Ustawienia dla Onkyo DV-SP405

radosuaf

New member
Bez reklam
Z pobieżnej lektury tegoż testu Onkyo:
http://www.foster***/catalog/component/article/1947.htm

(po rosyjsku - dla niezaznajomionych z językiem tłumaczenie:
http://translate.google.pl
http://babelfish.altavista.com)

wynika, że standardowe ustawienia tegoż odtwarzacza nie są najlepsze. Czy ktoś może bawił się nimi i doszedł do jakichś optymalnych?

P.S. Rozumiem, że najlepszym ustawieniem wyjścia HDMI przy połączeniu z plazmą 1024x768 jest 576p?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Otóż nie, bo akurat te Panasoniki mają wewnętrzny skaler 1080p, więc obojętnie jaki im się poda sygnał, przerobią go na 1080p i zeskalują do rozdzielczości matrycy... Więc w przypadku DVD należy podawać 576 albo 1080. Po zabawie z płytami testowymi ustaliłem (co pozwoliło mi również ustalić, że standardowe ustawienia odtwarzacza nie wymagają korekcji, wszystko raczej trzyma normy), że skaler w DVD jest nieco lepszy niż w TV, jest tylko ten problem, że w rozdzielczości 576 ucinane jest kilka pikseli z boku, a w 1080 dodatkowo obraz przesuwany jest lekko w lewo. Jak mniemam, pewnie nie da się tego jakoś skorygować? Z konieczności używam teraz 576p, bo nie lubię overscanu.

Oglądam teraz kolekcję filmów z Bondem w wersji Ultimate... Obraz jest prześliczny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
A jak się przeskaluje w dół i do góry jeszcze 10 razy to będzie jeszcze lepiej?
Dla Twojej plazmy najlepszymi sygnałami są nieskalowany przez dvd czyli 576pal, 480ntsc lub przeskalowany 720p.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Wg mojego toku rozumowania firma jest oszczędna i pakuje taki sam skaler do TV FullHD i HD Ready. Zresztą, to nie jest mój tok myślenia, tylko tok myślenia gościa, który jest dość blisko związany z Panasonikiem (jest Panasonic Concierge, cokolwiek to znaczy, w Kanadzie) - w linku który podałem do avsforum.com.
Nie widzę zresztą powodu, żeby były 2 skalery.
Po prostu niezależnie od TV każdy sygnał doprowadzany jest do postaci 1080p, a potem albo wysyłany 1:1 (FullHD), albo skalowany do rozdzielczości matrycy.
Implementacja skalera 720p nie dałaby nic, bo żaden TV w ofercie Panasa (na tyle, ile się orientuję) nie ma rozdzielczości 1280x720...

P.S. Zresztą, jeśli masz np. płytę testową Peter Finzel możesz sam to sprawdzić - na jednej z plansz w sekcji Specials jest kilka rodzajów kratki - przy wypuszczeniu z DVD sygnału 720p widać największe zniekształcenia spowodowane skalowaniem.
 
Ostatnia edycja:

radosuaf

New member
Bez reklam
Oczywiście. Niestety, ten Onkyo w 1080i/p ma przesunięty obraz lekko w lewo i przez to jestem zmuszony do używania 576p, chociaż 1080p wygląda ciut lepiej.
Niestety, każdy tryb ucina również kilka pikseli z dolnej części ekranu, co oznacza, że proporcje obrazu nie są idealnie zachowane.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Nie bardzo rozumiem. Przycinanie 2 czy 3 pikseli z 576 to chyba nie jest straszna ułomność, w dodatku w każdym trybie jest identycznie.
 
Ostatnia edycja:

swider85

New member
Witam!Ja mam pytanie odnośnie tego DvD czy istnieją jakieś kodeki czy też coś w tym rodzaju, żeby dvd czytało polskie litery i żeby nie odtwarzało w czrno-białych kolorach?
 
Do góry