnym trybie nagle zmienia się obraz - tak jak by włączał się jakiś filtr o żółtawym odcieniu -gdy przełączę wtedy na tryb ekonomiczny to paleta barw, odcień, wraca do naturalnego - po powtórnym włączeniu normalnego trybu kolory przez chwile są normalne po czym znów wpadają w tą żółtawą tonację. Co może być przyczyną?

Nie za każdym razem się tak dzieje - raz np. obejrzałem film 2,5h i nic nie było, ale przeważnie jednak po kilkudziesięciu minutach odtwarzania problem się pojawia.

Boję się, że gdy dam na gwarancję, im się to nie włączy i mi oddadzą nie naprawiony, tyle, że z nabitą na lampie dodatkową setką godzin :/ - a wiadomo, gwarancja jest na pół roku lub 500 godzin.
 

mundi21

New member
Nikt ci setki godzin na proju nie nabije bo komu się tyle przy nim będzie chciało siedzieć. Ja miałem w serwisie i nabili godzinę czy dwie, nie pamiętam dokładnie. Na pewno podłączą pod program i sprawdzą czy elektronika nie szwankuje, może regulator temperatury barw dostał do głowy.
 

Penconek

New member
Ale dziwne zachowanie prawda, tylko w nie ekonomicznym trybie i nie zawsze.

Czy istnieje opcja, że przy okazji oddania na gwarancje mógłbym za dopłatą zamienić na drożdży model projektora tej samej firmy - za pewne nie ma takiego prawa, ale.... bo bym zmienił na w500 mój jest bardzo dobry ale ma 4:3 proporcje.
 
Do góry