Ustawienia dla SamsungLE37A656

kbmichalec

New member
Jako że amatorsko zajmuję się fotografią to mam dosyć specyficzne upodobania co do obrazu i nie każdemu mogą one podchodzić ale po kolei.
Tryb film
Podświetlenie - 0, wolę szarości jak przepalenia.
Kontrast - 85 do max 90, potem tworzą się przepalenia obszarów białych.
Jasność - 35 do max 40, nie wypala obrazu daje dobrą czerń.
Kolor - 60
Ostrość - 70
Zielony - Czerwony - 55
Ustawienie czerni - Max
Kontrast dynamiczny - Sredni, likwiduje efekt płaskości obrazu, choć nadmiernie podbija biel prowadząc momentami do przepaleń, toteż ustawienie podświetlenia na zero.
Kolory - oryginalne, czekam na płytke do kalibracji......
Balans bieli - czekam na płytkę do kalibracji......
Odcień skóry - narazie nie ruszam
Czerń HDMI - normalna
Poprawa krawędzi - włączone
Ciepłota Barw (wpływa diametralnie na balans bieli!!)- normalny ewentualnie ciepły1 gdyż wtedy wydaje mi się że balans bieli na poziomie około 6500 stopnia kelwina, najbardziej zbliżony do sposobu widzenia oka ludzkiego w dzień.
Redukcja szumów - średnia
100Hz - średnia albo nawet niska, w zależności od programu, filmu.
chyba wszystko. :)
Czekam na wasze ustawienia, mozę będą lepsze, chętnie wypróbuję.
Ps. tryb najlepiej śmiga wieczorem, w dzień dla niektórych może być lekko mdławy.
Pozdrawiam.
 

kbmichalec

New member
Witam ponownie.
Gamma ustawiona na zero i przy włączonej poprawie krawędzi jak na moje oko to ostrość zmniejszyłem do 65.
Ciągle ładnie zarysowane szczegóły pierwszego planu a przy gorszym materiale przestają mnie drażnić artefakty.
Co do balansu bieli....... zostawiam bez zmian, niestety aby uzyskać właściwy dla przyjemności mego oka odcień bieli dnia słonecznego czyli odcień 5500-6500 stopnia kelwina, musiałbym regulować pod każdy film:(. Wystarczy mi że w ogólnej ciepłocie barw mam już teraz chyba na stałe ustawiony odcień naturalny. Zimnego nie ruszam bo osobiście drażni mnie zaniebieszcenie odcieni szarości.
Pozdrawiam.
 

kbmichalec

New member
Witam ponownie, wczoraj zacząłem testować jeszcze jedno ustawienie a mianowicie.
Czerń HDMI zmieniłem na niski.
Podświetlenie dałem na 2
Jasność zmniejszyłem do 35
kontrast dynamiczny zmieniłem na niski.
Dzięki temu zyskałem jeszcze głębszą czerń i co dla mnie jest najważniejsze przestrzenność obrazu. Najprawdopodobniej zostanę przy takich ustawieniach, juz raczej nic nie będę kombinował. Tryb to oczywiście film i dodam jeszcze, żę takie ustawienia gubią szczegóły na obszarach półcieni ale mnie to akurat nie przeszkadza, bo zyskuje się efekt wrażenia trójwymiarowości obrazu.
Pozdrawiam i czekam też na wasze ustawienia. Warto zawsze spróbować czegoś nowego.
 

aimarkadius

New member
czy bedzie smigac pod analogową kablowke ?

witam...prosze o informacje od posiadaczy SamsungaA656 lub ekspertow....czy sadzicie ze warto kupic ten tv do zwyklego analogowego sygnalu z kablowki......w przyszlosci planuje podlaczyc cos cyfrowego, ale dopiero w dalekiej przyszlosci i musze miec pewnosc , ze przynajmniej EURO sobie obejrze !
rozwazam jeszcze Panasonica LCd85, ale niestety drozszy

z gory dzieki
 

kbmichalec

New member
Dzięki za linka odnośnie kalibracji. Może pokusze się o ustawienie balansu bieli ale napewno nie wyłączę poziomu czeni i kontrastu dynamicznego. Dla mnie obraz zdecydowanie za płaski, brak przestrzenności i podkreślenia pierwszego planu. Co do 100Hz motion to kwestia gustu. Cóż obraz niezależnie czy na telewizorze, kliszy, matrycy czy odbitce to bardzo subiektywna sprawa. Ilu ludzi, tyle punktów widzenia:)
 

jedyna

New member
Pomocy

Słuchajcie mam problem,telewizorek mam podłączony kablem hdmi z dekoderem HD Polsatu,a nie mogę dostać się do opcji"czerń HDMI",nie jest podświetlona,wie ktoś co może byc przyczyną?Wydaje mi się że przy pierwszym ustawianiu opcja była,teraz znikła,pomóżcie.
Do tego po naciśnięciu przycisku"info"na pilocie,pokazuje się rozdzielczość:1920x1080i @50Hz,a wcześniej miałem 60Hz i można było regulować czernią HDMI.
 
Ostatnia edycja:
Do góry