Ustawienia Onkyo TX-NR616

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Panowie ja troszkę z innej beczki. Jestem na etapie wymiany sprzętu i już na 99% zdecydowałem się na zestaw Onkyo czyli ampli 616 i blu 809 Zestaw kolumn pozostaje ten sam ze względu na małe gabaryty a jest to JBL SCS 178. I tu powstaje pytanie czy jest sens wymienić dwie przednie kolumienki na np JBL ES 20 lub ES 30? Chodzi mi o to aby uzyskać lepszy dźwięk w stereo. Kolumny z zestawu mają impedancje 4 ohm a ESy mają 8 ohm czy to nie będzie problem dla amplitunera?

To ja może się tak spytam. Nie szkoda Ci wywalić prawie 2,5k na BD 809, gdy za tą kasę masz fajne kolumny frontowe, wzmak itd. Sam się przyglądałem temu BD, bo będę niedługo kupował, ale stwierdziłem że poza ładnie komponującym się wyglądem z ampli nic lepszego nie zaoferuje od np Panasonica DMP 500. Szczerze powiem, że jak miałbym na ten model wydać taką kasę to już bym wolał kupić o niebo lepszy OPPO, a cena tylko większa o parę stówek. Ja od tygodnia myślę czy kupic lepsze, droższe markowe BD, czy tanie BD a dokupić np. CD do wzmacniacza, i chyba ta druga opcja wygra. Oczywiście jak ludzie mają kasę, kupione dobre kolumny, ampli, wzmaki, to nie pozostaje nic innego jak dokupić dedykowany BD, ale czy w tym przypadku jest sens...? Do muzyki także bym polecał coś innego zamiast JBL ES, np. fajne Paradigm Monitor Mini v.7, lub coś z Monitor Audio BX 2, Dali itd.
 

irek29

Member
Faktyczne też tak myślałem z tym BD809 ale pomyślałem o tym wyglądzie, zestaw będzie w widocznym miejscu i ampli onkyo trochę będzie słabo wyglądać z blu np panasa. To jeszcze pozostawiam sobie do przemyślenia. A jeśli chodzi o kolumny wziąłem jbl es pod uwagę ponieważ reszta zestawu jbl scs 178 pozostaje więc różnicy w wyglądzie by praktyczne nie było. No chyba że te kolumienki które wymieniłeś byłyby w kolorze wiśnia i jeżeli są lepsze od jbl es to może bym się zdecydował. Ale pytanie jest czy w ogóle warto zastąpić 2 kolumny przednie z zestawu scs178 tymi właśnie jbl es lub tymi co podałeś aby uzyskać lepszy dźwięk w stereo. Ampli będzie chodziło w 70 - 80 % w kinie więc nie będę dokupywał wzmaka. i jeszcze z tymi ohmami czy nie wpłynie to jakoś "negatywnie" na ampli?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Faktyczne też tak myślałem z tym BD809 ale pomyślałem o tym wyglądzie, zestaw będzie w widocznym miejscu i z ampli onkyo trochę to będzie słabo wyglądać z blu np panasa. To jeszcze pozostawiam sobie do przemyślenia. A jeśli chodzi o kolumny wziąłem jbl es pod uwagę ponieważ reszta zestawu jbl scs 178 pozostaje więc różnicy w wyglądzie by praktyczne nie było. No chyba że te kolumienki które wymieniłeś byłyby w kolorze wiśnia i jeżeli są lepsze od jbl es to może bym się zdecydował. Ale pytanie jest czy w ogóle warto zastąpić 2 kolumny przednie tymi właśnie jbl es lub tymi co podałeś aby uzyskać lepszy dźwięk w stereo. Ampli będzie chodziło w 70 - 80 % w kinie więc nie będę dokupywał wzmaka. i jeszcze z tymi ohmami czy nie wpłynie to jakoś "negatywnie" na ampli?

Nie wiem jak Denon, ale teraz większość ampli współpracuje z kolumnami 4 Ohm, więc nie ma problemu. Kolumny najwięcej wnoszą w brzmienie. Dla mnie seria ES to zawsze miała większe zastosowanie w kinie. Uważam, że w stereo nawet nie mają porównania do Paradigm Mini, Monitor Audio BX 2, Dali Ikon 2 itd. To lepsze klasowo i brzmieniowo kolumny. Zresztą co tu duzo mówić, zestaw JBL SCS 178/230 kosztuje ok 1100zł, za parę JBL ES 30 to trzeba dać podobnie, więc jak się mają takie kolumny do zestawu ampli + BD za prawie 5k?:) Kolumny powinny kosztować przynajmniej podobnie jak ampli, a najlepiej więcej. Ja bym opylił ten zestaw co posiadasz, kupił lepsze kolumny, a BD jak pisałem jakiś dobry Panas, LG itd. A jaki masz metraż? Na pewno ES 30 zagrają lepiej niż te z Twojego zestawu. Tu masz podobny temat http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/52206-yamaha-rx-v465-plus-jbl-scs-178-a.html
 
Ostatnia edycja:

irek29

Member
Nie wiem jak Denon, ale teraz większość ampli współpracuje z kolumnami 4 Ohm, więc nie ma problemu. Kolumny najwięcej wnoszą w brzmienie. Dla mnie seria ES to zawsze miała większe zastosowanie w kinie. Uważam, że w stereo nawet nie mają porównania do Paradigm Mini, Monitor Audio BX 2, Dali Ikon 2 itd. To lepsze klasowo i brzmieniowo kolumny. Zresztą co tu duzo mówić, zestaw JBL SCS 178/230 kosztuje ok 1100zł, za parę JBL ES 30 to trzeba dać podobnie, więc jak się mają takie kolumny do zestawu ampli + BD za prawie 5k?:) Kolumny powinny kosztować przynajmniej podobnie jak ampli, a najlepiej więcej. Ja bym opylił ten zestaw co posiadasz, kupił lepsze kolumny, a BD jak pisałem jakiś dobry Panas, LG itd. A jaki masz metraż? Na pewno ES 30 zagrają lepiej niż te z Twojego zestawu. Tu masz podobny temat http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/52206-yamaha-rx-v465-plus-jbl-scs-178-a.html
Onkyo zawsze w swoich specyfikacjach pisało, że współpracuje z kolumnami 4ohmowymi i dlatego kiedyś wybrałem taki zestaw. blackninja mi je kiedyś polecił więc je od niego kupiłem. Do tego zestaw ampli onkyo 303 i dvd 303 było to pewnie jakieś 6-7 lat wstecz. Wtedy wydawało mi się, że jest super, w kinie grało bardzo dobrze. Zestaw onkyo sprzedałem i kupiłem znowu ampli onkyo serii 578 (również od blackninja:) no i jbl scs178 zagrało dużo lepiej ale słuchając np radia w stereo dźwięk był średni. Z uwagi na mały pokój 14 m kwadr. nie chciałbym zmieniać zestawu jbl ale chcę odświeżyć ampli no i też pomyślałem o wymianie przodu na coś lepszego do stereo (radio no i trochę płyt cd). Przeczytałem ten temat co mi podrzuciłeś i już wiem, że nie ma problemu z połączeniem w zestawie kolumn 4 i 8 ohmowych więc pewnie tak zrobię. Poszukam czy któryś z tych zestawów, które polecasz robi kolumny w bardzo zbliżonym kolorze do moich scs178 i chyba je zakupię. A sprzedaż całego kompletu jbl będzie pewnie trudna i do tego cena jaką otrzymam będzie bardzo niska więc chyba nie ma sensu. Być może w przyszłości jak zmienią się warunki mieszkaniowe :) wykombinuje coś lepszego z kolumnami. A tak na marginesie ten zestaw onkyo bd809 i ampli616 max 4k.
 
Ostatnia edycja:

piotruspan46T

New member
Kolego poczytaj nasz temat o kalibracji kina domowego ktory jest na samej gorze forum a wszystko powoli ogarniesz.

Ok poczytam, moze znajdę odp :)


A tak troszkę z innej beczki, nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pewną rzecz:

Jeżeli ustawię LPE of LFE na 80Hz to sub zagra mi wszystko poniżej 80.
Jeżeli ustawię kolumny na 80Hz to kolumny zagrają wszystko powyżej 80.
Jeżeli ustawię LPE of LFE na 120 a kolumny na 80, to pomiedzy 80-120 będzie się nakładać bo zagra to i sub i kolumny ?
Jak ustawię LPE of LFE na 80 a kolumny na 100 to bedzie dziura między 80-100 ?

To dla mnie zupełna nowość, więc wybaczcie pytanie laika :) Staram się zrozumieć zasady działania ustawień Hz
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam ja kolego BD onkyo809 lub bluray denona 3313 bede kupowal do amplitunera onkyo 5010 lub denona 4520 ...... takze mysle ze twoj pomysl na kupno BD 809 nie jest dobry do tego amplitunera ... ale nikt nikomu nie zabroni kochac i koniecznie wymien sobie kolumny przednie na cos co gra lepiej w stereo, paradigm, MA , Kef, dali ... tylko nie to co masz...
lolek
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok poczytam, moze znajdę odp :)


A tak troszkę z innej beczki, nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pewną rzecz:

Jeżeli ustawię LPE of LFE na 80Hz to sub zagra mi wszystko poniżej 80.
Jeżeli ustawię kolumny na 80Hz to kolumny zagrają wszystko powyżej 80.
Jeżeli ustawię LPE of LFE na 120 a kolumny na 80, to pomiedzy 80-120 będzie się nakładać bo zagra to i sub i kolumny ?
Jak ustawię LPE of LFE na 80 a kolumny na 100 to bedzie dziura między 80-100 ?

To dla mnie zupełna nowość, więc wybaczcie pytanie laika :) Staram się zrozumieć zasady działania ustawień Hz

Specjalisci mowia :) ze LPE of LFE powinien byc ustawiony na 120 Hz a kolumny na 80Hz, ze tak podobno jest zapisana sciezka dzwiekowa w filmie czy cos w tym stylu, ale niektorym troszke podobno sub za bardzo daje wtedy i zmieniaja to ustawienie LPE of LFE na 80 Hz.
lolek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Specjalisci mowia :) ze LPE of LFE powinien byc ustawiony na 120 Hz a kolumny na 80Hz, ze tak podobno jest zapisana sciezka dzwiekowa w filmie czy cos w tym stylu, ale niektorym troszke podobno sub za bardzo daje wtedy i zmieniaja to ustawienie LPE of LFE na 80 Hz.
lolek

Tym "kimś" byłem JA:) To konkretny model Onkyo kupujesz, no i konkretnie też kosztuje.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nic sie nie bedzie nakladalo bo 5.1 to 5 niezaleznych kanalow + subwoofer. Wg instrukcji jest LPF for LFE na 120hz bo wtedy sub gra wszystkim co dla niego przeznaczyl rezyser ustawiajac na 80hz tracimy czesc pasma wybor zostawiam Tobie a ty Krzysku nie rob chlopakom wody z mózgu ;))
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nic sie nie bedzie nakladalo bo 5.1 to 5 niezaleznych kanalow + subwoofer. Wg instrukcji jest LPF for LFE na 120hz bo wtedy sub gra wszystkim co dla niego przeznaczyl rezyser ustawiajac na 80hz tracimy czesc pasma wybor zostawiam Tobie a ty Krzysku nie rob chlopakom wody z mózgu ;))

Ja nie robię:) Tylko napisalem że u mnie ustawienie na 80Hz gra lepiej, bo sub mniej dudni. Ale niech każdy sobie ustawia jak tam mu pasuje;) Przy lepszym subie jak mój, pewnie na 120Hz by nie powodowalo buczenia. No, ale do wymiany jeszcze daleko.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nigdy nic niewiadomo , moze zmienisz prace tak jak ja zmienilem 3 lata temu i od razu ci sie polepszy :) humor jak i portfel :) nigdy nic nie wiadomo, z tym ustawieniem 120 hz to mysle ze jak sie ma przyzwoity sub to nie bedzie dudnic ... ale to gdzies w czerwcu ci napiszebo bede mial i konkretny amplituner i konkretny sub i ustawie tak wlasnie jak kolega proponuje i zobaczymy co i jak bedzie :) a z tym nakladaniem sie pasma to tak jak kolega pisze nie ma takiej opcji zeby sie cos nalozylo bo to przeciez 5.1 - ten jeden kanal jest wylacznie dedykowany do suba...
lolek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W Łódzkim znaleźć dobrą pracę i dobrze płatną, to chyba graniczy z cudem. Wszędzie teraz to taki wyścig szczurów i wspinanie się po trupach do celu:( Ja tam wolę mniej zarobic, a w spokoju sobie żyć. U mnie w firmie, co z tego że są ludzie co sporo zarobia, jak płaszczą się przed innymi i włażą w d..pe. Jak można kogoś takiego sznować, jak ludzie sami się nie szanują? Ech....szkoda gadać. Co do suba, to przeprowadzałem próby na płycie z dobrymi efektami filmowymi, przy 120Hz po prostu momentami było więcej tego przeciąglego basu. Mnie tam tego efektu nie brakuje. Może kiedyś dokupię sobie REL'a T5, bo u mnie by się spisał znakomicie. Czekamy Lolek na wrażenia w związku z zakupem nowego sprzętu:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piotruspan46T

New member
z tym ustawieniem 120 hz to mysle ze jak sie ma przyzwoity sub to nie bedzie dudnic ... (....):) a z tym nakladaniem sie pasma to tak jak kolega pisze nie ma takiej opcji zeby sie cos nalozylo bo to przeciez 5.1 - ten jeden kanal jest wylacznie dedykowany do suba...
lolek

To zależy co kto rozumie przez przyzwoity sub :) Jak dla mnie moja 360 jest przyzwoita, ale jak troszkę poczytałem to dla niektórych dobre subwoofery zaczynają się od klilku K :)

A u mnie faktycznie przy 120 jest więcej basu - momentami wydaje się być zbyt dużo, ale widocznie tak ma być. W sumie to ma sens żeby ustawić suba na 120 skoro tak są zapisane ścieżki dźwiękowe i jeden kanał jest dedykowany do suba :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek glowa do gory apropo pracy naprawde roznie moze byc , czlowiek nie wie co go czeka.:) A propo wchodzenia w tylek to ja mam na to swoj patent tzn nikomu nie wchodze w tylek tylko trzeba robic to co sie robi najlepiej jak sie potrafi, plus odpowiednie kursy i samo-sprzedanie siebie swoim przelozonym i szczescie bez tego ciezko jednak ono tez musi byc... a pozniej pewnego dnia z zaskoczenia wzywaja cie i mowia ci ze zostajesz np szefem oddzialu jakiegos tam.... ;-) i micha sie cieszy :) fakt nie ma sie czasu na gry na inne pierdoly na katy w tv bo masz inne sprawy na glowie, ale masz za to inne profity ktore jednak daja czlowiekowi szczesciei rodzinie ... ale wracamy do suba to pewnie kazdy ma na to jakis swoj patent i kazdy robi pod siebie ... co do kolegi i przyzwoity sub to faktycznie dla mnie to jednak kilka tysiaczkow trzeba wydac ... zeby to gralo... odsluchalem kupe subow i niestety te najlepsze co mi podpasowaly to obudowa zamknieta i niestety drogie ale mercedes klasy E tez jest drogi...:) ale patrzac tak relatywnie jak ktos ma mozliwosc posluchania suba paradigma seismic 110 jego cena wyjsciowa to 5 tys ale mozna niezle utargowac jak ktos wie gdzie kupic :) a naprawde jest niezly patrzac na cene - jakosc... Jak juz wszystko bede mial to oczywiscie sie podziele wrazeniami ale to jeszce troszke niestety na wszytsko trzeba czekac :)
Pozdrawiam.
lolek
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
żeby zarobić trzeba się narobić :), czasami wole mniej zarobić ale nie stresować się bo mi stres nie plaży :) w dzisiejszych czasach przeważający procent w sukcesie to znajomości, nawet do zwykłej najzwyklejszej pracy przydają się znajomości a czasami są wręcz potrzebne, jedno wielkie bagno hehe:)
 
Do góry