ustawienia Benq 1070

viki0987

Member
Dostałem dziś info w sprawie zablokowanych ustawień koloru odcienia i czerni.
"
jeżeli określone funkcje menu są niedostępne (wyszarzone) oznacza to, że przy tym podłączeniu nie są one możliwe do modyfikacji. Nie jest to wadą urządzenia, ale jedynie jego specyfikacją."

Czy ktoś z użytkowników może potwierdzić to ze po podłączeniu kablem hdmi odtwarzacza u was funkcje koloru odcienia i czerni są niedostępne?
 

RwVision

New member
Tak, tez wlasnie gdzies czytalem, ze przy hdmi tych opcji nie ma... Ale dlaczego??

Poziomy sobie i tak ustawie w komputerze dla hdmi, ale dlaczego nie moze tego zrobic sam projektor??
 

RwVision

New member
Troszkę się po bawiłem projektorem . Zmiana jasności nie wiele wnosi. Lampa jest na Eco. Z racji tego że jedną ścian jest w kolorze czarnym puściłem projekcję na ta ścianę jest lepiej światło się tak nie odbija kolory bardziej nasycone . Wiadomo obraz ciemny.
Zobaczymy jak to będzie na ekranie projekcyjnym.
Druga sprawa nie we wszystkie opcje w menu w ustawieniach idzie wejść? Kolor cień , poziom czerni , tryb filmu są zablokowane . Tak samo w ustawieniach jest opcja Isf w którą żeby wejść trzeba podać hasło ale jakie? Jadę na sofcie 1.08

No wiec wczoraj dostalem swoj egzemplarz i od razu rzucilem obraz na prawie biala sciane - ukazany obraz od razu byl nasycony kolorami o dobrym kontrastem, nawet w trybie eko. Nic nie musialem przyciemniac, takze nie wiem jak to moze u ciebie wygladac. Wyblaklosc moglaby byc spowodowana jedynie jasnym pomieszceniem.

Szczerze mowiac, az sie zdziwilem, ze z miejsca, na tej zwyklej scianie mam obraz porownywalny do tego z monitora:) Gdybym nie musial, to nie bawil bym sie w zaden ekran, tylko porjekcja na stale.
 

viki0987

Member
Pomieszczenie całe białe i dość niskie wiec możliwe że ściany odbijają światło które pada na ekran. Możesz kolego napisać czy idzie u ciebie zmienić ustawienia koloru odcienia i czerni ? U mnie są zablokowane wyszarzale.
 

RwVision

New member
Nie da sie, hdmi ma to zablokowane. Jednak nie widze potrzeby ustawiania tego - tyczy sie to bardziej podpiecia pod dvd czy vga/s-video.

Pelna kontrole 6 kolorow masz w opcji advenced, a poziom czerni bardzo dobrze ustawia sie za pomoca samego gamma, najlepiej powyzej 2 - 2.2.

Wszedzie jest napisane, ze opcja smart eko pozwala na mniejsze zuzycie lampy - jednak jasno widac, iz to na ustawieniu economic lampa swieci mniej, a wiatraki chodza ciszej. I to niezaleznie od jasnosci sceny - czy to biel czy czern, na smart eko projektor pracuje glosniej i jasniej.
 

RwVision

New member
Ja wlasnie sprowadzam elite screens 125hx, ponoc sa mega - jak tylko dotrze pod koniec miesiaca, to chce zrobic maly test i recenzje. gain 1.1, wiec zobaczymy co to bedzie:)
 

Mateush

New member
A nie myślałeś o Adeo ? Sam się rozglądam za ekranem i u nas lokalnie w PL to straszna nędza jest. Elite screen spoko jest ale nie wiem jak z jakością tkaniny. Możesz napisać z jakiego sklepu zamawiasz ?
 

RwVision

New member
Dokladnie to samo zauwazylem - zadna z firm w PL mnie nie przekonala do swojego ekranu, kazdy mial jakies wady, nie mowiac o cenie elektrycznych.

U nas znalazlem 3-4 sklepy, ktore maja w ofercie elite screens, jednak tylko jeden z nich - prono.pl ma kontakt bezposredni z producentem, przez co moglem zamowic wersje black do sprowadzenia.

Ekran elektryczny 125" jest w cenie 1200zl, a 100" mozna zamowic juz za ok 800zl, co jest cena smieszna jak na elektryka i ponoc bardzo dobre opinie.
 

sol30

New member
Mam pytanie do użytkowników Benq 1070. Jeśli wyświetlicie obraz na ekranie z wejścia bez podłączonego sygnału ( chodzi o uzyskanie szarego obrazu) to szarość jest jednolita czy też jedna strona ekranu ( lewa ) jest lekko czerwona , a druga ( prawa ) lekko zielona. Dobrze to widać po podłożeniu białej kartki na jakieś 20 cm od lampy projektora. Te strony dotyczą przypadku przy montażu projektora przy suficie.
 

marcing3

Member
Jak ktos chce wejsc w opcje IFS to jako kod trzeba kursorami wpisac - gora dol gora dol lewo prawo.

Sa tam fajne opcje,ja na tym trybie tylko ogladam.
 
Do góry