Ustawienie plazmy

radko777

New member
Cześć,
Panowie i Panie [o ile tu jakieś są ;)] mam prośbę o pomoc - dotychczasowo pisałem w dziale o LCD i z wszystkich porad i lektury forum wyselekcjonowałem już telewizor jest to Phillips 46pfl5007k.
Przy czym jednak zmaczałem się zastanawiać czy może nie zastanowić się jednak nad zakupem plazmy - wybrałem już nawet dwa modele Panasonic TX P 50x60 oraz LG 50PA6500 albo LG 50PN6500. I tu jest moje pytanie:

Czy plazma sprawdzi się przy następujących założeniach:

1.Odległość od ekranu? 2,7-3,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój jest z oknami na północny zachód. Telewizor jest ustawiony tyłem/pod kątem 110-120 stopni do drzwi balkonowych.
3. Jak duży jest pokój? 5x3.4 m
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic CRT 29 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy, seriale, popularno-naukowe, kanały sportowe
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Tv oglądamy głownie późnym popołudniem/wieczorem,aczkolwiek zdarza się, że w ciągu dnia zwłaszcza w weekendy.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez?: Lepiej mi się ogląda ze światłem.
11. Preferowana wielkość telewizora? 42-51''
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia, ziarnistości, zimnych kolorów - mam stare CRT które spełnia podstawową funkcję czyli bezproblemowo działa ;) .
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Dekoder NC +, docelowo Laptop po HDMI, miniwieża yamaha R 840 służąca za kino domowe i wzmacniacz.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% telewizja, 20% filmy za lapa/usb/dvd.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie pod kątem.
17. Czy ważne jest wifi? Może być ale nie jest konieczne w przypadku braku zamierzma dokupic doongla z androidem.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Niekoniecznie.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Opcjonalnie tak.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
22. Ma mieć 3D? Obojętne.
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie wymagany.
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI i USB na filmy z pena i amplituner yamahy cyfrowo (nazwy teraz nie pamiętam)
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowy
27. Ile programów HD? 34-35
28. Ma stać czy wisieć? Stać.
29. Rozdzielczość: Full HD.
31. Ile osób ogląda: 1-2 + czasem goście.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: max 3-4 h dziennie
33. Jaka klasa cenowa? do 2500

I pierwszą wątpliwością, która mi się nasuwa jest ustawienie telewizora względem drzwi balkonowych - czy nie będzie się światło zbytnio odbijać? Po południu, wieczorami odbija się ono od CRT.

Ps. Załączam zdjęcia żeby pokazać ustawienie tv
 

Attachments

  • 20130426_155934.jpg
    20130426_155934.jpg
    18 KB · Wyś: 1072
  • 20130426_155946.jpg
    20130426_155946.jpg
    18,9 KB · Wyś: 1053
  • 20130426_160002.jpg
    20130426_160002.jpg
    20,1 KB · Wyś: 1040
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Jeśli chcesz coś widziec na ekranie swojego nowego tv to pozostań przy LED ... no chyba że masz zewnętrzne rolety ( zwykłe materiałowe i tak się nie sprawdzą); plazma tylko w ciemni...

Plazma niby ma najlepsze kąty boczne ale przy nasłonecznionym pomieszczeniu będziesz widzial tylko odbicia ... wieć pozostaje LCD/LED który w każdych warunkach sprawuje sie optymalnie (w jasnych pomieszczeniach bajer a w ciemni też całkiem całkiem ten philips co podałeś bardzo fajny tv mialem okazje testować u kolegi)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Jakosc obrazu z telewizora plazmowego jest na znacznie wyzszym poziomie niz lcd ,led.tv. W TX-P50X60 kanaly sd beda prezentowac sie zdecydowani lepiej niz w kazdym lcd, led.tv.Wiekszosc osob na forum wybiera plazme bo to lepsza technologia od lcd.
Zdjecia wykonane w dzien.Mam najnizszy model plazmy panasonic czyli tx-p42cx3e .W telewizorze plazmowym tx-p50x60 wrazenia wizualne beda jeszcze lepsze w x60 lepszy poziom czerni i inny panel pdp.Zdecydowanie polecam plazme.
Telewizor tx-p50x60 nie jest full-hd ale nie nalezy sie tym przejmowac.Jesli chcesz uzyskac mozliwie najlepsza jakosc obrazu na kanalach sd to wybierz ten telewizor.Jakosc obrazu sd bedzie najbardziej zblizona do telewizora z kineskopem czyli obraz ostry i wyrazny.Gdybym mial teraz kupic nowa plazme to wybralbym x60.
LG 50PA6500 , LG 50PN6500 to plazmy full-hd. 50PN6500 to model na ten rok a pa6500 to model z ubieglego roku.Jesli koniecznie telewizor ma byc full-hd to wybierz pn6500
digitalus_npawrrp.jpg


DSCF2274D_nhhnnpx.jpg

DSCF2305J_npqenws.JPG

digitalus_npawqax.jpg


DSCF2094-_npasppe.jpg
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co masz na mysli "ciemnych zaslon", ja mam w jednym pomieszczeniu skorzane zaslony, wiec jest calkowite zaciemnienie, tylko ze to jest ciemnica calkowita.
Generalnie nie polecam, takie ogladanie w calkowitym zaciemnieniu tez nie jest fajne. Chyba ze jest to seans, ale tv nie sluzy tylko i wylacznie do seansow filmowych, a tez ma inne zastosowania.
Ja w ciagu dnia na plazmie nie moglem sie przekonac do plazmy, a pokoj wcale nie byl specjalnie jasny i zadne swiatlo zewnetrzne na niego bezposrednio nie padalo.
 

radko777

New member
Witam
Jakosc obrazu z telewizora plazmowego jest na znacznie wyzszym poziomie niz lcd ,led.tv. W TX-P50X60 kanaly sd beda prezentowac sie zdecydowani lepiej niz w kazdym lcd, led.tv.Wiekszosc osob na forum wybiera plazme bo to lepsza technologia od lcd.
Zdjecia wykonane w dzien.Mam najnizszy model plazmy panasonic czyli tx-p42cx3e .W telewizorze plazmowym tx-p50x60 wrazenia wizualne beda jeszcze lepsze.Lepszy poziom czerni i inny panel pdp.Zdecydowanie polecam plazme.
Telewizor tx-p50x60 nie jest full-hd ale nie nalezy sie tym przejmowac.Jesli chcesz uzyskac mozliwie najlepsza jakosc obrazu na kanalach sd to wybierz ten telewizor.Jakosc obrazu sd bedzie najbardziej zblizona do telewizora z kineskopem czyli obraz ostry i wyrazny.Gdybym mial teraz kupic nowa plazme to wybralbym x60.
LG 50PA6500 , LG 50PN6500 to plazmy full-hd. 50PN6500 to model na ten rok a pa6500 to model z ubieglego roku.Jesli koniecznie telewizor ma byc full-hd to wybierz pn6500

Do plazmy przekonuje mnie odwzorowanie kolorów, szerokie kąty w których nie tracą się kolory,
i przede wszystkim cena ;) jest też jedno ale związane z problemem ustawienia TV i efektu "lustra" które mnie powstrzymuje puki co od zakupu...

A poza tymi plazmami jakieś propozycje w granicach cenowych do 2500-2600 (46-51 cali)?
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Co masz na mysli "ciemnych zaslon", ja mam w jednym pomieszczeniu skorzane zaslony, wiec jest calkowite zaciemnienie, tylko ze to jest ciemnica calkowita.
Generalnie nie polecam, takie ogladanie w calkowitym zaciemnieniu tez nie jest fajne. Chyba ze jest to seans, ale tv nie sluzy tylko i wylacznie do seansow filmowych, a tez ma inne zastosowania.
Ja w ciagu dnia na plazmie nie moglem sie przekonac do plazmy, a pokoj wcale nie byl specjalnie jasny i zadne swiatlo zewnetrzne na niego bezposrednio nie padalo.

Jak "ciemne zasłony" rozumiem wystarczająco grube aby przepuszczać jak najmniej światła. Jednak na ile one musiały by być grube i nie przepuszczać światła tego to nie wiem?
 

Dżyngis-chan

New member
Daj chłopie se spokuj z plazmą, chyba że Ci zależy na cenie.
Ich zaleta to tańsze matryce plazmowe, ale cena wyrówna się przy eksploatacji, jeśli będziesz chciał się cieszyć odpowiednio jasnym obrazem.

I nie bierz sobie do serca takich bzdór.
:hihi: "Jakosc obrazu z telewizora plazmowego jest na znacznie wyzszym poziomie niz lcd ,led.tv. W TX-P50X60 kanaly sd beda prezentowac sie zdecydowani lepiej niz w kazdym lcd, led.tv.Wiekszosc osob na forum wybiera plazme bo to lepsza technologia od lcd."
Najlepiej kupić HD Ready do SD
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

P.S. digitalus, żeby nie było, masz bardzo piekny obraz na plaźmie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Do plazmy przekonuje mnie odwzorowanie kolorów, szerokie kąty w których nie tracą się kolory,
i przede wszystkim cena ;) jest też jedno ale związane z problemem ustawienia TV i efektu "lustra" które mnie powstrzymuje puki co od zakupu...



A poza tymi plazmami jakieś propozycje w granicach cenowych do 2500-2600 (46-51 cali)?
W przypadku bocznego oswietlenia lub oswietlenia z tylu telewizora nie ma efektu lustra.Nie przeszkadza mi lustro.Aby zlikwidowac efekt lustra i uzykac jeszcze lepsze wrazenia wizualne mozna przygotowac odpowiednie oswietelnie, czyli np takie jak na zdjeciu.

Dżyngis-chan nie przedstawil zadnych argumentow. Wystarczy kliknac na link nizej i sprawdzic jakie sa wyniki ankiety.Wiekszosc wybiera plazme.

http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966-jaki-rodzaj-telewizora-posiadasz.html




Kazda zmiana z plazmy na lcd to gorsze wrazenia wizualne . Przyklady z forum.

Co do opinii o c3- ja go mam, ale porownanie jak chodzi o domowe uzycie to mam tylko do podlaczanego kiedys na chwile monitora LCD 19' z tunerem, na ktorym kablowka wygladala jak rzygi.

Na pewno z punktu widzenia takiego 1-st time usera to jak na razie nie ma sie do czego przyczepic, moze poza brakiem drugiego wejscia euro, albo trzeciego HDMI ale to szczegoly sa.

TV kupowalem glownie z mysla zeby dobrze wygladala na niej SD, bo to leci u mnie 90% czasu- i wyglada na tyle dobrze, ze z odleglosci jaka mam (ok. 3m) wyglada swietnie.
Nawet ogladanie z anteny tragiczne nie jest i da sie dluzej programy ogladac bez odruchu wymiotnego. Z dekodera wyglada lepiej, ale to na razie przez scart podlaczone, niedlugo bedzie dekoder z hdmi i wtedy moze jeszcze napisze czy sa jakies roznice.




No i jest ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł ) - LCD jest do bani!
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)



Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.



Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczasuzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)



Chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakupu i użytkowaniem VL748
Toschiba 40VL748 kupiłem w maju w EURO-AGD w sklepie internetowym w cenie 2490 zł. Telewizor dostarczono w idealnym stanie z orginalną nienaruszoną taśmą TOSHIBY. Telewizor został wniesiony przez pracownika EURO do domu i przez niego rozpakowany do oględzin stany tv ( czy nie ma uszkodzeń mechanicznych) po tej czynności telewizor został przekazany. Na ekranie nie stwierdziłem żadnych rys,zacieków itp. opisanych przez kulasekp. Do tej pory używałem plazmę panasonica 37x10.
Po uruchomieniu 40VL748 + CYFROWE UPC stwierdziłem co następuje
głos - nie do zaakceptowania wręcz fatalny brak niskich tonów pomimo ustawienia niskich tonów na maxa znacznie gorszy niż w 37x10
obraz inny niż w plazmie,przy słabych programach np. niektóre filmy w Kino Polska brak ostrości . brak szczegółów plazma gra lepiej.
Programy HD -obraz bardzo dobry
Kąty bardzo słabe pewnie dlatego że telewizor oglądam z odl. 2,5 m.
Wygląd rewelacyjny.




no własnie, wczoraj kupiłem lcd sharp (nie dla siebie) tv jw.
fatalne kolory, w zasadzie dominuje czerwony, sygnał słaby analogowy - kablówka w bloku,
bardzo zróżnicowany obraz zaleznie od programu, nie chcę rodziców narażać na stres związany z kalibrowaniem itp., pomyślą jeszcze, że nowy a już trzeba naprawiać,

dzięki Tobie digitalus kupiłem ostatecznie Panasonica TX-P42S10E i muszę przyznać, że to był dobry wybór a różnica jakości obrazu pomiędzy nim a Sharpem jest dość duża, generalnie polecam plazmę,
w sumie nie mam pojęcia dlaczego rozpatrywałem LCD, swoim postem pomogłeś mi dobrze wybrać,


oswieteln_nhewqxe.jpg
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Im człowiek więcej czyta tym mniej wie...z plazm aktualnie wybrał bym pomiędzy tańszym LG 50PN6500 albo Samsungiem PS51E530.
z Ledów Phillipsa 46pfl5007k lub 5507k ... jakieś sugestie??
 

Dżyngis-chan

New member
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
Z tego co wiem to jest teraz mocna promocja na panaszkodnki 50" warto poszukać. Moim zdaniem spokojnie do tych warunków plazma może być.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jeśli plazma to tylko Panasonic, w dobrej cenie są teraz nowe ST60.
Dobry LCD jak i plazma będą odbijały te drzwi balkonowe, LCD zaświeci co prawda jaśniej ale przy niezasłoniętych zasłonach niewiele to zmieni.
 

digitalus

Banned
Digitalus, dziwna ta ankieta, nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.:)
Ankieta nie jest dziwna.W sklepach klienci kupuja telewizor pod wplywem tego co proponuje sprzedawca.We wszystkich ankietach internetowych zdecydowana przewaga po stronie plazmy.Nawet na forach internetowych ktore nie zajmuja sie tylko telewizorami.
przyklad forum dvb-board.Wiekszosc wybiera plazme. Podobne wyniki na stronie gazety,przewaga plazmy jest jeszcze bardziej wyrazna.Pytanie na stronie gazety wyborczej
Jaki telewizor jest Twoim zdaniem najlepszy?

Wyniki ankiety w linku nizej

Panasonic żegna się z telewizorami plazmowymi?
http://www.audiostereo.pl/plazma-vs-lcd_85830.html
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Niestety na st60 mnie nie stać nawet na...42 cale :( podobnie jak na PFL6007 i FU 8765 ...to już niestety za wysoka półka cenowa...
I tu mam zgryz czy kupować np. 42ut50 albo 42st50 czy jednak kupić nowszy i większy ps51f5000 albo 50PN6500? Jak się na to Panowie zapatrujecie?
 

digitalus

Banned
W ut50 nie ma filtra antyrefleksyjnego ale poziom czerni na bardzo dobrym poziomie porownywalny z plazma pioneer kuro elite.
kliknij na link
http://www.hdtv.com.pl/forum/874843-post7.html
st 50 to wyzszy model z filtrem antyrefleksyjnym ale procesor taki sam jak w ut50 czyli UniPhier MN2WS02 ARM Cortex 9, 2x1000@MHz
Nie musisz przeplacac i warto kupic TX-P42X60.Niska cena i jakosc obrazu sd na bardzo dobrym poziomie.Rozczarowanie z jakosci obrazu sd wykluczone.Wybralbym ten telewizor i kasa zostanie w kieszeni.Jesli jednak przeszkadzaja odblaski to najlepszym wyborem bedzie st50 .
 
Ostatnia edycja:

radko777

New member
Byłem dzisiaj w sklepie Mixelectronix i wisały obok siebie 42ut50 i 42st50. Po włączeniu filmu pokazowego Panasonica z BluRaya różnica diametralna - w st50 barwy żywe kolory ładne z kolei w ut50 strasznie matowe i stonowane.... różnica po prostu kosmiczna...I tutaj mam pytanie czy to naprawdę jest taka przepaść? czy to może są ustawienia obrazu i jeden jest ustawiony np na eco a drugi na dynamiczny? Tego nie sprawdziłem bo nie dorwalem sie do pilota :( może następnym razem sie pobawie ustawieniami.
BTW dla zainteresowanych w sieci mixelectronix maja jeszcze 50ut50e nowe (nie powystawowe) w cenie 3099.
 
Do góry