ustawienie tylnych głośników/kolumn

GracX

New member
Bez reklam
Witam mam proste może nawet troszkę głupie pytanie mianowicie chodzi mi o ustawienie tyllnych głośników/kolumn Lewy-prawy ja ustawiełem tak że gdy patrze na tylne głośniki to lewy mam po lewej prawy po prawej czyli gdy siedze na kanapie lewy mam z prawej prawy z lewej ;)

dziś przypadkiem napotkałem zdjęcie z rozstawieniem głośników z którego wynika iż lewy kanał powinienem ustawić tak aby był po mojej lewej gdy siedzę na kanapie czyli po prawej gdyby patrzeć na kolumny..

Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie przejmuj sie, znam takich co podlaczali kable glosnikowe z wzmacniaczem + do - uzasadniajac ze przeciez nie podlacza + do + bo moze byc "zwarcie", ale sprawdz na wszelki wypadek czy tak nie masz :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ktos kiedys zrobil taki uklad, ze fronty mial na koncach jednej przekątnej a monitory na drugiej, po to by stereo i kino gralo dobrze w calym pokoju :D Brakowalo centrala na sufcie ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam mam proste może nawet troszkę głupie pytanie mianowicie chodzi mi o ustawienie tyllnych głośników/kolumn Lewy-prawy ja ustawiełem tak że gdy patrze na tylne głośniki to lewy mam po lewej prawy po prawej czyli gdy siedze na kanapie lewy mam z prawej prawy z lewej ;)

dziś przypadkiem napotkałem zdjęcie z rozstawieniem głośników z którego wynika iż lewy kanał powinienem ustawić tak aby był po mojej lewej gdy siedzę na kanapie czyli po prawej gdyby patrzeć na kolumny..

Pozdrawiam

Prosty test, jak podłączysz to puść szum testowy. Powinien on przechodzić przez każdą kolumnę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wtedy będziesz wiedział czy do odpowiednich kanałów podłączyłeś.
 
Do góry