usuwanie niechcianych duszków

krzysr

New member
Czy ktoś znalazł sposób na pozbycie się niechcianego dzuszka w postaci logo programu?


krzysr
Pioneer 436RDE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeden ze sposobow jest włączenie na kilka godzin telewizora bez anteny
, czyli musi być "śnieg na ekranie.
Drugi nowy sposob bedziemy sprawdzać w przyszlym tygodniu.
 

PAZ

New member
Kolejnym sposobem opisywanym przez jednego z forumowiczów w innym wątku jest zapodanie jasnego (np. białego) jednolitego tła na pewien okres czasu.
 

Hipek

New member
Duszki

Dzisiaj zamówiłem taką płytkę na DVD w firmie zajmującej się obróbką zdjęć, czyli u dobrego fotografa. Czas nagrania 15 minut, na noc puszczę z powtarzaniem i zobaczymy:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
- nowe plazmy LG - mają - biały ekran i negatyw.
- JVC - ma przesuwny pixel i odświeżanie ekranu
- Samsung ma szarobiałe przesuwanie po matrycy
- Pioneer ma brak efektu pamięci , ale nad softem pracujemy usilnie , wiemy co ale trwaja testy - jak ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem niby w jaki sposób ma komuś pomóc informacja, że ta czy inna plazma ma cośtam w opcjach skoro wyraźnie mowa o modelu Pioneera.


W windowosie w paint można samemu sobie zrobić, otworzyć nowy plik zapisać jako jpg, wypalić na cd i odpalić z dvd. W każdym programi do grafiki można zrobić to samemu i bez sensu komuś płacić.


pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli Twoje dvd czyta jpeg to wypal samo zdjęcie, natomiast jeżeli nie to zrób vcd.
 

krzysr

New member
Czy ktoś moze się orientuje po jakim czasie uzywania plazmy powidok przestaje być problemem i nie występuje już?
 

Hipek

New member
Usuwanie duszków

krzysr napisał:
Hipek, mozesz dac adres tej firmy to sobie tez bym zamówił?
Gość w wysyłki się nie bawi, płytka kosztowała mnie 15 zeta, więc rozejrzyj się po okolicy na pewno grafika znajdziesz.
A swoją drogą mam Pionka XDE ok 3 tygodni, ustawienia wyświetlania miałem tak jak na forum radzono, czyli okolice zera.
Tydzień temu kiedy wróciłem z pracy do domu włączyłem synkowi Gwiezdne Wojny, ku mojemu zaskoczeniu w trakcie akcji w zimowej scenerii zobaczyłem napisy "Phil Collins LIVE AND LOOSE IN PARIS" oraz zarys postaci z odległości 4 metrów!!!Co się okazało, żona włożyła do napędu płytę z koncertem Phila Collinsa, a że ktoś zadzwonił i nie włączyła PLAY, minęły ok 2 godziny:evil: kiedy się zorientowała że wyświetlana jest nieruchoma plansza w dodatku CZARNO-BIAŁA!!!!!!...byłem załamany:( Ale od czego jest forum:) tak jak poradził chyba KIKI od 23 do 8 rano przez trzy nocki Pionek chodził na "śniegu" i co?? odebrałem dzisiaj powyższą płytkę rzuciłem biel na ekran i płytka okazała się zbędna ponieważ wszystkie duszki zniknęły:krol:
 

krzysr

New member
Ale mi chodziło o coś innego. Może pytanie źle sformułowałwm :).
Więc jeszcze raz.
Na formum przeczytałem ze plazmę powinno się wypalać około 300 godzin. Czyli przez ten okres unikać wyświetlania stałych obrazów. Co po tych 300 godzinach? Czy po tym czasie powidok już nie występuje i nie ma co się już męczyć w zoomowanie ekranu i puszczaniu co jakiś czas "ruchomego śniegu"? Czy po tym czasie można podnieść kontrast i zmienić ustawienia oszczędzania energii nie martwiąc się o pojawienie się "duszków"?
 

Hipek

New member
Docieranie plazmy

Wydaje mi się, że można już w tedy poszaleć z ustawieniami, to tak jak z nowym autem, do 1000km max 130, a póżniej rura...o bym się nie mylił.
 

aras1

New member
:) W plazmach LG nie ma problemu wszystkie typy od najtańszego posiadają opcję "wybielanie" i nie potrzeba żadnych płytek i innych wynalazków.
Użytkuję LG od 7 miesięcy i żadnych wypaleń nie mam.
 
Do góry