ustawienia Benq 1070

viki0987

Member
Panowie przyszedł do mnie projektor czy macie jakiś rady jak to wszystko po ustawiać żeby obraz był jak najlepszy . Podeślijcie jakieś gotowe ustawienia obrazu.

Obawiałem się głośności tego projektora ale jest całkiem znośnie .
 

RwVision

New member
Dla kazdego ustawienia beda inne, nie potrafisz po prostu wyswietlic tablicy kolorow i black/white i samemu jak najlepiej ustawic?

Ja bede sie tak abwil tez niedlugo:)
 

viki0987

Member
Niby tak . Narazić za ekran służy mi biała ściana. Ogólnie brakuje mi kolorów głębi obrazu . Kolory wyglądają wyblakle na ścianie. Oby na ekranie było lepiej. Ogólnie bardzo jasny projektor. Obraz masakra tylko te kolory. No i ten rozmiar robi wrażenie.
 

RwVision

New member
No ja najpierw dostane projektor i tez bede czekal potem na ekran - potem opisze jak to u mnie wszystko wyszlo:)

Duza roznica jasnosci w eko vs normal?
 

kojak_ct

Member
Na DLP nie uzyskasz jakości kolorów LCD choc nie powiem, na HD151x są w sam raz. Z drugiej strony dla mnie DLP jest w sam raz. Obraz nie jest przesadnie kolorowy jak miałem na LCD przyniesionym prosto ze sklepu. Od razu ustawiłem na 20% możliwości TV :).
 

viki0987

Member
Jest to pierwszy projektor wiec szukam porad. Obecnie obraz wyświetlany na białej ścianie . Kolory są wyblakly wypowiale brak głębi. Dla tego pytam czy po zakupie ekranu sytuacji się coś zmieni? Czy głębia i kolory poprawia się na plus. Czy taki urok DLP . A może coś z projektorem jest nie tak ? Obecnie podłączony jest pod ps3.
 

RwVision

New member
Ja nigdy nie lubilem przebarwionych kolorow, sa po prostu tandetne. W wiekszosci lcd obraz sie az swieci, kolor skory jest nierealny i ogolnie razi po oczach. Widze to samo na przykladzie mojego smartfona lg, gdzie mam kolory idealne, a na samsungu cukierki i przeklamanie - porazka...

Nie no, projektor powinien dawac mega kolory, albo to ustawienia, albo sciana taka...
 

Jawosz

Member
Ja jade na takich ustawieniach:
Preset:User 1
Brightness:51
Contrast:53
Colour:50
Tint:50
Sharpness:8
Colour Temp:Normal
Lamp Power:Economic
Advanced
Clarity Level:0
Gamma:2.2
BrilliantColor:Off
Colour Temp Fine Tuning:Red Gain 96, Green Gain 88, Blue Gain 95, Red Offset 256, Green Offset 256, Blue Offset 256
Colour Management:Red - Hue 50/Gain 52/Saturation 49, Green - H 64/G 48/S 50, Blue - H 52/G 47/S 50, Cyan - H 50/G 47/S 50, Magenta - H 70/G 51/S 50, Yellow - H 64/G 50/S 47
Aspect Ratio:Real



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

viki0987

Member
Troszkę się po bawiłem projektorem . Zmiana jasności nie wiele wnosi. Lampa jest na Eco. Z racji tego że jedną ścian jest w kolorze czarnym puściłem projekcję na ta ścianę jest lepiej światło się tak nie odbija kolory bardziej nasycone . Wiadomo obraz ciemny.
Zobaczymy jak to będzie na ekranie projekcyjnym.
Druga sprawa nie we wszystkie opcje w menu w ustawieniach idzie wejść? Kolor cień , poziom czerni , tryb filmu są zablokowane . Tak samo w ustawieniach jest opcja Isf w którą żeby wejść trzeba podać hasło ale jakie? Jadę na sofcie 1.08
 

Jawosz

Member
@viki0987 sprawdź te ustawienia.
Mnie kolory na białym ekranie w pełni satysfakcjonują.
Jednak jezeli mam sie odniesc do puszczania na scianie to moim zdaniem dobrą robotę robią czarne bordery w ekranie bo kontrast się znacząco podnosi.
@marny_popis
przecież można zrobic update softu :)
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Kupiony w Niemczech.

U was też są zablokowane ustawienia koloru odcienia ? Jak wejść w ustawienia Isf ?


Druga sprawa jak wejść w ustawienia serwisowe żeby sprawdzić ile lampa ma przepracowanych godzin?
 
Ostatnia edycja:

viki0987

Member
Te slabe wyblakle kolory brak głębi można porównać do włączonego światła gdy projektor jest włączony z tym ze u mnie nawet po wyłączeniu są wyblakle.

Druga sprawa jaki ekran polecacie z tego co wyczytałem najlepiej do benq. Będzie gain 0.8 najlepiej szary w macie? Szerokość ekranu to 300cm na 170cm najlepiej elekt.
 

viki0987

Member
Czy ktoś z posiadaczy może mi odpowiedzieć dlaczego w ustawieniach koloru odcienia i ustawienia czerni nie idzie nic zmienić są nieaktywne? Jak jest u was?
 
Do góry