Ustawienia obrazu TCL 65C845

facet

Member
Bez reklam
Przyłączę się do tematu bo mam ten sam model tv.
Jak ktos ma własne ustawienia obrazu Standart to może się podzieli tymi ustawieniami??? Może wspólnymi siłami dojdziemy do ideału???
I mam pytanie czy używacie ustawień: Ustawienia/ Wyświetlacz i dźwięk/ Inteligentne ustawienia ???
Tam są 3 opcje: Adaptacyjna jasność, Treśc adaptacyjna i Adaptacyjna temperatura barwowa. Używacie tego ???
 

Kevinaranemo

New member
Podaj proszę maila na Pw.
Skonfigurowałem obraz TV, bardzo mi się podoba, kolory, kontrast, ruch.
Jest jednak jeden problem, którego nie mogę pokonać.
Chodzi o kolory w ciemnych miejscach, w cieniach, widać to wyraźnie np. na skórze Afroamerykanów, na ciemnych włosach, o zmierzchu itp.
Wtedy jest kompletny brak detaliczności i te miejsca wyglądają jak jedna szaro-brązowa plama.
Czy jest jakiś sposób, aby to skorygować?
 

Attachments

  • IMG_20240119_211635.jpg
    IMG_20240119_211635.jpg
    2,9 MB · Wyś: 32
  • IMG_20240119_211643.jpg
    IMG_20240119_211643.jpg
    3,6 MB · Wyś: 34
  • IMG_20240119_211651.jpg
    IMG_20240119_211651.jpg
    3,9 MB · Wyś: 29
  • IMG_20240119_211657.jpg
    IMG_20240119_211657.jpg
    3,5 MB · Wyś: 26

Kevinaranemo

New member
Czy wspomniałem o "kalibracji"?
Nie.
Dokonałem zwykłych regulacji obrazu, normalne urządzenie powinno być zaprojektowane do zwykłych regulacji przez zwykłego użytkownika. Urządzenie, które wymaga profesjonalnej kalibracji, moim zdaniem nie powinno w ogóle trafić do sprzedaży.

Jeśli chodzi o "kalibrację", nie jest to panaceum, a wielu użytkowników kończy niezadowolonych z wyniku.
Poza tym mój problem jest najprawdopodobniej związany z HDR, szczegółowością w ciemnych miejscach.
Dlatego będę bardzo wdzięczny za praktyczne porady, a czy skorzystać z dodatkowych płatnych usług, każdy zdecyduje sam.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego w takim razie co ma zmienić tą szczegółowość w HDR jak nie właśnie kalibracja?? No Chyba że TCL robi suwak "SWCM HDR" to go sobie przesuń...
W philipsach było podobnie z czarnymi czy szarymi plamami i są dwa filmiki na youtube (dawałem już te linki tutaj na forum) pokazujące jak wyglądał obraz przed i po kalibracji. Zobacz sobie i oceń sam...
 

Kevinaranemo

New member
Jak działa kalibracja?
Specjalny system pomiarowy ocenia obraz, a ustawienia są zmieniane za pomocą właśnie tych wspomnianych "suwaków".
Dlatego pytam jak poprawić w/w problem, które "suwaki" odpowiadają za regulację tych "plamek".
Nie każdy może sobie pozwolić na dodatkowy wydatek.
Dlatego logicznym jest doradzanie zgodnie z prośbami użytkownika, a nie zgodnie z możliwościami technicznymi na rynku.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Kolego to tak nie działa. Gdyby to było takie proste że masz suwak od plamek to każdy by sobie sam ustawił. Wejdź sobie w 20pkt i zobacz ile tam jest kombinacji. Życia by Ci brakło aby to wszystko sprawdzić...
 

Kevinaranemo

New member
Znam ten parametr, zmieniałem wszystkie 20 pkt.
Dzięki za radę, kalibracja dla mnie nie pasuje.
Jeśli są jakieś inne praktyczne wskazówki, to z wdzięcznością wysłucham.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
na tym zdjęciu nie widać nic....
W philipsie jest tak (myślę że w tcl jest podobnie):
1: czermowy(-15/+15), zielony (-15/+15), niebieski (-15/+15)
2: -//- -//- -//-
3: -//- -//- -//-
.
.
20: -//- -//- -//-
Wiesz ile to daje kombinacji?? Sprawdziłeś je wszystkie? Serio?? gratuluję...
 

Kevinaranemo

New member
Czy ja napisałem, że sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje ustawienia 20 pkt????🤦‍♂️
Zmieniłem ustawienia zgodnie z raportem kalibracji od Kiki.
Zmiany te dotyczą każdego z 20 punktów.
Naprawdę, daruj już sobie mój problem. Serio.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
normalne urządzenie powinno być zaprojektowane do zwykłych regulacji przez zwykłego użytkownika. Urządzenie, które wymaga profesjonalnej kalibracji, moim zdaniem nie powinno w ogóle trafić do sprzedaży.
Tak, ale to marzenia "ściętej głowy". Obecne telewizory (wszystkich marek) niestety nie zapewniają dobrego obrazu bez zastosowania wielu kombinacji.
 

Kevinaranemo

New member
Wiem, ale jest różnica pomiędzy "wymagana konfiguracja przez użytkownika" a "wymagana profesjonalna płatna kalibracja".
Mój poprzedni telewizor LG można było oglądać po zwykłym wyregulowaniu obrazu przez użytkownika.
TCL ma problemy, dla rozwiązania których wymagane są dodatkowe koszty. To przykre.
 
Do góry