Ustawienie JBL es 250 pw. PROSZĘ o POMOC

84markot

New member
Witam

Zakupiłem ostatnio Do mojego kina domowego subwoofer JBL ES 250pw ale mam problem jak go wyregulować. Mój Amplituner Denon avr2809 posiada funkcję AUDYSSEY, zawszę ustawiam w amplitunerze aby sam sobie wystroił wszystko za pomocą dołączonego mikrofonu. Takie ustawienia jak dla mnie mogą być ale teraz w subwooferze są takie pokrętła "Level" oraz "Crossover" jak je ustawić ( na jakie godziny:)) aby to jakoś grało? Na jakich wartościach odciąć. Bardzo proszę o pomoc, Dziekuję pozdrawiam
 

baton_dk

New member
zależy jak zagra z resztą sprzętu. ja mam ustawione na 1/3 na obydwu pokrętłach ...zależy również do czego, muzyka , film, jaki pokój...sam musisz słuchać i ustawiać do własnego ucha..
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Mam pytanie. Dziś włączyłem mojego subwoofera JBL ES250PW (podłączony do ampla poprzez WiFi) i pomimo braku podania sygnału, sub jakby odbierał szumy i dudnił, raz ciszej, raz głośniej, generalnie nieregularnie. Nieraz uderzenia są naprawdę głośne, aż boję się o głośnik basowy. Wcześniej czegoś takiego nie było. Pomimo odłączenia stacji bazowej wifi przy amplitunerze, szumy dalej są słyszalne. Zmiana gniazda zasilania nic nie dała. Zmiana położeń potencjometrów również. Szum wchodzi w momencie, jak po włączeniu suba, następuje "cyknięcie" i włączenie sygnału(?).
Sub nie był raczej przesterowany, bo mam na nim zapas mocy.
Jakieś podpowiedzi?
 
Do góry