Ustawienia obrazu Thomson 65EU6420

Pawelook

New member
CZeść;
Mam ten tv od kilku dni. Niby matryca VA ale wyglada trochę jak IPS. Na samsungu ru8002 widać zdecydowanie lepszy kontrast. Tu jest albo globalnie bardzo ciemno i gubienie wielu detali albo bardzo jasno i wszystko robi sie wyblakłe.

Prośba o pomoc z ustawieniami.
 

Pawelook

New member
Po wprowadzeniu nowych ustawień jest sporo lepiej. Pierwotnie było słabo. Jednak w dalszym ciągu, szczególnie przy ciemnych scenach , widoczna jest gradacja czerni/szarości (głownie na źródłach 4k, hdr z mkv itp). Przy jasnych wszystko prezentuje się świetnie i świeci mocno i wyraźnie.
Czy ten tym tak ma, czy jednak można coś z tym zrobić. Na innym TV tego tak nie widać.

I jeden komentarz - pomimo tego , że matryca jest 50/60hz ostatni mecz prezentował się bardzo dobrze - żadnych smug, duszków, obraz wyraźny i płynny (mam porównanie do ru8002) - w kontekście różnych przypadków z problemami z szybko poruszającymi się obiektami na jednolitym tle.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie różni się bo wszystkie telewizja nadają teraz w 50Hz - więc masz 1:1.
Pamiętaj równocześnie że to jeden z najtańszych telewizorów na rynku, więc wg mnie należy wymagać od niego tyle ile za niego zapłaciłeś. W takiej ocenia cena do jakości wypada dobrze.

Kalibracja ta nie jest do HDR - więc tu może się różnić.
 

Pawelook

New member
No tak - zapłaciłem poniżej 1800 wiec nie płaczę nad tym specjalnie. A działa całkiem nieźle. No nic popróbuje jeszcze w wolnym czasie.
 

Pawelook

New member
Trochę potestowałem różne ustawienia z hdr - twarze były często wyblakłe lub zbyt nasycone, sztuczne. Okazuje się, że tryb PC pasuje do HDR i bardzo ładnie poprawia jakość obrazu.
 
Do góry