Ustawienie amplitunera przy nowych glosnikach pomoc !

djpunch

New member
Witam od roku jestem użytkownikiem zestawu denona dht 1312 xp i tak jak byłem zadowolony z efektu sprzętu w trakcie oglądania filmów tak z muzyka już słabiej. Więc zakupilem kolumny yamaha pianocraft nx e400 które pasuje bo wykończenia piano głośników denona. I teraz pytanie... Wcześniej miałem wszystkie głośniki na amplitunerze ustawione na small freq ustawione na 250 hz a pasa suba na 120 hz... Czy jak na front dołoży te yamahy które obsługują pełne pasmo to mam na froncie zmienić na large czy zostawić i ustawić lfe na "lfe+main" ? Może mi ktoś podpowiedziec co zrobić żeby dobrze to sie zagrało z sobą ps głośniki są w drodze więc metoda prób i błędów nie mogę sprawdzić
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, sub nie moze sie dublowac sie z frontami, ZAWSZE w KD fronty ustawiamy na small i nigdy LFE+MAIN. Poczytaj watek o kalibracji, z gory zycze powodzenia :)
 

djpunch

New member
Dzięki wielkie za linki już wsie wiem
:)
Swoją droga co sądzicie o kolumnach które zakupilem yamaha nx e400 o pianocrafcie słyszałem wiele dobrego ale nigdy na żywo nie słyszałem dobry wybór aby wspomóc stereo ?
 
Do góry