Ustawienia obrazu do Sony Xh 9096 55 cali.

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja mam generalnie wylączone wszystkie polepszacze obrazu łącznie z Automatycznym Lokalnym Przyciemnianiem. I tu właśnie nie wiem czy słusznie. Testy w sieci podaja aby ta funkcja byłą włączona na poziom wysoki/średni tylko, że wtedy obraz zamiast nabierać kontrastu dla mnie go traci - staje się lekko przygaszony szczególnie w pozycji "wysoki". Xtended Dynamic Range mam wyłączony.

Kolejny dylemat to ustawienia dekodera Ultrabox 4K od C+. Mianowicie kanałów 4k w ofercie nie mam więc oglądam tylko HD i SD i tu nie wiem czy lepiej jest ustawić dekoder na 1080i aby wysyłał do TV sygnał z najmniejsza ingerencja i niech procesor w TV skaluje, usuwa przeplot itd czy lepiej jest kiedy to telewizor dostaje już gotowy sygnał 4K upscalowany przez dekoder?

Na rozsądek podpowiada, że telewizor powinien mieć lepsze podzespoły odp. za obróbkę obrazu niż dekoder ale jak jest w rzeczywistości? Pare lat temu telewizory słabo radziły sobie z usuwaniem przeplotu z materiału filmowego emitowanego w telewizji.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Do napisania kilku słów odnośnie jakości skalowania - obróbki obrazu w dekoderze vs telewizorze też potrzebujesz kalibracji ?

Dziękuję za pomoc..
 
Do góry