Ustawienia i kalibracjia 55xe9005

Darekpop

New member
Raczej należy to traktować jako pomoc przy samodzielnym ustawieniu parametrów obrazu. Może komuś podpasuje, może wystarczy lekka korekta, ale równie dobrze może być całkowita lipa. Nie spróbujesz to się nie przekonasz.
 

leszekmw

New member
na początku miałem , co prawda w xf9005 , kalibrację znalezioną w internecie na jakimś forum i było prawie ok , choć czasami obraz był mało płynny ..gorzej jak na w755 który mam w drugim pokoju ..
napisłąem do kikiego , dostałem kalibrację pod moje warunki /oglądanie tylko w w półmroku i po ciemku / i po kilku małych korektach jest ok .
choć odnoszę wrażenie że w755 jakby lepiej "obrabiał" gdy np. jakość transmisji jest słabsza
 

langus

New member
Jak u was wyszła kalibracja? Ok czy lipa? Może się ktoś podzieli?

jak dla mnie kalibracja otrzymana od kiki okazała się niezadowalająca ponieważ oglądamy TV głównie za dnia i czasami wieczorkiem, jest to kalibracja typowo pod nocne seanse i dla osób cierpiących na bezsenność do oglądania TV w dzień nie nadaje się zdecydowanie więc oglądamy TV na wcześniejszych ustawieniach które sami sobie wypracowaliśmy za pomocą prób i błędów typowo pod siebie, na szczęście koszt otrzymania kalibracji 9,99 zł za mc/za subskrypcję by być niebieskim na forum był znikomy więc wielkiej straty niema ale warto było spróbować mimo porażki bo w innym przypadku byłaby niewiadoma a tak rozwiało to moje wątpliwości co do ustawień i przeświadczyło że niema wypracowanych standardów każdy musi sam uzyskać to czego oczekuje mi zajęło to dwa tygodnie zanim uzyskałem obraz który jest akceptowalny oczywiście korzystając z podstawowych korekt.
 

czaro49

New member
jak dla mnie kalibracja otrzymana od kiki okazała się niezadowalająca ponieważ oglądamy TV głównie za dnia i czasami wieczorkiem, jest to kalibracja typowo pod nocne seanse i dla osób cierpiących na bezsenność do oglądania TV w dzień nie nadaje się zdecydowanie więc oglądamy TV na wcześniejszych ustawieniach które sami sobie wypracowaliśmy za pomocą prób i błędów typowo pod siebie, na szczęście koszt otrzymania kalibracji 9,99 zł za mc/za subskrypcję by być niebieskim na forum był znikomy więc wielkiej straty niema ale warto było spróbować mimo porażki bo w innym przypadku byłaby niewiadoma a tak rozwiało to moje wątpliwości co do ustawień i przeświadczyło że niema wypracowanych standardów każdy musi sam uzyskać to czego oczekuje mi zajęło to dwa tygodnie zanim uzyskałem obraz który jest akceptowalny oczywiście korzystając z podstawowych korekt.
Ty idioto wiesz co to jest kalibracja telewizora ??? i jakim sprzętem sie to robi ? ustawienia na maila ? to ja ci moge wysłać ... :hihi::hihi::hihi:
 

Attachments

  • imagesdddd.jpg
    imagesdddd.jpg
    6,9 KB · Wyś: 8

krishd

New member
jak dla mnie kalibracja otrzymana od kiki okazała się niezadowalająca ponieważ oglądamy TV głównie za dnia i czasami wieczorkiem, jest to kalibracja typowo pod nocne seanse i dla osób cierpiących na bezsenność do oglądania TV w dzień nie nadaje się zdecydowanie więc oglądamy TV na wcześniejszych ustawieniach które sami sobie wypracowaliśmy za pomocą prób i błędów typowo pod siebie, na szczęście koszt otrzymania kalibracji 9,99 zł za mc/za subskrypcję by być niebieskim na forum był znikomy więc wielkiej straty niema ale warto było spróbować mimo porażki bo w innym przypadku byłaby niewiadoma a tak rozwiało to moje wątpliwości co do ustawień i przeświadczyło że niema wypracowanych standardów każdy musi sam uzyskać to czego oczekuje mi zajęło to dwa tygodnie zanim uzyskałem obraz który jest akceptowalny oczywiście korzystając z podstawowych korekt.



I pewnie do wszystkich modeli wysyła ten sam opis [emoji6][emoji23][emoji23]


Natapatalkane z iPhone
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest do oglądania wieczorami i w nocy . I jest 1: 1.
W dzień trzeba wpisać w inny tryb i podkrecić dynamikę obrazu !!!
Wystarczy zapytać co zrobić i jak zrobić.
Pona 99% osób bardzo zadowolonych.
 
Do góry