ustawienie tylnich kolumn montaż

GracX

New member
Bez reklam
Witam zrobiłem mały remoncik w salonie odpadły stare meble a co za tym idzie ich ustawienie z tego powodu jestem "zmuszony" powiesić tylnie kolumny na ścianie prędzej stały na szafkach skoro jednak pora je powiesić na stałe chciałem zapytać o kilka rzeczy mianowicie...

-jeśli zamocuje je tak jak pozwala na to ich konstrucja kolumny będą skierowane na wprost prędzej miałem je skierowane bardziej do środka w stronę siedzących na kanapie wydaje mi się że tak dźwięk lepiej dociera mogę sie jednak mylić wieć pytam was czy takie powieszenie na wprost nie pogorszy wrażen? na allegro widziałem coś a'la nóżkę która pozwala na skierowanie kolumn bardziej do środka co o tym sądzicie? a może starczy zwiększyć głośność tylnich kanałów?

-jaka powinna być odległość miedzy tylnimi kolumnami K<------>K ? i czy powinna być dobrana do rozstawu kolumn przednich?

Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny powinny być skierowane w stronę głowy słuchacza. Przykręcenie ich sztywno do ściany trochę mija się z celem. Zobacz sobie na Allegro uchwyty do monitorów np. firmy B-tech, lub inne. Możesz je skręcać pod pewnym kątem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GracX

New member
Bez reklam
z tym że moje kolumny są malutkie obecnie to logitechy z-906 już mi na forum doradzono dobre kolumny pod dts-hd z tym że nadal małe tak więc pod moje najbardziej pasowały by również małe uchwyty np ten. Uchwyt na głośniki B-TECH BT33 BT 33 3,5kg - 2szt (3033659836) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

z tym że wygląda gorzej niż z bazaru...

edit: tu już kapkę lepiej http://allegro.pl/uchwyt-do-glosnikow-malych-b-tech-bt33-srebrny-i3046053754.html

edit:http://allegro.pl/vogels-vlb500-uchwyty-do-glosnikow-srebrne-2szt-i2987606661.html
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
z-906 jeszcze powiesisz na tych wszystkich powyzszych, ale wiekszych drewnianych monitorow juz nie. Te uchwyciki są tylko do plastikowych glosniczkow.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Podłączę się do pytania. Obecnie posiadam "pierdziawki" onkyo, z których surroundy muszę powiesić na ścianie, za około 3 m-ce zamienię je na Quadral Quintas 6000, z których surroundy również wylądują na ścianie. Muszę kupić uchwyty które będą pasowały do tych dwóch różnych modeli. Myślę o czymś takim : Wieszak do głośników kolumn ścienny Vogels VLB200 (2943734147) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Wymiary kolumn:
Onkyo wys.17,5 cm, szer. 10,5 cm, głębokość 10,5 cm, waga 1 kg
Quadral wys. 26 cm, szer. 18 cm, głębokość 21 cm, waga 3 kg
Czy vogels będzie odpowiedni ?
 

Liter1979

Member
Bez reklam
No tak, powinny pasować , ale czy są to uchwyty dobre jakościowo, warte swojej ceny, czy może np. można znaleźć coś lepszego...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
No fakt, te BT 77 są fajne, bo ściskają kolumnę po bokach a nie od frontu, ale faktycznie są za duże na Onkyo :( Chyba pozostaje mi jedynie Vogels, innej alternatywy nie widzę... znalazłem je za 180 zł. z przesyłką - znalazł ktoś może taniej ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry